Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

Jedyny taki koncert - Nosowska, Kayah, Herbut, Zawiałow i inni - ZMIANA TERMINU WYDARZENIA!

Jedyny taki koncert - Nosowska, Kayah, Herbut, Zawiałow i inni - ZMIANA TERMINU WYDARZENIA!
13 czerwca 2018 wejście: 18:00
UWAGA! KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W INNYM TERMINIE
 
Oficjalny komunikat Fundacji Anioły Kultury:
 
"Z przyczyn niezależnych od organizatora nasz koncert „Polscy artyści izraelskim dzieciom z miasta rakiet" został przełożony na termin jesienny. O szczegółach wkrótce Was poinformujemy. Bilety zachowują przedłużoną ważność, lub można je zwrócić."
 
TIMETABLE
18:00 - otwarcie drzwi
19:00 - start koncertu
 
 
13 czerwca w Klubie Stodoła wystąpi ponad dwudziestu wybitnych artystów w charytatywnym koncercie: 
 
"Jedyny taki koncert - NOSOWSKA, KAYAH, HERBUT, ZAWIAŁOW, NIEMEN, ZALEWSKI, MUMIO, UMER, SKUBAS, KŁAPA, MALEO, L.POSPIESZALSKA,  MATE.O, PELIKAN ratują dzieci z miasta rakiet".
 
WYSTĄPIĄ:
 
KATARZYNA NOSOWSKA
IGOR HERBUT
KAYAH
NATALIA NIEMEN
KRZYSZTOF ZALEWSKI
DARIA ZAWIAŁOW
MUMIO
MAGDA UMER
SKUBAS
JADZIA KŁAPA
MALEO
LIDIA POSPIESZALSKA
MATE.O
PELIKAN 
 
Podczas tego wyjątkowego koncertu usłyszycie m.in. interpretacje najpiękniejszych poetyckich piosenek lat 30-tych oraz tych nieco późniejszych, pochodzących z repertuaru duetów J. Wasowskiego i J.Przybory oraz A. Osieckiej i Z. Kałużnego. Nie zabraknie również przekładów poezji hebrajskiej do starszych melodii ludowych, oraz autorskich piosenek napisanych współcześnie.
 
Kierownikiem muzycznym koncertu jest Jan Smoczyński - pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, realizator dźwięku. 
 
W tym koncercie usłyszycie również wybitnych instrumentalistów jak:
 
JAN SMOCZYŃSKI – fortepian 
MICHAŁ BARAŃSKI – kontrabas 
MICHAŁ MIŚKIEWICZ – perkusja
PAWEŁ BZIM ZARECKI - fortepian 
PIOTR BARON – saksofon
JERZY MAZOLL – klarnet 
KASIA GACEK DUDA - flet
 
Kierownictwo artystyczne koncertu  Poezje w Stodole - Mateusz Mate.O Otremba
 
 
Dlaczego gramy dla dzieci  z miasteczka rakiet?
Miasteczko rakiet - Sderot to niewielkie miasteczko położone w południowo – zachodnim Izraelu, ok.2 km. od Strefy Gazy ( w najbliższym punkcie 830m). Jedna z polskich gazet podała, że stało się ono najbardziej zbombardowanym miastem na świecie w ostatnich 15 latach. Michael, menadżer lokalnej placówki, opowiada o nocach, które spędzili w schronach, kiedy to jednej nocy potrafiło spaść 40 rakiet. Na początku dochodziło do ogromnych tragedii, ginęły dzieci i dorośli, ale miasto nie poddało się. Dziś "na każdym kroku" znaleźć można schrony. Każdy przystanek autobusowy w mieście to schron, w każdym bloku mieszkalnym są specjalne pomieszczenia spełniające taką funkcję, niektóre zabawki na placach zabaw dla dzieci są schronami, jak na przykład wielka, kolorowa gąsienica na jednym z nich. Od dziesięciu lat nikt nie zginął w Sderot dzięki najwyższej ostrożności i ochronie antyterrorystycznej. Sderot jest szczególnym miejscem w całym Izraelu pod względem specyfiki jej ludności. Zaistniała sytuacja zgromadziła w tym miejscu najuboższą część społeczeństwa. Żydzi powracający do Izraela, a nie posiadający majątku, przyjeżdżali właśnie do Sderot, gdzie zawsze były i są do dzisiaj najtańsze nieruchomości. I tak wyemigrowali tu Żydzi głównie z Afryki, w tym z Etiopii, oraz z byłego bloku radzieckiego: Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Kazachstanu i innych. Dlaczego najtańsze mieszkania – nie trudno się domyślić. Gdyby nie one – kto chciałby mieszkać w Sderot? 
W Sderot mieszkają także Arabowie izraelscy, Beduini oraz rodziny arabskie które uciekły z Gazy w wyniku ucisku Hamasu. Wszyscy Ci ludzie, paradoksalnie, znaleźli schronienie w tym małym miasteczku izraelskim.
 
Od 2014r Fundacja Anioły Kultury, która jest organizatorem koncertu, pozostając w ścisłej koalicji z lokalną organizacją Hands of Mercy, prowadzi programy pomocowe, obejmując wsparciem samotne matki i rodziny wielodzietne. Podczas prowadzenia warsztatów plastycznych "Moje marzenie", najwięcej prac namalowanych przez dzieci dotyczyło dalekich podróży  i przygód wakacyjnych. Tak narodził się projekt "Kolonie dla dzieci z miasta rakiet".
 
Latem zeszłego roku, przeprowadzona przez nas wstępna ankieta wykazała ogromne zainteresowanie i entuzjam perspektywą wakacji w Polsce. Właśnie dlatego narodził się pomysł charytatywnego koncertu POEZJE W STODOLE. Chcemy spełnić marzenie dzieciaków i zaprosić je na wakacje do Polski!
 
Kupując bilet na koncert pomagasz zrealizować marzenie dzieci z miasteczka Sderot na wakacje w Polsce bez strachu o własne życie, bez walki o przetrwanie wśród rakiet spadających na domy, przedszkola, ulice. 
 
Koncert odbywa się w ramach projektu Fundacji Anioły Kultury „kolonie dobroczynne dla dzieci z miasta rakiet”.
 
Więcej o tym dobroczynnym projekcie: http://www.aniolykultury.pl/blog/projekt-kolonie-dobroczynne-dzieci-z-miasta-rakiet
 
ZAPRASZAMY!
 
 
 
BILETY:
100 zł (stojące)  i 150 zł (siedzące)
 
Bilety na koncert dostępne na stronie www.stodola.pl, www.ticketclub.pl oraz w kasie klubu Stodoła.
 
 
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
 
 
Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl
 
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie:
 
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl