

Emocje, rytm i prawdziwy ogień na parkiecie - tak zapamiętamy 42. Ogólnoświatowy Konkurs Rock’n’Rolla im. Billa Haleya! Najlepsi okazali się Patrycja Patrzykowska i Michał Woźnica, para numer 17, która wytańczyła sobie tytuł Mistrzów Rock’n’Rolla 2026 roku! To zwycięstwo nie jest dziełem przypadku - Patrycja sięgnęła po wygraną już po raz drugi, a Michał po raz piąty udowodnił, że należy do ścisłej czołówki tej dyscypliny. Ich występ był połączeniem perfekcyjnej techniki, energii i scenicznej magii. Gratulujemy Mistrzom i dziękujemy za niezapomniane widowisko!
HISTORIA KONKURSU
9 lutego 1981 r. w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej umiera Bill Haley, twórca piosenki "Rock Around the Clock "- znanego niezapomnianego przeboju, dającego początek nowej erze muzycznej pod nazwą "rock'n'roll". Fakt ten stał się pretekstem do zorganizowania pierwszego w świecie konkursu rock'n'rolla i nadania mu nazwy: Ogólnoświatowy Konkurs Rock'n'Rolla im. Billa Haley'a. Pomysłodawcami całego przedsięwzięcia byli członkowie Klubu Stodoła: Kazimierz Chendyński i Adam Halber. Od tamtej pory konkurs jest organizowany co roku i stał się tradycją Klubu Stodoła.
Regulamin Konkursu określają niezwykle proste zasady - należy tańczyć prawdziwego rock'n'rolla, przetańczyć aktywnie 60 minut i wygrać. Wygrać może tylko jedna para, która otrzyma Puchar im. Billa Haley'a. Do udziału w konkursie dopuszcza się maksymalnie 50 par. Pierwszy konkurs odbył się w piętnaście dni po śmierci Billa Haley'a - 24 lutego 1981 roku. W konkursie wzięły udział 22 pary, które przyjechały z wielu miast Polski, a nawet była jedna para polsko - holenderska.
Główna nagroda wynosiła wtedy 5. 000 zł, co w początku lat osiemdziesiątych stanowiło kwotę wcale niemałą. W Jury konkursu zasiedli wtedy między innymi: Bożena Walter, Dariusz Michalski, Marek Gaszyński, Witold Malinowski i oczywiście pomysłodawcy konkursu: Kazimierz i Adam.
Od tamtej pory udział w Jury wzięło wiele znakomitych postaci świata muzycznego, tanecznego, aktorskiego i nie tylko. Wspomnieć warto Izabelę Trojanowską, Małgorzatę Sochę, Ewę Kuklińską, Marylę Rodowicz, Alicję Resich-Modlińską, Tomka Kota, Wojtka Gąsowskiego, Ryszarda Rynkowskiego, Andrzeja Rosiewicza, Janusza Józefowicza, Marka Egurrolę, Zbyszka Hołdysa, tancerki dawnych i popularnych grup baletowych jak Fanat i Vacat ze Stodoły, Sabat, No Monsieur, Lady Chic, oraz pierwszego, 3-krotnego zwycięzcę Konkursu Jacka Mieczkowskiego. Zwycięzcami I Konkursu Rock'n'Rolla im. Billa Haley'a było rodzeństwo Małgorzata i Krzysztof Płonkowie z Warszawy.
Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”
ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa
telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388