Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Black Radio supportem MIYAVIEGO!

Black Radio supportem MIYAVIEGO!

Data publikacji: 29 lipca 2015
Black Radio supportem MIYAVIEGO!

 

Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Dawida Wajszczyka III (wokal, gitara) oraz Kamila Biadały (bas). Obecnie w skład Black Radio wchodzą także: Kuba Kubiak (gitara), Franek Stępień (gitary) oraz Szymon Płaski Płaska (perkusja).

Oto jak początki zespołu wspomina Dawid Wajszczyk: Zespół powstał pod koniec 2008 roku. Założyłem go z Kamilem, którego znam od podstawówki. Pierwsza próba odbyła się w sklepie muzycznym w Łodzi na sklepowych instrumentach. Od zawsze chciałem być leaderem kapeli, dlatego namówiłem Kamila na kupno basu, później poszukaliśmy bębniarza. Zadebiutowaliśmy na WOŚP w styczniu 2009 roku i od tamtego koncertu (w 3 miesiące napisaliśmy pierwszy autorski materiał na ten występ) do teraz mamy za sobą około 100 występów na żywo.

Muzyka Black Radio to koktajl gitarowego rocka i muzyki indie. Jako ulubionych wykonawców Dawid Wajszczyk wymienia takich artystów jak: Queens Of The Stone Age, Them Crooked Vultures, Foo Fighters, My Chemical Romance i Jacka White’a.  Lider zespołu tak mówi o tekstach Black Radio: Moje teksty traktują o naturze ludzkiej i jej zagadkach. Są przemyśleniami na temat mojego pokolenia i chcę, by dały one naszym fanom możliwość głębszego poznania samych siebie. Śpiewam też o tym, co mnie niemiłosiernie  wkurza.

Krążek zatytułowany Gasoline Planet, ukazał się 6 czerwca, był on promowany dużą, samodzielną trasą Black Radio, która rozpoczęła się w czerwcu 2014. Album Black Radio jest bardzo rock’n’rollowy, a teksty odważne, bezpośrednie. Nagraliśmy pocisk energetyczny! To materiał, o jakim marzyłem, dodaje lider grupy.

 

BILETY:

140 pln (płyta) i 190 pln (balkon);

Bilety do nabycia w kasie klubu Stodoła (ul. Batorego 10)

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl

 

 

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31