Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Daniel Spaleniak supportem Agnes Obel!

Daniel Spaleniak supportem Agnes Obel!

Data publikacji: 26 maja 2017
Agens Obel, popularna duńska piosenkarka, pianistka i autorka piosenek już 30 maja (Wrocław) i 31 maja (Łódź) wystąpi w Polsce, w ramach swojej europejskiej trasy koncertowej. Koncerty Obel poprzedzi występ Daniela Spaleniaka!
 
Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory, wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku, w związku z czym jego utwory można usłyszeć w takich serialach jak The Path, Shut Eye, czy w popularnej produkcji Elementary. Jego muzyka to trzymające w napięciu, nastrojowe i niepokojące kompozycje z pogranicza alternatywnego folku i americany, które idą w parze z głębokim, niskim i szorstkim wokalem Daniela, na długo zostającym w pamięci. 
 
„Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66.” pisze Jarek Szubrycht.
 
Do tej pory wydał dwa albumy; Dreamers (w 2014 roku) i Back Home, który ukazał się w 2016 roku. Daniel już pracuje nad kolejnym wydawnictwem. Latem 2016 Spaleniak został nagrany przez kultową amerykańską radiostację KEXP podczas ich pobytu w Polsce, mającego na celu odwiedzenie OFF Festivalu i poznanie polskiej sceny muzycznej. W marcu 2017 Daniel wystąpił na największym festiwalu showcase’owym w Stanach - SXSW w Austin. 
 
ZAPRASZAMY
 
Bilety: miejsca siedzące 129/139/159 PLN
Wrocław: eventim.pl ,ticketpro.pl, ebilet.pl, stodola.pl oraz kasa klubu Stodoła.
Łódź: eventim.pl ,ticketpro.pl, ebilet.pl, stodola.pl, ekobilet.pl oraz kasa klubu Stodoła.
 
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388