Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Festiwal Kazimiernikejszyn 2022: “bez spinki” to nie tylko slogan

Festiwal Kazimiernikejszyn 2022: “bez spinki” to nie tylko slogan

Data publikacji: 23 czerwca 2022

W dniach 13 - 17 lipca 2022 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się IX edycja Kazimiernikejszyn, wielogatunkowego festiwalu muzycznego nazywanego “najbardziej bezspinkowym wydarzeniem w tej części galaktyki”. Wystąpią ZALEWSKI, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, MROZU, T.LOVE i wielu innych. Od 2014 roku impreza sukcesywnie udowadnia, że “bez spinki” nie jest tylko pustym sloganem, a filozofią, która przeniknęła festiwal w każdym jego aspekcie.

Pierwsza edycja Kazimiernikejszyn odbyła się 2014 roku, przyciągając pod scenę 1200 osób. Wraz z każdą kolejną odsłoną organizatorzy konsekwentnie pracowali nad rozwojem wydarzenia na wielu płaszczyznach - począwszy od zapraszanych do Kazimierza Dolnego topowych gwiazd i inspirujacych “PrzeGości”, przez scenografię, aż po jedyną w swoim rodzaju atmosferę, która rozsławiła Kazimiernikejszyn na cały kraj. W ciągu minionych ośmiu lat festiwal sześciokrotnie zwiększył liczbę swojej widowni. Bezspinkowa publiczność wypełnia dziś naturalnie ograniczoną przestrzeń kamieniołomu po brzegi, biorąc równie chętnie udział w koncertach, jak i w dedykowanych aktywnościach. - Jesteśmy przeszczęśliwi, że wraz z rozwojem Kazimiernikejszyn, jego programu i infrastruktury, festiwal nie zatracił swojego naturalnego klimatu i atmosfery z pierwszych wariackich edycji - przyznał Michał Niewęgłowski, pomysłodawca i jeden ze współorganizatorów Kazimiernikejszyn. 

Już w lipcu na scenie Kazimiernikejszyn 2022 zaprezentują się m.in. ZALEWSKI, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, MROZU, T.Love, Mery Spolsky, Ania Rusowicz, Ørganek, Majka Jeżowska, L.U.C & Rebel Babel oraz RAT KRU. 

 

Poza koncertami największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, Kazimiernikejszyn oferuje swoim uczestnikom wiele unikatowych i autorskich Przygód. A wśród nich m.in. okazja do życzliwego przytulania i prawienia nieznajomym komplementów, warsztaty śmiechu, msze bez spinki, walki na poduszki, silent disco, strefa malowania bodypainting, sesje masażu w zabawnej formie, czy coroczne palenie makiety Koguta. Jak zdradzają organizatorzy, podczas tegorocznej edycji nie zabraknie także zupełnie nowych aktywności. - Szykujemy zupełnie nową strefę Romantika, a także okazję do nauki swingu, jednej z najradośniejszych form tańca. Wszystkich bywalców Kazimiernikejszyn z pewnością ucieszy także BDSM (balonowo-dj’ski set muzyczny), impreza prowadzona z wiszącego w powietrzu balonu przez samą Ifi Ude - zdradził Michał Niewęgłowski. 

Gdy mowa o bywalcach Kazimiernikejszyn, nie sposób o ich jedną charakterystykę. W kamieniołomie równie chętnie bawią się co roku młodzi single i singielki, jak i wielopokoleniowe rodziny z dziećmi. Na tych ostatnich także czekają dedykowane atrakcje, na czele z Małą Strefą, w której spotkać można animatorów w bajkowych strojach. 

Oprócz występów gwiazd i jedynych w swoim rodzaju aktywności, istotnym i integralnym elementem festiwalu jest jego lokalizacja. Kazimierz Dolny to niezwykle urokliwe i pełne magii miasteczko, malowniczo położone nad Wisłą i otoczone wzgórzami, winnicami i lessowymi wąwozami, szczególnie ukochanymi przez uczestników festiwalu. Jedną z atrakcji uwielbianych przez bywalców Kazimiernikejszyn jest dzika plaża, zlokalizowana na obszernych piaskowych połaciach przy brzegu Wisły. Nic tylko bawić się, chillować i plażować bez spinki! 

Już dziś zarezerwuj czas na IX edycję Kazimiernikejszyn, która odbędzie się w dniach 13 - 17 lipca 2022 i odkryj “bezspinkową” magie Kazimierza Dolnego! Karnety dostępne w sprzedaży na www.kazimiernikejszyn.pl oraz www.ticketclub.pl.

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388