Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
IAMX ponownie w Polsce!

IAMX ponownie w Polsce!

Data publikacji: 22 lipca 2015

Live Nation & Klub Stodola z dumą prezentują
IAMX w Polsce!
30.11.2015 – klub Stodoła, Warszawa


“IAMX jest w zasadzie moją publiczną terapią” – tak o swoim projekcie mówi Chris Corner. "To w ten sposób mogę się połączyć ze światem, pokazać moje serce i tańczyć w jednym czasie. To także pretekst do gry z samym sobą, do odwiedzenia części mojej osobowości, których nie odwiedzam w życiu codziennym.”

Metanoia, szósty studyjny album Chrisa Cornera jako IAMX, to kamień milowy dla tego różnorodnego angielskiego kompozytora, producenta, multiinstrumentalisty, wokalisty i artysty wideo. Najnowsze dzieło Cornera, równie innowacyjne i wpływowe, co poprzednie albumy, podtrzymuje jego pozycję jako jednego z najbardziej kreatywnych artystów muzyki elektronicznej.

Po wypracowaniu swojej własnej marki jako współzałożyciela i aktywnego członka brytyjskiej grupy trip-hopowej Sneaker Pimps, Corner stworzył potężną i niebywale kreatywną osobowość – IAMX. Mieszanie ostrych i oryginalnych dźwięków z chwytliwymi, ale osobistymi tekstami, charyzmatyczną osobowością i emocjonalną surowością pozwoliło stworzyć bardzo oryginalną osobę. Corner zbudował potężną bazę utworów, które podbijają serca coraz większej rzeszy fanów. Podczas kilku lat kariery scenicznej IAMX ewoluował z enigmatycznych projektów studyjnych do ekscentrycznych występów na żywo, w które włącza dodatkowych muzyków i wszelkie rodzaju kostiumy czy też efekty wizualne.

Metanoia oferuje nam najbardziej osobiste i ekspresyjne dźwięki, jakie do tej pory proponował nam IAMX.

„To pierwsze nagrania od długiego czasu, przy których nie musiałem czuć się maniakalnie zestresowany”, napisał Corner. „Czułem świadomość i chęć przejścia do bardziej zrelaksowanej części mojego życia, dlatego celowo poświęciłem więcej czasu, bez zbędnej presji, na nagranie płyty, dzięki czemu było mi o wiele łatwiej. To było dla mnie zupełnie inne, ponieważ za każdym razem kiedy nagrywałem w przeszłości płytę, zawsze miałem umówioną trasę koncertową, czułem presję ze strony managera, co w efekcie zakończyło się dla mnie depresją. Dlatego nagrywanie tej płyty było dla mnie jak powrót do początków, kiedy muzyka była czystą przyjemnością”.
To uczucie kreatywnej wolności można zaobserwować przesłuchując Metanoię, zwłaszcza na takich kawałkach jak „Happiness” czy „Wildest Wind” albo „Look Outside”.

„Praca nad tą płytą dała mi dużo pewności siebie i przede wszystkim siły” wspomina Corner. „Teraz widzę rzeczy zupełnie inaczej, bardziej przejrzyście. Widzę jak muzyka mnie odżywia i nigdy nie pozwolę sobie o tym zapomnieć. Każdy wpływa na swoje własne szczęście, jest to codzienna praca, żeby pozostać skupionym na rzeczach, które są naprawdę ważne.”

Online:
www.IAMXmusic.com
www.facebook.com/IAMXOFFICIAL
https://twitter.com/IAMX
www.youtube.com/user/IAMX
http://instagram.com/IAMX

Ceny biletów: 89 pln - 119 pln
 

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388