FUNKorporation to sekstet prosto z Rumunii, który może się pochwalić już dziesięcioletnią obecnością na scenie. Pochodzą oni z pięknej, transylwańskiej miejscowości Kluż-Napoki, lecz, w przeciwieństwie do Hrabi Draculi, nie wyssą z was krwi, dodadzą wam natomiast energii i chęci do tańca.
Jak sama nazwa wskazuje, zespół gra energetycznego funka, choć korporacją jeszcze nie są – jest to bardziej garage funk. Na ich stronie czytamy: „Funkowe rytmy, ciężkie basy, nadzwyczajne wokale, energiczne instrumenty dęte, połączenie jazzu, soulu, bluesa i bałkańskiego, pozytywnego nastawienia”.
Band zagrał ponad 200 koncertów na terenie Rumunii i Węgier. Pojawił się też na największych festiwalach, m.in.: Electric Castle, Untold, Afterhills. Dotychczas wypuścili kilka singli i jeden, pełnoprawny album. Pełen pozytywnej muzyki „Kronikl” ukazał się w 2019 roku. Po Europie podróżowali na dwóch trasach koncertowych: po Rumunii i Austrii, a także po krajach Bałtyckich.
W grudniu obchodzili 10 urodziny – kolejny etap w karierze nazwali „FUNKorporation XI”, zapowiedzieli też nowe publikacje. Jak sami stwierdzili, postanowili odpuścić sobie ostatni, „skandaliczny” rok.
Bądź na bieżąco:
https://www.facebook.com/funkorporation
Jesteśmy członkiem platformy Liveurope, inicjatywy, której celem jest wspieranie miejsc koncertowych w promowaniu twórczości początkujących europejskich artystów.
Platforma stanowi znak jakości, przyznawany klubom muzycznym zaangażowanym w promocję europejskiej różnorodności muzycznej. Celem Liveurope jest usprawnienie organizacji występów młodych europejskich artystów na całym kontynencie oraz pomoc im w dotarciu do nowych, zagranicznych odbiorców. Założona w 2014 roku platforma Liveurope jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą w Europie.
Liveurope to projekt współfinansowany przez program "Kreatywna Europa" oraz projekty takie, jak Above 55° (wspierany przez Fundusz Kultury Nordyckiej) oraz Soundcat (Instytut Ramona Llulla), w celu zwiększenia możliwości koncertowania wśród początkujących europejskich artystów.
Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”
ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa
telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388