Zespół Loup-Garou sam określa, że gra alternatywnego bluesa. Jest to jednak blues ciężki, nieprzenikliwy i skalany pewnym mrokiem. Loup Garou (wymawiane Lu Ga ruu) to francuskie słowo określające wilkołaka. Do serbskiego bandu pasuje to jak ulał, bo ich muzyka ma w sobie coś prymitywnie tragicznego, a jednocześnie przywodzi na myśl dźwięki, które możemy usłyszeć w nowoorleańskiej Francuskiej Dzielnicy.
Pozostając w klimatach Luizjany, muzycy sprawiają, że fuzja, charakterystycznego dla Baton Rouge, swamp bluesa, pełnego werwy folk-rocka oraz elektryzującego swinga brzmi wyśmienicie i porywa od pierwszych uderzeń w struny. Kapela utrzymuje nas w tematyce voodoo, duchów, wampirów i czarownic, czyli w wyjątkowej śmietance towarzyskiej, którą możemy spotkać przy Bourbon Street. Panowie nie nadają jednak ze USA, a z Belgradu, nie są mitycznymi stworami, a ludźmi, są za to bardzo utalentowanymi muzykami.
Nie trzeba jednak być dotkniętym likantropią, by wyć do księżyca z zachwytu nad świetnym akompaniamentem, który dopełniany jest przez klimatycznie zachrypnięty wokal lidera Vladana Petrovića. Instrumenty? Klasycznie – gitara ze slidem, bas i perkusja. Dzieło wieńczy harmonijka diatoniczna dzierżona przez Ivana Jovanovića.
Loup-Garou obecny jest na scenie od czterech lat i może popisać się jednym wydanym albumem. Jak sami twierdzą, chcieli uchwycić cały wachlarz emocji towarzyszących współczesnemu człowiekowi. „Smutek, żal, miłość, szczęście i rozczarowanie” – to możemy znaleźć na płycie o sugestywnym tytule „Witchcraft and Spirits”. Zdecydowanie jest to zaproszenie do innego wymiaru bluesa.
Bądź na bieżąco:
https://www.facebook.com/loup.garou.blues
Jesteśmy członkiem platformy Liveurope, inicjatywy, której celem jest wspieranie miejsc koncertowych w promowaniu twórczości początkujących europejskich artystów.
Platforma stanowi znak jakości, przyznawany klubom muzycznym zaangażowanym w promocję europejskiej różnorodności muzycznej. Celem Liveurope jest usprawnienie organizacji występów młodych europejskich artystów na całym kontynencie oraz pomoc im w dotarciu do nowych, zagranicznych odbiorców. Założona w 2014 roku platforma Liveurope jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą w Europie.
Liveurope to projekt współfinansowany przez program "Kreatywna Europa" oraz projekty takie, jak Above 55° (wspierany przez Fundusz Kultury Nordyckiej) oraz Soundcat (Instytut Ramona Llulla), w celu zwiększenia możliwości koncertowania wśród początkujących europejskich artystów.
Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”
ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa
telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388