Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
L.U.C. & Rebel Babel Ensemble już 2 marca w Stodole! [wywiad]

L.U.C. & Rebel Babel Ensemble już 2 marca w Stodole! [wywiad]

Data publikacji: 21 lutego 2017
Zapis rozmowy z Łukaszem Rostkowskim (L.U.C.), polskim raperem i producentem muzycznym, który już 2 marca wystąpi na deskach Stodoły z projektem Rebel Babel. Gościem specjalnym koncertu będzie Marcelina.

 

Za kilka dni publiczność będzie miała okazję usłyszeć Cię w Stodole, w ramach koncertu "Poetyka Rapu z Siłą Orkiestry Dętej". Czego możemy spodziewać się po tym występie? Czy wraz z Rebel Babel przygotowaliście już pewną setlistę na ten wieczór?
 
L.U.C.: Koncert opieramy na materiale z płyty "Rebel Babel - Dialog 1". To bardzo energetyczny i pozytywny ładunek muzyki. Czasem bawimy się nim i odkształcamy go wzbogacając o różne wstawki i wariacje. Będzie wesoło, o miłości, ale też bardziej na poważnie o smogu i innych społecznych problemach.
 
W jakim składzie zagracie w Warszawie?
 
L.U.C.: Koncerty w tym projekcie gramy w kolejnymi lokalnymi orkiestrami, dzięki czemu muzyka ta jest zawsze filtrowana przez regionalny walor i klimat. W Warszawie zagramy ze świetną Orkiestrą Reprezentacyjną SGGW pod batutą Tomasza Labunia. W Rebel Babel bardzo ważny jest także pierwiastek kobiecy. Oprócz dziewczyn grających na instrumentach zaśpiewa z nami utalentowana artystka o cudownym ciepłym głosie - Marcelina Stoszek.
 
Czy fakt, że wystąpisz w tym klubie ma szczególne znaczenie? To w końcu od ponad sześćdziesięciu lat znaczące miejsce na muzycznej mapie stolicy.
 
L.U.C.:
To prawda. Nie wiem, dlaczego jeszcze tam nie grałem. Moja droga jest dość specyficzna. Zwykle dostosowywaliśmy miejsca do projektu - często graliśmy w warszawskich teatrach. Myślę, że ten głośny materiał o potężnej sile doskonale nadaje się do Stodoły. Mam nadzieję, że będziemy w tym kultowym miejscu mogli pojawiać się częściej.
 
Fani bez wątpienia także na to liczą! Korzystając z okazji, czy możesz zdradzić coś na temat pracy nad kolejnym materiałem? Możemy spodziewać się nowego wydawnictwa?
 
L.U.C.: Do teraz Rebel Babel pochłaniał 200% mojej atencji, ale powoli przygotowuję się do wydania materiału z Narodowego Forum Muzyki, gdzie w maju 2016 miałem swój debiut symfoniczny na 2 orkiestry. Zarejestrowaliśmy to w technice 360. Przygotowujemy się do wydania tego materiału. Równocześnie cały czas pracujemy na Rebel Babel budując sieć nowych kontaktów i przygotowując duże gale z orkiestrami i solistami z różnych części Europy.

Rozmawiała: Agnieszka Wawrzyniak

 

TIMETABLE:
19:00 - otwarcie klubu
20:00 - rozpoczęcie koncertu

Bilety:
przedsprzedaż - 45 PLN
w dniu koncertu - 55 PLN

Bilety dostępne w kasie klubu Stodoła (ul. Batorego 10)

Sprzedaż internetowa - www.stodola.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem.Szczegóły na www.stodola.pl

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

INFORMACJA DOTYCZĄCA WSTĘPU NA IMPREZĘ OSÓB NIEPEŁNOLETNICH:

Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia i chcą wziąć udział w koncercie, muszą być pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna) przez cały czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że każdy bilet umożliwia wstęp na teren wydarzenia jednej osobie - bilet dziecka nie jest upoważnieniem wstępu dla opiekuna.

Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia musza mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez  rodzica bądź prawnego opiekuna.

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388