Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Lisa Hannigan gościem specjalnym podczas koncertów Agnes Obel w Polsce.

Lisa Hannigan gościem specjalnym podczas koncertów Agnes Obel w Polsce.

Data publikacji: 16 września 2016
11 i 12 listopada

W listopadzie Lisa Hannigan wystąpi w Polsce jako gość specjalny podczas koncertów Agnes Obel. 11 listopada pojawi się w Gdańsku (Stary Maneż) , a 12 listopada w Warszawie (Stodoła).
Lisa Hannigan to irlandzka piosenkarka, autorka tekstów i multiinstrumentalista. Przed rozpoczęciem solowej kariery przez siedem lat śpiewała u boku Damiena Rice'a.

Po zakończeniu współpracy z Ricem, Lisa została z zeszytem pełnym piosenek i z ogromną determinacją, by zamieścić je na własnym krążku. Zebrała zaprzyjaźnionych muzyków, w tym Toma Osandera na perkusji, Shane'a Fitzsimons na kontrabasie i Donach Molly na trąbce, i zaczęła działać. Po kilku miesiącach pracy nad aranżacjami przenieśli się do Cauldron Studios w Dublinie, gdzie spędzili dwa tygodnie przygotowując album.
Wydany w Irlandii pod koniec 2008 roku i w Wielkiej Brytani w kwietniu 2009 roku album "Sea Sew" w bardzo krótkim czasie zdobył status platynowej płyty w Irlandii, przyniósł nominacje w kategorii najlepszego irlandzkiego zespołu na Meteor Music Awards i Choice Music Prize. Hanning została również nagrodzona statuetką w kategorii "najlepszy debiut", "najlepszy album irlandzki", "najlepszy utwór irlandzki", i "najlepsza wokalistka" w ankiecie Hot Press Reader 2009. "Sea Saw" otrzymał również nominację do prestiżowej Mercury Prize w kategorii "najlepszy album". Kolejne krążek to wydany w 2011 roku album „Passenger”. Po trwającej niemalże 2 lata trasie koncertowej promującej te wydawnictwo, Lisa miała duże trudności, aby rozpocząć pracę nad nowym materiałem. Po drodze zrealizowała projekty poboczne – podkładała głos postaci syreny w nominowanym do Oscara filmie animowanym „Sekrety Morza”, stworzyła ścieżkę dźwiękową do filmu „Fargo”  i „Grawitacja”.
Moment przełomowy nastąpił wraz z mailem, który artystka otrzymała od Aarona Dessnera, gitarzysty The Nationals oraz producenta współpracującego z Sharon Van Etten oraz Local Natives. Początkowo Lisa wymieniała pomysły z Aaronem drogą elektroniczną, natomiast „At Swim”  zaczął się materializować, kiedy doszło do bezpośredniego spotkania w Danii. Materiał został zarejestrowany w kościele w Hudson, w stanie Nowy Jork. W rodzinnej Irlandii album trafił na sam szczyt najlepiej sprzedających się płyt i zebrał bardzo pochlebne recenzje.
 

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31