Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
LIVEUROPE SHOWCASE - kolejni artyści

LIVEUROPE SHOWCASE - kolejni artyści

Data publikacji: 28 lipca 2015
10 i 11 września

Przedstawiamy Wam kolejnych artystów, którzy wystąpią w ramach Liveurope Showcase 10 i 11 września w klubie Stodoła.
10 września do Dawida Podsiadło, OLY. oraz Austriaków ze Steaming Satellites dołączy zespół Sorry Boys, czeski band ILLY, POLKOV z Austrii oraz Genius Locci ze Słowacji.
Drugiego dnia obok Brodki, Krzysztofa Zalewskiego i Mary Popkids z Węgier na scenie wystąpi POLA RISE, przedstawiciel łotewskiej sceny klubowej NIKLAVZ, berliński duet Odd Couple oraz Iamyank z Węgier.

Sorry Boys  zadebiutowali w 2010 r., bardzo dobrze przyjętym przez publiczność i krytyków, albumem Hard Working Classes. W listopadzie 2013 r. ukazała się Vulcano - druga płyta zespołu uznana za jedno z najlepszych, polskich wydawnictw roku. Mimo porównań do wielu znanych artystów zespół wykształcił swój własny, unikalny styl cechujący się umiejętnością kreowania niezwykłej atmosfery, indywidualnością instrumentalistów i hipnotycznym głosem Beli.
ILLY to czeski band doświadczonych muzyków skupiających się wokół wokalistki i keyboardzistki Olgi Königovej. Ich debiutancki album, wydany pod koniec 2013 roku, zdobył wiele pochlebnych recenzji i niemal natychmiast wskoczył na drugie miejsce czeskiego iTunes, natomiast portal musicserver.cz uznał go za najlepszy album roku.
POLKOV to założony w 2012 roku austriacki zespół indie/pop/rock. Ich twórczość to, jak sami określają, połączenie popkultury lat 70., z lekką nuta country i historiami bohaterów z gier komputerowych. Dzięki utworowi Promised Land zyskali dużą popularność w swojej ojczyźnie.
Genius Locci pochodzą z Bratysławy. Skład tworzą dwie siostry oraz towarzyszący im muzycy. Ich, śpiewane po angielsku, utwory krążą w rejonach indie folk i dream pop. W ciągu zaledwie 1,5 roku istnienia zespół zagrał już ponad sześćdziesiąt koncertów, zarówno w klubach, jak i na festiwalach. W maju 2014 roku wydali EP-kę Innate, obecnie przygotowują się do nagrania debiutanckiego krążka.
POLA RISE to zjawiskowa i urzekająca polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Debiutancki utwór Did you sleep last night w sieci zrobił prawdziwą furorę. Kilka miesięcy temu w sprzedaży ukazała się EP-ka The Power of coincidence, która jest ciekawą mieszanką elektronicznych dźwięków z głębokim emocjonującym wokalem.
NIKLAVZ to młody litewski beatmaker i producent, członek Dirty Deal Audio. Mimo swojego młodego wieku, był producentem nie tylko lokalnych, ale i zagranicznych artystów. Występuje na wielu festiwalach – podczas Satta Outside zdobył pierwsze miejsce w międzynarodowej bitwie beatmakerów.
Odd Couple to niemiecki rock’n’rollowy duet, który tworzą Jascha Kreft i Tammo Dehn. Na koncie mają debiutancki album Pressure to Meet You, który można nazwać „albumem berlińskim”. Krążek nie czci miasta, ani go nie odrzuca, natomiast nawiązuje do nowoczesnego stylu życia, wytyka błędy, czasem krytykuje, czasem znajduje w nim dobre strony.
Iamyank to węgierski multiinstrumentalista, producent i autor tekstów, który buduje pamiętne sceny wokół publiczności, używając do tego futurystycznych syntezatorów, kosmicznych gitar i bębnów, na krawędzi muzyki instrumentalnej i elektronicznej. Ma na koncie 4 EP-ki: Cold Summer, City of Nobady, Last Song i Lost Sounds.

Bilety jednodniowe:

Przedsprzedaż - 40 pln (stojące), 60 pln (balkony)
Od 1 września - 50 pln (stojące), 70 pln (balkony)

Bilety dostępne w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10).
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl

 

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388