Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
NoNe i Whispering supportami Comy 17 listopada!

NoNe i Whispering supportami Comy 17 listopada!

Data publikacji: 18 czerwca 1989
Wiemy, kto zagra przed COMĄ 17 listopada! NoNe to zespół założony w 1999 roku w Bydgoszczy szybko zdobył popularność i podpisał kontrakt z wytwórnią Metal Mind Productions. Niewiele później ukazała się debiutancka płyta No One, która została świetnie przyjęta zarówno przez media, jak i fanów. Na albumie gościnnie zagrali muzycy innych grup takich jak Flapjack, czy Sweet Noise. Po nagraniu płyty NoNe ruszył w trasę koncertową grając u boku takich zespołów jak: Acid Drinkers, Sweet Noise czy K.N.Ż.

 

W niewielkim odstępie czasu ukazały się następne albumy: Procreation (album był nagrywany w więzieniu) i Black Star. Z Black Star pochodzi singel "Get Into My Mind", do którego nakręcono teledysk. Klip ten trzy razy znalazł się na pierwszym miejscu listy "Hell's Kitchen" telewizji muzycznej VIVA. .
 
W tej samej stacji ten album został płytą tygodnia. W podsumowaniu roku 2003 w magazynie Metal Hammer, utwór "Black Star" zdobył 10 miejsce w kategorii "Przebój Roku", natomiast NoNe znalazło się na 9 miejscu jako "Zespół Roku". W tym samym czasie NoNe został członkiem NoiseNation - organizacji stworzonej przez Sweet Noise, której celem jest skupianie wyjątkowych artystów, angażujących się w tworzenie dobrego wizerunku polskiej sztuki. W 2005 z grupy odszedł Olass, kiedy dostał propozycję współpracy z zespołem Acid Drinkers. W NoNe zastąpił go przyjaciel zespołu Naphoos. W grudniu 2005 Naphoosa wymienił Bartek "Bartass" Dębicki z Upside Down, który gra w NoNe do dziś. W 2008 roku zespół nagrał nową płytę The Rising, której premiera odbyła się 7 lipca. Na albumie w roli nowego wokalisty pojawił się Chupa, śpiewający w takich zespołach jak Bare Assed, Neurothing czy The Old Cinema. Album został wydany z nakładem wytwórni muzycznej Mystic Production. 30 listopada 2008 roku w Krakowie zmarł jeden z założycieli zespołu Aleksander "Olass" Mendyk. 1 sierpnia 2009 NoNe brał udział w festiwalu Wacken Open Air. Zespoły zostały wyłonione w eliminacjach krajowych, a finał imprezy odbył się w Szlezwiku-Holsztynie w północnych Niemczech gdzie NoNe zajął trzecie miejsce. Jesienią tego samego zespół wyruszył w trasę koncertową "20 Absolutley Wired Years" u boku Acid Drinkers z okazji dwudziestolecia działalności muzycznej zespołu. 19 lutego 2010 roku w bydgoskim klubie "Estrada" NoNe zorganizował "Black Star Fest", poświęcony pamięci Olassa. Festiwal stał się pierwszą z planowanych przez zespół imprez cyklicznych, mających na celu kultywowanie pamięć o Olku. Idea tego narodziła się 7 lutego 2009, podczas koncertu akustycznego NoNe, na którym zespół złożył hołd Przyjacielowi. NoNe wraz z gdańską formacją Proghma-C zostały wyłonione w konkursie na support na festiwalu "Open Mind", który odbył się w dniach 13 sierpnia w klubie "Stodoła". NoNe supportowało The 69 Eyes oraz Obituary. 28 czerwca 2011 roku NoNe wraz z innym polskim zespołem - Hedfirst zagrały jako support przed koncertem Hatebreed w Warszawie. Na początku września tego roku pojawiła się informacja na stronie internetowej zespołu, że basista Michał Kaleciński podjął decyzje o odejściu z NoNe. Jego miejsce zajął Grzegorz Korybalski z zespołu FreaK. 
 
Zespół Whispering powstał na przełomie 1993/94 roku w Ozorkowie. Oto parę słów od nich samych: „Na początku była to grupka przyjaciół zafascynowana ciężkim graniem. wszystkie młode zespoły borykaliśmy się z częstymi zmianami składu i stylu muzyki, które wykonywaliśmy. Zespół zaczynał od doom death metalu, aż w końcu wyklarował się styl przekazywanej energii muzycznej, którą można określić, jako ogólnie pojęty metal progresywny. Dużo w tym zasługi zespołów takich jak Cynic , Meshuggah, Dream Theater, Pain of Salvation Planet X itp. jakimi się inspirowaliśmy. W tej chwili promujemy nowe utwory z nagranej płyty demo Radiation Sickness i przygotowujemy się do nagrania debiutanckiej płyty na którą mamy już cały materiał.” www.facebook.pl/pages/whispering www.myspace.com/whisperingband ”

 

Dotyczy koncertu

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31