Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Przedstawiamy supporty Kultu

Przedstawiamy supporty Kultu

Data publikacji: 29 października 2015
6,7 listopada 2015

Przedstawiamy zespoły, które wystąpią w roli supportu przed koncertami Kultu w Stodole. 6 listopada publiczność rozgrzewać będzie grupa Babylona Raus. Dzień później będzie zespół Czarne Ziutki z Killeram

Babylon Raus - to istniejący od ponad dekady, polsko-kubańsko-senegalski zespół grający muzykę RIT (Rege Innego Typu, z ang. Reggae In-a-different Type) czyli mieszaninę gatunków: Roots-Rock-Punky-Reggae-Party-Salsa-Hardcore-Pop-Dub-Ska z elementami Afrobeatu oraz Disco lat 70-tych. Właśnie ukazuje się wersja Beta pierwszego albumu grupy  "Greatest Hits". Zespół odwołuje się tam do chlubnej tradycji polskich punkowo-reggae'owych klasyków przełomu lat 70-tych i 80-tych XX wieku, takich jak Deadlock, Kryzys czy Tilt, stosując wynaleziony przez tamte załogi szablon – najpierw przekaz śpiewany jest po polsku, później zaś tłumaczony na któryś z języków używanych na co dzień przez ludzi z kapeli, czyli na angielski, hiszpański, francuski lub wolof. Od czasów wirtualnej grupy reggae w 2004 roku do siedmioosobowego, żywego i ustabilizowanego składu w 2014 roku minęło 10 lat. W międzyczasie, przebywający nielegalnie w Polsce kubański frontman kapeli Tony Junior B.I.G., trafił na ponad rok do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców. Niedługo później klawiszowiec MesBrutah złamał kręgosłup w efekcie czego do dziś zmaga się z trudami rehabilitacji. Wielokulturowość, kolorowy skład, kolorowa muzyka, ale przekaz nie jest już tak kolorowy. W swoich piosenkach zespół odnosi się do całej gamy plag współczesnego świata  - od kryzysu duchowości, bezmyślnego konsumpcjonizmu, chciwości, tempa w jakim żyjemy aż do kryzysu relacji międzyludzkich. Na tym  tle podejmuje też próbę rozliczenia się ze sobą, skrywając jednak samoocenę pod mentorskim tonem i pouczaniem słuchaczy. Niemniej "GREATEST HITS" to bardzo osobista płyta. Zespół ma na koncie występy tak w klubach, jak i na dużych scenach ("Grand Festival Róbrege 2015", "Ostróda Reggae Festival 2009"), zaś 6-go listopada 2015 pojawi się jako support na koncercie Kultu w warszawskiej Stodole.

Czarny Ziutek z Killerami – lubelska grupa powstała w maju 2008 roku. Po wielu trudnościach lokalowych i personalnych ukształtował się docelowy skład grupy. Zespół wykonuje utwory – covery formacji, w których wokalistą jest Kazik Staszewski, a także pracuje nad autorskim materiałem utrzymywanym w charakterze utworów Kazika.
Dlaczego Kazik?
Łudząco podobna barwa głosu wokalisty do wokalu Kazika oraz wspólny mianownik upodobań muzycznych członków zespołu odegrały kluczową rolę w wyborze twórczości tego artysty.
Zespół ma pozwolenie na wykonywanie utworów od samego Kazika, niektóre numery we własnych aranżach.

BILETY:
przedsprzedaż – 65 PLN (stojące) / 90 PLN (balkon)
w dniu koncertu – 72 PLN (stojące)

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388