Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
WNDKR jako support przed Ritą Pax!

WNDKR jako support przed Ritą Pax!

Data publikacji: 21 kwietnia 2015
25 kwietnia 2015 - Open Stage

WNDKR to połączenie rockowej energii z estetyką elektronicznego soulu, zespolone charakterystycznym, przenikającym wokalem. Solowy projekt Michała Wendekera zachwyca rozpiętością emocjonalną i oryginalnością utworów.

Michał otwierał koncerty takich artystów jak Świetliki, Skubas czy Anna Calvi (UK). Tegoroczona ogólnopolska trasa UNDERDOG TOUR przyciągnęła szeroką publiczność i udowodniła ogromny potencjał występów WNDKR na żywo. W kocnertach i nagraniach towarzyszą mu perkusista Michał Stawarz (Ruta, Żywiołak) i basista Maciej Tokarski (Irena).

Obecnie przygotowuje debiutancki album długogrający, przy produkcji którego współpracuje z Emade. Płyta ma ukazać się jesienią 2015 roku.

Michał jest finalistą Hard Rock Rising i zwycięzcą konkursu organizowanego przez PR3 Polskiego Radio. W lipcu 2013 ukazała się jego ostatnia płyta UNDERDOG EP zarejestrowana w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. Nagranie emanuje gitarową delikatnością i mocą jednocześnie. Oddaje niepowtarzalny klimat koncertowego grania i przywołuje najlepsze skojarzenia z bogatą tradycją rocka.

We wrześniu 2012 ukazała się jego debiutancka studyjna epka True.
Od akustycznych ballad z subtelną dawką elektroniki, przez ciemnego bluesa z dodatkiem smyczkowych przestrzeni po mocne, gitarowe brzmienia, krążek stawia na różnorodność stylów.

Wendeker pochodzi z Lublina, pierwsze muzyczne kroki stawiał podczas studiów w Anglii koncertując jako gitarzysta z młodymi londyńskimi artystami. 

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31