Go to the contentGo to the menu
CLANNAD

CLANNAD

6 may 2021, thursday, Kraków, Klub Studio, Główna

Date

6 may 2021
Otwarcie drzwi: 18:30

Venue

Klub Studio, Kraków

Stage

Główna

Where to buy

Kasa Klubu Stodoła
Ticketclub.pl
Stodola.pl
LiveNation.pl
Ticketmaster.pl

Organizers

Live Nation
Klub Stodoła

Artists

Clannad

Genres

Jazz
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Otwarcie drzwi: 18:30

Zaplanowane na kwiecień oraz maj br koncerty Clannad zostają przełożone. Nowa daty koncertów to:

28 kwietnia 2020, klub Studio ->  5 maja 2021, klub Studio

11 maja 2020 klub Studio ->  6 Maja 2021, klub Studio

27 kwietnia 2020, klub Stodoła ->  7 maja 2021, klub Stodola

12 maja 2020, klub Stodoła ->  8 maja 2021, klub Stodoła

Zachowaj swój bilet, ponieważ będzie ważny na nową datę. Dziękujemy za wyrozumiałość i czekamy na spotkanie z Wami!

 

The Clannad shows which are currently scheduled for April and May, 2020 are being proactively rescheduled.

New dates:

April 28, 2020 - klub Studio ->   May 5, 2021 - klub Studio

May 11, 2020 - klub Studio ->  May 6, 2021 - klub Studio

April 27, 2020 - klub Stodoła ->  May 7, 2021 - klub Stodola -

May 12, 2020 - klub Stodoła ->  May 8, 2021 - klub Stodoła

Please hang on to your ticket as it will be valid for this new date. Thank you for your understanding and look forward to seeing you then!

 

W związku z ogromnym zainteresowaniem nadchodzącymi koncertami zespołu Clannad, zespół ogłasza dodatkowy koncert w Krakowie. 

Pożegnalna trasa zespołu obejmie aż cztery występy w Polsce – dwa z nich są już w całości wyprzedane. 

27 kwietnia - klub Stodoła, Warszawa / SOLD OUT

28 kwietnia - klub Studio, Kraków / SOLD OUT

Dodatkowe koncerty: 

12 maja – klub Stodoła, Warszawa

11 maja – klub Studio, Kraków

Clannad (wywodzący się ze słowa „klan”, w języku greckim „rodzina”) został utworzony w 1970 roku przez rodzeństwo Moya, Ciarána i Pól Brennana oraz ich wujków Noela i Pádraiga Duggana (który niestety zmarł w 2016 roku). Niedługo później zespół liczył już 6 członków po tym jak dołączyła do niego Enyia Brennan, która w tamtym czasie odnosiła również sukcesy w karierze solowej. Wielokrotnie nagradzany zespół bez wątpienia zrobił więcej niż jakakolwiek inna grupa, aby przekazać irlandzką muzykę i język irlandzki światowej publiczności. Łącząc elementy tradycyjnej muzyki irlandzkiej i bardziej współczesnego folku, new age i rocka stworzyli wyjątkowo unikalne i eteryczne brzmienie. Połączenie nostalgicznych melodii i hipnotyzującego wokalu jest ponadczasowe i jednocześnie przemawia do światowej publiczności w każdym wieku.

Po minionej dekadzie, podczas której wydali pięć niezwykle wpływowych i przełomowych albumów, w 1982 roku Clannad zyskał większą rozpoznawalność po nagraniu ścieżki dźwiękowej do serialu telewizyjnego „Harry’s Game”, który poruszał problemy Irlandii Północnej. Utwór stał się komercyjnym sukcesem po wydaniu go w formie singla, osiągając 2. miejsce na liście najczęściej odtwarzanych utworów radiowych w Irlandii i 5. w Wielkiej Brytanii, otrzymał również nagrodę Ivor Novello oraz został wykorzystany w filmie Patriot Games. Jest to jedyny hit zaśpiewany w całości w języku irlandzkim.

Oprócz niesamowitych osiągnięć tej ponadczasowej piosenki, w 1984 roku Clannad zdobył nagrodę BAFTA w kategorii „Best Original Television Music” za ścieżkę dźwiękową z albumu „Legend” (stając się pierwszym irlandzkim zespołem, który zwyciężył w tej kategorii), na którym znalazła się muzyka wykorzystana później w serialu Robin Of Sherwood. W ciągu dwóch dziesięcioleci, zespół zdobył nagrodę Grammy („Najlepszy album New Age” za album „Landmarks” z 1999 roku), Billboard Music Award oraz nagrodę BBC 2 Folk Award (za całokształt twórczości).

Clannad współpracował z wieloma różnymi artystami, w tym Brucem Hornsby, Steve Perry, JD Souther, Paul Young i Duke Special, ale jak dotąd do najbardziej udanych kooperacji zaliczają współpracę z ich entuzjastycznym zwolennikiem i fanem, Bono z U2. Artysta ogłosił, że piosenkarka Moya jest „jednym z największych głosów jakie ludzkie ucho może doświadczyć”, Bono połączył swoje siły z zespołem w utworze, który nadaje tytuł nadchodzącemu wydawnictwu - In A Lifetime.

Premiera zaplanowana została na 13 marca 2020 i ukaże się nakładem BMG.

Album IN A LIFETIME zawiera niesamowite i ponadczasowe utwory Clannad, które ukazały się na 16 albumach studyjnych i stały się swego rodzaju dziedzictwem, które wpłynęło na pokolenie muzyków i artystów z Irlandii.

IN A LIFETIME to wieloformatowa, obejmująca cały dorobek artystyczny antologia, zawierająca utwory z 50-letniej kariery zespołu Clannad.

 

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
 
Uwaga! Na teren koncertu obowiązuje zakaz wnoszenia toreb, plecaków, walizek i innych przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych – prosimy zatem o ich niezabieranie. Pełna informacja dostępna w „Regulaminie uczestnictwa w koncercie” na www.livenation.pl.
 
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

Date

6 may 2021, 00:00

Venue

Klub Studio, Kraków

Stage

Główna

Where to buy

Kasa Klubu Stodoła
Ticketclub.pl
Stodola.pl
LiveNation.pl
Ticketmaster.pl

Organizers

Live Nation
Klub Stodoła

Artists

Clannad

Genres

Jazz
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31