Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

Bandonegro Tango Orquesta

Bandonegro Tango Orquesta
26 kwietnia 2018 wejście: 18:30
TIMETABLE:
18:30 - otwarcie klubu
19:30 - koncert
21:30 - Milonga
 
Po niewątpliwym sukcesie jakim był ubiegłoroczny koncert Quintetu Roberto Siri (Buenos Aires), tango ponownie zagości w Klubie Stodoła. 26 kwietnia zapraszamy na  koncert promujący płytę „Tanchestron”  nagraną przez Bandonegro Tango Orquesta.
 
Premierowa płyta jest pierwszym tego typu materiałem zrealizowanym w Polsce i stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie tangiem argentyńskim w naszym kraju. Repertuar płyty obejmuje utwory wykonywane przez największe orkiestry Złotej Ery tanga (Carlosa Di Sarli, Juana D’ Arienzo,  Anibala Troilo czy Osvaldo Pugliese), natomiast stylistyka i aranżacja jest pomysłem muzyków.
 
Bandonegro jest jedną z najlepszych a zarazem najmłodszych orkiestr tangowych w Europie.  Wyróżnia się świeżym brzmieniem wniesionym do świata tradycyjnego argentyńskiego tanga. Zespół powstał w 2010 roku w Polsce i od razu stał się rozpoznawalny w kraju i za granicą. Kamieniem milowym w karierze muzyków było wygranie w 2011 roku międzynarodowego konkursu „PIF Castelfidardo” we Włoszech, w kategorii muzyki Astora Piazzolli.
 
Orkiestra od kilku lat bierze udział w najważniejszych tangowych wydarzeniach w Europie. Występuje również na największych festiwalach takich jak: Nurnberg Tango Festival, Stockholm Tango Festival, Recuerdo Tango Festival Warsaw czy Bonner Tango Festival.
 
Bandonegro zostało stworzone przez czterech znakomitych muzyków młodego pokolenia, którzy swoją pasją, doskonałym wyczuciem stylu i gorącym temperamentem potrafią stworzyć klimat rodem z Buenos Aires. 
 
 
 
Tango, którego ojczyzną jest Argentyna miało także w Polsce lata świetności. W okresie międzywojennym ubiegłego wieku powstało wiele polskich kompozycji tego popularnego stylu. 
 
Bandonegro w swojej twórczości również nawiązuje do tamtych czasów grając tanga skomponowane przez Jerzego Petersburskiego czy też śpiewane przez Mieczysława Fogga. 
 
Koncert Bandonegro w Klubie Stodoła został objęty Honorowym Patronatem Ambasady Argentyny w Polsce.
 
 
Podczas koncertu oglądać będziemy pokazy mistrzowskich par tanga z Rosji i Polski.
 
Artyom Dovbush i Karina Lilu Dovbush
 
Znakomita para tancerzy i nauczycieli.
Mistrzowie Rosji.
Półfinaliści Mistrzostw Świata w tangu salon i escenario.
Finaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Europy we Włoszech w obu tych stylach.
Na festiwalach i maratonach dają pokazy i prowadzą zajęcia z tanga.
Występują na parkietach najlepszych milong w Buenos Aires.
 
Jakub Grzybek i Patrycja Cisowska Grzybek
 
Profesjonalni tancerze Tanga Argentyńskiego, a także choreografowie tanga w 'Dancing with the Stars- Taniec z Gwiazdami'. Zwycięzcy Mistrzostw Europy w Tango Escenario (Londyn, 2014). 
 
Co roku odwiedzają Buenos Aires by pod okiem najlepszych Maestros rozwijać swoje umiejętności. Kilkukrotnie dawali pokazy na najbardziej kultowych milongach stolicy tanga- takich jak Salon Caning, Villa Malcolm czy La Baldosa. Występowali z międzynarodowymi orkiestrami takimi jak Argentyńska 'Orquesta Tipica El Afronte', Rosyjska 'Tango En Vivo' czy Polskimi muzykami -Bandonegro Tango Orquesta czy Barrio Loco. Są organizatorami największego festiwalu Tanga w stolicy 'Recuerdo'. 
 
ZAPRASZAMY
 
 
ZAPRASZAMY
 
 
Bilety na koncert będą dostępne na stronie www.stodola.pl, www.ticketclub.pl oraz w kasie klubu Stodoła.
Bilety na Milongę dostępne w kasie klubu Stodoła w dniu koncertu.
 
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
 
BILETY:
 
Koncert:
39 zł (pierwsze 10 rzędów)
49 zł
 
Milonga:
20 zł (dla osób posiadających bilet na koncert)
35 zł (dla osób bez biletu na koncert).
 
Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl
 
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie:
 
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl