Go to the contentGo to the menu
Bandonegro Tango Orquesta

Bandonegro Tango Orquesta

26 april 2018, thursday, Klub Stodoła, Duża Scena

Date

26 april 2018

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists


Karta podarunkowa
TIMETABLE:
18:30 - otwarcie klubu
19:30 - koncert
21:30 - Milonga
 
Po niewątpliwym sukcesie jakim był ubiegłoroczny koncert Quintetu Roberto Siri (Buenos Aires), tango ponownie zagości w Klubie Stodoła. 26 kwietnia zapraszamy na  koncert promujący płytę „Tanchestron”  nagraną przez Bandonegro Tango Orquesta.
 
Premierowa płyta jest pierwszym tego typu materiałem zrealizowanym w Polsce i stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie tangiem argentyńskim w naszym kraju. Repertuar płyty obejmuje utwory wykonywane przez największe orkiestry Złotej Ery tanga (Carlosa Di Sarli, Juana D’ Arienzo,  Anibala Troilo czy Osvaldo Pugliese), natomiast stylistyka i aranżacja jest pomysłem muzyków.
 
Bandonegro jest jedną z najlepszych a zarazem najmłodszych orkiestr tangowych w Europie.  Wyróżnia się świeżym brzmieniem wniesionym do świata tradycyjnego argentyńskiego tanga. Zespół powstał w 2010 roku w Polsce i od razu stał się rozpoznawalny w kraju i za granicą. Kamieniem milowym w karierze muzyków było wygranie w 2011 roku międzynarodowego konkursu „PIF Castelfidardo” we Włoszech, w kategorii muzyki Astora Piazzolli.
 
Orkiestra od kilku lat bierze udział w najważniejszych tangowych wydarzeniach w Europie. Występuje również na największych festiwalach takich jak: Nurnberg Tango Festival, Stockholm Tango Festival, Recuerdo Tango Festival Warsaw czy Bonner Tango Festival.
 
Bandonegro zostało stworzone przez czterech znakomitych muzyków młodego pokolenia, którzy swoją pasją, doskonałym wyczuciem stylu i gorącym temperamentem potrafią stworzyć klimat rodem z Buenos Aires. 
 
 
 
Tango, którego ojczyzną jest Argentyna miało także w Polsce lata świetności. W okresie międzywojennym ubiegłego wieku powstało wiele polskich kompozycji tego popularnego stylu. 
 
Bandonegro w swojej twórczości również nawiązuje do tamtych czasów grając tanga skomponowane przez Jerzego Petersburskiego czy też śpiewane przez Mieczysława Fogga. 
 
Koncert Bandonegro w Klubie Stodoła został objęty Honorowym Patronatem Ambasady Argentyny w Polsce.
 
 
Podczas koncertu oglądać będziemy pokazy mistrzowskich par tanga z Rosji i Polski.
 
Artyom Dovbush i Karina Lilu Dovbush
 
Znakomita para tancerzy i nauczycieli.
Mistrzowie Rosji.
Półfinaliści Mistrzostw Świata w tangu salon i escenario.
Finaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Europy we Włoszech w obu tych stylach.
Na festiwalach i maratonach dają pokazy i prowadzą zajęcia z tanga.
Występują na parkietach najlepszych milong w Buenos Aires.
 
Jakub Grzybek i Patrycja Cisowska Grzybek
 
Profesjonalni tancerze Tanga Argentyńskiego, a także choreografowie tanga w 'Dancing with the Stars- Taniec z Gwiazdami'. Zwycięzcy Mistrzostw Europy w Tango Escenario (Londyn, 2014). 
 
Co roku odwiedzają Buenos Aires by pod okiem najlepszych Maestros rozwijać swoje umiejętności. Kilkukrotnie dawali pokazy na najbardziej kultowych milongach stolicy tanga- takich jak Salon Caning, Villa Malcolm czy La Baldosa. Występowali z międzynarodowymi orkiestrami takimi jak Argentyńska 'Orquesta Tipica El Afronte', Rosyjska 'Tango En Vivo' czy Polskimi muzykami -Bandonegro Tango Orquesta czy Barrio Loco. Są organizatorami największego festiwalu Tanga w stolicy 'Recuerdo'. 
 
ZAPRASZAMY
 
 
ZAPRASZAMY
 
 
Bilety na koncert będą dostępne na stronie www.stodola.pl, www.ticketclub.pl oraz w kasie klubu Stodoła.
Bilety na Milongę dostępne w kasie klubu Stodoła w dniu koncertu.
 
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
 
BILETY:
 
Koncert:
39 zł (pierwsze 10 rzędów)
49 zł
 
Milonga:
20 zł (dla osób posiadających bilet na koncert)
35 zł (dla osób bez biletu na koncert).
 
Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl
 
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie:
 
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

 
 

Date

26 april 2018, 00:00

Venue

Klub Stodoła, Warsaw

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists


Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388