Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

NOWE SYTUACJE

NOWE SYTUACJE
14 grudnia 2014 wejście: 19:00

19:00 drzwi
19:30 otwarcie sali
20:00 Drekoty
21:00 Nowe Sytuacje

SUPPORT: DREKOTY

Gość specjalny: ØRGANEK

W 2013 roku minęło 30 lat od ukazania się legendarnej płyty zespołu Republika ”Nowe Sytuacje”. Debiutancki album z 1983 roku odniósł gigantyczny sukces i odcisnął wyraźne piętno na polskiej muzyce rockowej. Umieszczone na nim utwory Arktyka, Śmierć w bikini, Halucynacje czy Znak równości momentalnie stały się pokoleniowymi hymnami, nie tracąc do dnia dzisiejszego ani trochę na świeżości.
Dzięki przemyślanemu, jednorodnemu wizerunkowi (słynne czarno-białe pasy), nowoczesnej, oryginalnej muzyce oraz orwellowskim tekstom Grzegorza Ciechowskiego, zespół zaistniał na wiele lat w świadomości odbiorców. Stworzona wówczas konwencja, łącząca ascetyczną formę wyrazu z przejmującymi tekstami, do dziś elektryzuje słuchaczy.

Byli muzycy zespołu Republika postanowili przypomnieć tę płytę publiczności na Koncercie Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w toruńskim klubie Od Nowa w grudniu 2013 roku. Poza Sławomirem Ciesielskim, Zbigniewem Krzywańskim i Leszkiem Biolikiem wystąpili: Bartłomiej Gasiul (fortepian) oraz wokaliści Piotr Rogucki, Tymon Tymański i Jacek „Budyń” Szymkiewicz, który zagrał również partie na flecie.
Zbigniew Krzywański o projekcie Nowe Sytuacje: „W związku z entuzjastycznym przyjęciem koncertu postanowiliśmy przypomnieć tę płytę szerszej publiczności (wzorując się na działaniach Petera Hooka and the Light, odtwarzającego po kolei płyty Joy Division). Nie jest to reaktywacja zespołu Republika a jedynie jedno-sezonowe spotkanie po to, aby zaprezentować i przypomnieć tę płytę szczególnie młodej publiczności, która Republikę pamięta jedynie z piosenek takich jak Mamona czy Odchodząc, a nie z koncertów.”

Koncertowe wykonanie albumu Nowe Sytuacje obejmuje odtworzenie wszystkich piosenek z płyty „od deski do deski” w oryginalnych aranżacjach i w taki sposób, w jaki Republika grała w latach 80-tych.  Zespół będzie występował w takim samym składzie, jak na koncercie toruńskim, którego fragmenty można obejrzeć już na YouTube: http://youtu.be/WvyGHACkWG0.  Do współpracy zaproszeni zostali dwaj wokaliści – Tymon Tymański i Jacek „Budyń” Szymkiewicz, dodatkowo wspierani wokalnie przez Leszka Biolika.

„NOWE SYTUACJE” to projekt unikalny, zaplanowany wyłącznie na sezon koncertowy 2014. W Stodole zostanie on zaprezentowany 14 grudnia!

BILETY w sprzedaży od 4.08, 10:00
Do 22 listopada – 60 pln stojące /80 pln balkon
Od 23 listopada - 70 pln stojące /90 pln balkon
do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl