Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
NOWE SYTUACJE

NOWE SYTUACJE

14 grudnia 2014, niedziela, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

14 grudnia 2014

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła
Karta podarunkowa

19:00 drzwi
19:30 otwarcie sali
20:00 Drekoty
21:00 Nowe Sytuacje

SUPPORT: DREKOTY

Gość specjalny: ØRGANEK

W 2013 roku minęło 30 lat od ukazania się legendarnej płyty zespołu Republika ”Nowe Sytuacje”. Debiutancki album z 1983 roku odniósł gigantyczny sukces i odcisnął wyraźne piętno na polskiej muzyce rockowej. Umieszczone na nim utwory Arktyka, Śmierć w bikini, Halucynacje czy Znak równości momentalnie stały się pokoleniowymi hymnami, nie tracąc do dnia dzisiejszego ani trochę na świeżości.
Dzięki przemyślanemu, jednorodnemu wizerunkowi (słynne czarno-białe pasy), nowoczesnej, oryginalnej muzyce oraz orwellowskim tekstom Grzegorza Ciechowskiego, zespół zaistniał na wiele lat w świadomości odbiorców. Stworzona wówczas konwencja, łącząca ascetyczną formę wyrazu z przejmującymi tekstami, do dziś elektryzuje słuchaczy.

Byli muzycy zespołu Republika postanowili przypomnieć tę płytę publiczności na Koncercie Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w toruńskim klubie Od Nowa w grudniu 2013 roku. Poza Sławomirem Ciesielskim, Zbigniewem Krzywańskim i Leszkiem Biolikiem wystąpili: Bartłomiej Gasiul (fortepian) oraz wokaliści Piotr Rogucki, Tymon Tymański i Jacek „Budyń” Szymkiewicz, który zagrał również partie na flecie.
Zbigniew Krzywański o projekcie Nowe Sytuacje: „W związku z entuzjastycznym przyjęciem koncertu postanowiliśmy przypomnieć tę płytę szerszej publiczności (wzorując się na działaniach Petera Hooka and the Light, odtwarzającego po kolei płyty Joy Division). Nie jest to reaktywacja zespołu Republika a jedynie jedno-sezonowe spotkanie po to, aby zaprezentować i przypomnieć tę płytę szczególnie młodej publiczności, która Republikę pamięta jedynie z piosenek takich jak Mamona czy Odchodząc, a nie z koncertów.”

Koncertowe wykonanie albumu Nowe Sytuacje obejmuje odtworzenie wszystkich piosenek z płyty „od deski do deski” w oryginalnych aranżacjach i w taki sposób, w jaki Republika grała w latach 80-tych.  Zespół będzie występował w takim samym składzie, jak na koncercie toruńskim, którego fragmenty można obejrzeć już na YouTube: http://youtu.be/WvyGHACkWG0.  Do współpracy zaproszeni zostali dwaj wokaliści – Tymon Tymański i Jacek „Budyń” Szymkiewicz, dodatkowo wspierani wokalnie przez Leszka Biolika.

„NOWE SYTUACJE” to projekt unikalny, zaplanowany wyłącznie na sezon koncertowy 2014. W Stodole zostanie on zaprezentowany 14 grudnia!

BILETY w sprzedaży od 4.08, 10:00
Do 22 listopada – 60 pln stojące /80 pln balkon
Od 23 listopada - 70 pln stojące /90 pln balkon
do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

Data

14 grudnia 2014, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31