Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
AGNES OBEL

AGNES OBEL

13 października 2014, poniedziałek, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

13 października 2014

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła
Karta podarunkowa

19:00 - Drzwi
20:00 - 20:40 French For Rabbits
21:00 Agnes Obel

SUPPORT: French For Rabbits

Wokalistka i autorka piosenek, Agnes Obel, urodziła się w 1980 roku w Kopenhadze. Muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat – jej ojciec kolekcjonuje instrumenty, a matka jest wybitną pianistką. Nic dziwnego, że już jako sześciolatka Agnes zaczęła interesować się muzyką. Dziecięca zabawa z biegiem lat przerodziła się w wielką pasję i nadała sens życiu młodej Dunki.

Gdyby nie ciągłe namowy partnera Ages, Alexa, który niemal siłą zmusił ją do rozpoczęcia tworzenia własnej muzyki, może nigdy nie usłyszelibyśmy pięknej, melodyjnej twórczości duńskiej artystki.
Debiutancki album Agnes, Philharmonics, został wydany w 2010 roku i szybko zdobył uznanie publiczności. Krążek zyskał status platynowej płyty we Francji i Belgii, złotej płyty w Holandi i pięciokrotnej platyny w Danii. W 2011 roku artystka otrzymała także pięć nagród Duńskiego przemysłu muzycznego (Danish Music Awards). Krytycy zwrócili uwagę, że Philharmonics przez swą subtelną delikatność nasuwa skojarzenia z krążkiem Tori Amos Under The Pink. Jednak nie tylko Amerykańska wokalistka jest inspiracją dla młodej Obel. Agnes chętnie przyznaje się do fascynacji twórczością Roya Orbisona i dziełami Hitchcocka, które uczyły ją budowania nastroju i napięcia.
We wrześniu ubiegłego roku do sprzedaży trafił drugi album Agnes, Aventine. Został nagrany w Chalk Wood Studios w Berlinie, gdzie artystka mieszka od 2006 roku. Podobnie jak Philharmonics, nowa płyta jest skomponowana, zaaranżowana jak i wyprodukowana przez Agnes, która gra na pianinie i śpiewa.

Już 13 października zjawiskowa Agnes Obel, której mieszanka klimatycznych  instrumentów i melancholijnego wokalu przyniosła ogromny sukces, wystąpi na scenie klubu Stodoła!

 

BILETY W SPRZEDAŻY OD 29 LIPCA, GODZ. 10.00

130 pln (I kategoria)
120 pln (II kategoria)
130 pln (balkony)

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.plwww.ebilet.plwww.eventim.plwww.ticketpro.pl

Data

13 października 2014, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31