Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
ALESANA, A SKYLIT DRIVE, EMAROSA, BURY TOMORROW

ALESANA, A SKYLIT DRIVE, EMAROSA, BURY TOMORROW

10 maja 2010, poniedziałek, , Duża Scena

Data

10 maja 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Go Ahead
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Alesana
Bury Tomorrow
Emarosa
Skye

Gatunek

Hard & Heavy
Klubowa & Nowe Brzmienia
Karta podarunkowa

Alesana, uważana za jeden z najważniejszych zespołów na scenie post-hardcore oraz screamo, będzie promować w Warszawie swój nowy krążek „The Emptiness”, który ukaże się 26 stycznia. To pierwsza płyta w składzie z nowym gitarzystą (Jake Campbell). „The Emptiness” to także pierwszy concept album w karierze Alesany oparty na historii w całości wymyślonej przez muzyków. Artyści przed premierą płyty nie zdradzają za wiele na temat treści, wiadomo jedynie, że album opowiadać ma między innymi o podróżach w czasie. Płytę promują single „To Be Scared By An Owl” oraz „The Thespian”- jedne z najlepszych utworów w karierze formacji. „The Emptiness” to najbardziej kreatywna płyta Alesany, łącząca zabójcze melodie z niezwykłą głębią, którą udało się uzyskać między innymi dzięki współpracy z kwartetem smyczkowym. Promujące ją koncerty zapowiadają się więc doskonale!

A Skylit Drive to grupa nagrywającą podobnie jak Alesana dla prestiżowej wytwórni Fearless. Ma na swoim koncie dwa albumy „Wires And The Concept Of Breathing” (2008) oraz „Adelphia” (2009). Z Alesaną łączy ich nie tylko label, ale także udział Kita Waltera (Alesana) w pracach nad debiutanckim krążkiem. W 2009 roku formacja uczestniczyła w trasie Warped Tour. Na swoim koncie ma także występy u boku Greeley Estates, August Burns Red, Sky Eats Airplane, This Or The Apocalypse, Escape The Fate, Chiodos czy Silverstein.

W Warszawie wystąp także grupa Emarosa, post-hardcore'owa grupa założona w 2006 roku. Debiutancki krążek „Relativity” ukazał się w 2008 roku i osiągnął bardzo dobrą sprzedaż, która pozwoliła grupie na debiut na liście dwustu najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych. Wokalistą Emarosy jest Jonny Craig, wcześniej wokalista grupy Dance Gavin Dance. Jonny wniósł do zespołu inspiracje soulem, które w połączeniu z precyzyjnymi hardcorowymi melodiami muzyków Emarosy stanowią nową jakość na alternatywnej scenie.

 

Data

10 maja 2010, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Go Ahead
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Alesana
Bury Tomorrow
Emarosa
Skye

Gatunek

Hard & Heavy
Klubowa & Nowe Brzmienia
Karta podarunkowa

Galerie

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31