Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
ASAF AVIDAN (KRAKÓW)
ODWOŁANY Z POWODU CHOROBY

ASAF AVIDAN (KRAKÓW)

7 kwietnia 2022, czwartek, Kraków, Klub Kwadrat

Data

7 kwietnia 2022

Miejsce

Klub Kwadrat, Kraków

Organizatorzy

Klub Stodoła
Newsletter

Z powodu choroby Asafa Avidana oraz członków Jego zespołu, koncerty w  Krakowie (7 kwietnia, Klub Kwadrat) oraz Warszawie (9 kwietnia, Klub Proxima) nie odbędą się w planowanych terminach. Zachęcamy do zapoznania się z wiadomością od Artysty:

Cześć wszystkim,

trasa Anagnorisis Spring dobiega końca, ponieważ ja i inni członkowie mojego zespołu zachorowaliśmy na Covid. 

Jak być może wiecie, czułem się chory i odwołałem trzy koncerty, aby wyleczyć się i móc dalej kontynuować koncertowanie. Chociaż czuję się już znacznie lepiej, uzyskałem pozytywny wynik testu na Covid, co oznacza, że ​​zgodnie z niemieckimi przepisami będę musiał pozostać na kwarantannie do momentu uzyskania wyniku negatywnego. Może to zająć ponad tydzień, a ponieważ inni członkowie mojego zespołu uzyskali po mnie pozytywny wynik testu, może minąć więcej czasu, zanim będą mogli zostać zwolnieni z kwarantanny. Piszę Wam o tym, aby powiedzieć, że w świetle obowiązujących przepisów i odpowiedzialności zarówno wobec załogi, jak i fanów, jedyną słuszną rzeczą na tym etapie jest zatrzymanie się, odpoczynek, zebranie myśli i powrót do kontynuowania trasy tego lata. 

Naprawdę bardzo chciałem skończyć to, co zaczęliśmy i nie mogłem się doczekać oraz ciężko pracowałem, aby powrócić na scenę. Jestem rozczarowany i smutny, że musimy zatrzymać się w środku, ale szczerze jestem naprawdę szalenie dumny z całego mojego zespołu, że zaszliśmy tak daleko. 

Wyruszenie w międzynarodową trasę koncertową w środku trwania globalnej pandemii był znanym ryzykiem. Wiedzieliśmy, że zmiany w przepisach, nieoczekiwany wzrost liczby przypadków zachorowań i ogólna niechęć ludzi do wychodzenia z domu i nabywania biletów skłoniły większość artystów do odwołania swoich tras. Ale my, głupi lub odważni, lub po prostu zmęczeni czekaniem, zdecydowaliśmy, że zrobimy tę trasę bez względu na wszystko.

I zrobiliśmy! W niecały miesiąc otworzyliśmy nasze serca grając przed przed tysiącami ludzi. To były pięknie przesycone wieczory z innymi ludzkimi istotami. Z muzyką na żywo!

Serce mi pęka z powodu konieczności odwołania reszty koncertów i nie przeżycia takich momentów w pozostałych zaplanowanych miastach. Ale my tam dotrzemy. W ciągu ostatnich kilku lat wciąż na nowo przypomina nam się, że jesteśmy tylko ludźmi, kruchymi i bezsilnymi, i że pewne rzeczy są poza naszą kontrolą. Ale w trakcie tego miesiąca koncertowania ponownie zobaczyłem tych wszystkich "tylko ludzi" w ich najpiękniejszym wydaniu. Zbierających się w salach, aby - z godnością i pięknem - przeniknąć przez swoje emocje przy pomocy estetyki sztuki. Rozumiejących naszą kruchość i nieistotność, a mimo to mających odwagę powiedzieć, że będziemy kontynuować. :) A więc tak. Poddamy się kwarantannie. Zregenerujemy. Pozbieramy myśli. A potem będziemy kontynuować. Do zobaczenia z Wami wszystkimi wkrótce. Trzymajcie się.

Pozdrawiam serdecznie,

Asaf

 

 

 

Asaf Avidan powraca do Polski! Artysta obdarzony wyjątkowym głosem o hipnotyzującej barwie w kwietniu 2022 wystąpi w Krakowie oraz Warszawie. Izraelska gwiazda rocka, folku i bluesa zaprezentuje materiał z najnowszego albumu "Anagnorisis”, który zapowiadają single „Earth Odyssey” oraz „Lost Horse”.

 

 

Anagnorisis to termin literacki ukuty przez Arystotelesa, określający nagłą chwilę rozpoznania, jakiego doświadczyć może postać. Oznacza moment, w którym poprzez odsłonięcie ukrytego wcześniej elementu fabuły, bohater zmierza się ze swoją prawdziwą tożsamością, przekraczając granicę ignorancji i zmierzając w kierunku wiedzy. 

Po 10-letnim cyklu systematycznego koncertowania, zbliżający się do swoich 40. urodzin Asaf Avidan postanowił zrobić sobie co najmniej roczną przerwę od występów, by zastanowić się nad swoim życiem, karierą oraz sztuką. Wokalista zapragnął doświadczyć czasu i przestrzeni w inny sposób, niż w trakcie minionych lat. Avidan wybrał w tym celu stary wiejski dom we Włoszech, który następnie przekształcił w studio nagraniowe oraz swoiste miejsce odosobnienia. Jak sam przyznał, otaczały go tam zielone pola i gaje oliwne, dużo niebieskiego nieba, a także cisza i spokój. 

Podczas gdy poprzednie albumy artysty, takie jak "Different Pulses" czy "The Reckoning" powstały w ciągu kilku tygodni, tym razem było inaczej. Otaczająca go natura i cisza zaczęły przenikać sztukę, a sprawy zaczęły wymagać czasu. "Pamiętam, jak uczyłem się ścinać gałązki oliwne, aby przygotować drzewa na przyszły rok. Byłem zdumiony, widząc, jak dużo trzeba ich ściąć, by drzewo mogło rozwijać się lepiej. Miejscowi rolnicy uświadomili mi, że dzięki wycinaniu tych gałęzi, do wnętrza drzew dociera więcej powietrza, więcej słońca, co czyni je silniejszym i bardziej odpornym na pasożyty i choroby. Próbowałem zrobić to samo z moimi piosenkami. Wyciąć, przyciąć i usunąć duże części, by wykorzystać energię to wyhodowania silniejszych korzeni i mocniejszej struktury. Poświęcić trochę czasu i pozwolić, by piosenka urosła naturalnie” – przyznał w jednej z najnowszych wypowiedzi Asaf Avidan. 

W trakcie pracy nad albumem, Asaf Avidan, znudzony dotychczasowymi muzycznymi inspiracjami, sięgnął po pozornie zaskakujące gatunki, jak hip-hop lat 90., pop oraz muzykę gospel. Jak przyznał, słuchał w tym czasie m.in. Toma Yorke'a, Davida Bowiego, Old School Jazzu, a nawet współczesnego popu, jak chociażby Billie Eilish czy Kanyego Westa. 

Asaf Avidan zadecydował, że na płycie będzie można usłyszeć wyłącznie jego głos - zarówno jako główny wokal, jak i wokale wspierające. Artysta zarejestrował w tym celu swój głos wielokrotne, aby uzyskać efekt pracy wielu osób - od falsetu, przez teatralny baryton, aż po jego słynny androgyniczny śpiew. Wszystkie te emocje i techniki spotkały się, by podkreślić złożoność i bogactwo każdej chwili życia.

 

 

Do pracy nad nowym albumem artysta zaprosił swojego dawnego muzycznego kompana, Tamira Muskata (producenta "Different Pulses" i "Gold Shadow"). W związku z pandemią koronawirusa, artyści zostali zmuszeni do pracy na odległość - Tamir pozostał w Tel Awiwie, a Asaf we Włoszech. Tętniące życiem odgłosy Tel Awiwu oraz cisza włoskiej wsi nadały albumowi swoiste napięcie i bogactwo, stanowiące odzwierciedlenie istoty tego projektu.

Prawdziwą Anagnorisis tego albumu jest fakt, że niejasność, złożoność, wielość i zamieszanie są częścią prawdziwej struktury naszego istnienia. Poszukiwania Asafa Avidana, by opisać swoje jedyne prawdziwe "ja", prowadzą do niekończącego się wiru zmieniających się przypływów i prądów, a wszystkie z nich to on.

Na okładce nowego albumu Asafa Avidana znalazły się bezkształtne plamy o żywych kolorach, uporządkowane na czarnym tle. Podczas gdy artysta wykorzystuje te wybuchy mocnych kolorów do zaprezentowania siebie, w rzeczywistości leży w ich czarnym i tajemniczym negatywie. Kolory i nasze osobowości, które pokazujemy światu nie są nami, jednak dzięki nim możemy stworzyć wyraźniejszy kształt tego, co nami jest.

Album „Anagnorisis” to siódmy album w karierze artysty, w tym czwarty wydany solowo. Nowa płyta będzie następczynią wydanego w 2017 r. "The Study on Falling", który odniósł w naszym kraju wielki sukces.

 

Asaf Avidan w Polsce:

9 kwietnia 2022, Klub Proxima, Warszawa

7 kwietnia 2022Klub Kwadrat, Kraków

Bilety (miejsca stojące):

od 139 PLN

Bilety dostępne w sprzedaży na: www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl

 

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).

Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

Data

7 kwietnia 2022

Miejsce

Klub Kwadrat, Kraków

Organizatorzy

Klub Stodoła
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388