Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
BALLADYNA

BALLADYNA

12 października 2015, poniedziałek, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

12 października 2015

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Teatr Politechniki Warszawskiej
Karta podarunkowa

Wystawiona po raz pierwszy w 1862 roku tym razem zagości na deskach Stodoły! Teatr Politechniki Warszawskiej zaprasza na spektakl Balladyna oparty na motywach tragedii Juliusza Słowackiego.

Spektakl Balladyna jest ukoronowaniem 10 lat istnienia Teatru PW oraz 100 lat Politechniki Warszawskiej. Łączy on doświadczenie przy dużych scenicznych projektach, takich jak Sen Nocy Letniej czy Poskromienie Złośnicy z kunsztem prezentowanym przy dramatach takich jak Napis czy Tiramisu. Twórcy postanowili wystawić spektakl na scenie Stodoły, co pozwoli na wykorzystanie przestrzeni do pokazania scenograficznego majstersztyku oraz zaprezentowania doskonałości dramatu Juliusza Słowackiego.

Balladyna to dramat o funkcjonowaniu w świecie dobra i zła, o namiętności i żądzy władzy. To historia kobiety, która za sprawą dokonanych wyborów wkracza na drogę zbrodni po władzę absolutną. Spektakl może stanowić doskonałe wprowadzenie w dzieła epoki romantyków oraz stanowić bazę do omówienia lektury.

Teatr Politechniki Warszawskiej powstał w 2005 roku i, obok Zespołu Pieśni i Tańca, Chóru, czy też Orkiestry, jest jedną z jednostek artystycznych warszawskiej Uczelni. Na swoim koncie ma ponad 20 spektakli premierowych oraz liczne wznowienia. W repertuarze można znaleźć zarówno dzieła takich klasyków jak Shakespeare, Fredro czy Czechow jak i sztuki współczesnych twórców: Doroty Masłowskiej czy Geralda Sibleyrasa. Teatr posiada własne zaplecze techniczne, jak i współpracuje z profesjonalnymi twórcami kostiumów i charakteryzacji. Z realizowanymi spektaklami dociera przede wszystkim do studentów warszawskich uczelni, ale przygotowuje także spektakle dla szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

DRZWI: 18:30
SPEKTAKL: 19:00

BILETY:
Sprzedaż biletów w kasie klubu Stodoła (ul. Bartorego 10) oraz na www.stodola.pl

Ceny biletów (miejsca siedzące, nienumerowane):
30 zł - normalny
20 zł – ulgowy - studenci pozostałych uczelni, młodzież na podstawie legitymacji szkolnej, emeryci, renciści
15 zł – ulgowy - dla studentów PW

12 i 13 października odbywają się także spektakle dla szkół i grup zorganizowanych. Zainteresowanych uczestnictwem w przedstawieniach prosimy o kontakt z Teatrem PW (tel. +48 781 550 034 / teatr@pw.edu.pl)

 

Data

12 października 2015, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Teatr Politechniki Warszawskiej
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31