Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
BASIA
SOLD OUT

BASIA

20 stycznia 2023, piątek, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

20 stycznia 2023

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

BASIA

Gatunek

Jazz
Newsletter

Koncert Basi Trzetrzelewskiej w Klubie Stodoła, zaplanowany na 20 stycznia 2023 został w pełni wyprzedany! W sprzedaży nadal dostępne pozostają bilety na koncerty artystki w Łodzi oraz w Gdańsku. Do zobaczenia w styczniu!

 

TIMETABLE:

18:00 - otwarcie drzwi klubu

19:00 - Basia Trzetrzelewska

 

20 stycznia 2023 w Klubie Stodoła wystąpi Basia Trzetrzelewska! Polska artystka o światowej sławie zaprezentuje warszawskiej publiczności swoje najważniejsze utwory, w tym materiał z najnowszego albumu studyjnego "Butterflies". 

 

 

Basia Trzetrzelewska, polska wokalistka mieszkająca w Wielkiej Brytanii, wykonuje muzykę będącą fuzją jazzu, popu, jak również brazylijskich i latynoskich rytmów, połączonych z R&B i rockiem. Jej dotychczasowe albumy ‘Time and Tide’, ‘London Warsaw New York’, ‘The Sweetest Illusion’, ‘It’s That Girl Again’ oraz „Butterflies” osiągnęły międzynarodowy sukces.

Początki scenicznej kariery Basi i Danny'ego White'a sięgają 1984 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał debiutancki album brytyjskiej formacji Matt Bianco (współtworzonej przez Danny'ego) - "Whose Side Are You On?", w którego nagraniu wzięła udział również Basia. Wkrótce Basia i Danny opuścili Matt Bianco, by zająć się solową karierą wokalistki. Duet powrócił tymczasowo do zespołu w roku 2003, czego efektem był wydana rok później płyta "Matt's Mood".

W 2018 roku, po dziewięciu latach przerwy, światło dzienne ujrzał piąty studyjny album Basi, zatytułowany "Butterflies". Płytę promował singiel "Matteo", będący klasycznym wcieleniem Basi - energiczną sambą z domieszką kołyszącej melodii, niesionej w rytm perkusji oraz hiszpańskiej gitary. Na płycie znalazły się również m.in. swingujący "Bubble" oraz spokojny utwór "Butterfly", w którym optymizm Basi idealnie współgra z wyrazistą grą na fortepianie Danny’ego White’a. Utworem "No Heartache" Basia skłoniła się z kolei w kierunku muzyki funk, a kompozycją “Where’s Your Pride” w stronę rocka początku lat 60. Na krążku nie zabrakło również pięknych ballad, jak chociażby głęboko emocjonalnej “Liang and Zhu”. Napisane przez Basię teksty na płytę "Butterflies" to historie o prawdziwym życiu i szczerych emocjach, nawiązujące do motywów wewnętrznej wolności i otwartości. Basia i Danny White od lat tworzą wyjątkowe brzmienie, dzięki któremu każdy ich album jest starannie przygotowanym i wyczekiwanym przez fanów wydawnictwem. Nie inaczej było w przypadku "Butterflies".

W 2013 roku Basia została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz odznaką honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez Ministerstwo Kultury. W 2017 roku Basia otrzymała również Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” od polskiego Ministerstwa Kultury za swoje osiagnięcia artystyczne.

20 stycznia 2023 Basia Trzetrzelewska wraz ze swoim zespołem wystąpi w warszawskim Klubie Stodoła.

 

 

---

Drodzy,

w uzupełnieniu wcześniejszych komunikatów, pragniemy poinformować o nowych datach koncertów Basi Trzetrzelewskiej w Polsce. Wszystkie dotychczas zakupione bilety automatycznie zachowują swoją ważność dla nowych terminów:

► Basia Trzetrzelewska, Klub Stodoła (wcześniej: 22 maja 2020, 22 maja 2021, 25 maja 2022) → 20 stycznia 2023
► Basia Trzetrzelewska, Klub Wytwórnia, Łódź (wcześniej: 21 maja 2020, 29 maja 2022) → 21 stycznia 2023
► Basia Trzetrzelewska, Stary Maneż, Gdańsk (wcześniej: 21 maja 2021, 26 maja 2022) → 22 stycznia 2023

Przesyłamy również krótki list od Basi:

"Kochani,
naprawdę brak mi słów aby wyrazić jak bardzo jest mi przykro, że jestem zmuszona odwołać moje majowe koncerty w Polsce. Te występy były odłożone już dwa razy z powodu pandemii, ale czekałam na niecierpliwie i cieszyłam się na podobne wzruszenia, które doświadczyłam na ostatniej trasie w moim kraju. Koncerty w Polsce są dla mnie zawsze najważniejsze! Niestety, tym razem to ja padłam ofiarą kiepskiego zdrowia. Mam jednak cichą nadzieję, że moje problemy szybko miną i spotkamy się na koncertach za kilka miesięcy, z tą samą energią, optymizmem i co najważniejsze - silnym głosem!
Pozdrawiam was serdecznie, proszę o wybaczenie i … obiecuję się poprawić :) 

- Basia Trzetrzelewska"

Do zobaczenia w styczniu 2023!

 

---

Bilety (miejsca siedzące):

KONCERT WYPRZEDANY

 
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
 
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
 
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: kontakt@ticketclub.pl
 

Data

20 stycznia 2023

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

BASIA

Gatunek

Jazz
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388