Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
BEHEMOTH

BEHEMOTH

10 października 2014, piątek, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

10 października 2014

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

BEHEMOTH

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Polish Satanist Tour
Klub Stodoła

Otwarcie drzwi klubu 18:00
Mord’A’Stigmata 19:00 - 19:35
Merkabah 19:50 - 20:20
Tribulation 20:40 - 21:20
BEHEMOTH 21:50

SUPPORT: Mord’A’Stigmata, Merkabah
Goście specjalni: Tribulation

BESTII przedstawiać nikomu nie trzeba. Już od ponad 20 lat zespół króluje  mroczną stroną muzyki w Polsce, ciesząc się wcale nie mniejszą popularnością za granicą, a Adam Nergal Darski znany jest nie tylko jako muzyk, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista i wokalista, ale także jako osobowość telewizyjna i dziennikarz.

BEHEMOTH, początkowo pod nazwą Baphomet, został założony przez swojego niekwestionowanego lidera w Gdańsku w 1991 roku. Od tamtego czasu wydanych zostało 10 albumów studyjnych, a każdy z nich był na swój sposób przełomowy. Sventevith (Storming Near The Baltic), był debiutanckim krążkiem zespołu i zaowocował kontraktem z niemiecką Solistitium Rec. na wydanie dwóch kolejnych krążków. Były to Grom, jedyny album w historii zespołu na którym pojawia się żeński wokal i gitara akustyczna, oraz Pandemonic Incantations, którym zespół pożegnał się ze stylistyką paganmetalową. W tym momencie także do ekipy dołączył obecny perkusista, znany jako Inferno. Czwarta płyta, Satanica (1999), okazałą się prawdziwie spektakularnym sukcesem, mierzonym w kilkunastu tysiącach sprzedanych egzemplarzy, podpisaniu nowego kontraktu z włoską Avantgarde Music oraz umową licencyjną na Stany Zjednoczone, oraz dwoma wyczerpującymi trasami koncertowymi. Od tamtego czasu kariera zespołu potoczyła się już lawinowo, a kolejny krążek, Thelema.6, porażający brutalnością, furią i intensywnością, zrównoważony niemal wirtuozerską techniką, w połączeniu z metafizycznymi tekstami, sprawił, że na zespół BEHEMOTH zwrócił uwagę cały metalowy świat.

Zespół ma na koncie niezliczone nagrody i wyróżnienia, oraz występy na największych światowych festiwalach, gdzie królują ciężkie brzmienia, między innymi Impact, Sonisphere, czy Brutal Assault. Od 2012 roku BEHEMOTH jest niemal w ciągłej, obszernej, międzynarodowej trasie koncertowej, obejmującej Stany Zjednoczone i Europę. Jesienią 2013 roku wyruszyli na podbój drugiej części globu, występując w Japonii, Australii i Nowej Zelandii.
4 lutego ukazała się najnowsza płyta zespołu pod tytułem The Satanist. Płyta została wyprodukowana przez Behemoth, braci Wiesławskich oraz Daniela Bergstranda w Hertz Studio. Album został zmiksowany przez Matta Hyde (Slayer) oraz zmasterowany przez Teda Jensena (Metallica, AC/DC) w Sterling Sound. Okładka „The Satanist” została namalowana przez rosyjskiego artystę i okultystę Denisa Forkasa (denisforkas.com). Farba, której użył zawierała krew Nergala. Dodatkowy design został wykonany przez Metastazis (Paradise Lost, etc.) oraz Zbigniewa Bielaka (Watain, Ghost).
Okazja by zobaczyć na żywo zespół o polskich korzeniach, który bez wątpienia zasługuje na miano prawdziwej gwiazdy międzynarodowej, nadejdzie 10 października, kiedy to BEHEMOTH zawładnie Stodołą!

Najnowszy album Behemoth „The Satanist”, który ukazał się w lutym tego roku, to wielki sukces, zarówno artystyczny jak i komercyjny. Album zadebiutował na 34 miejscu listy Billboard oraz jako numer 1 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i zbiera znakomite recenzje na całym świecie, a zespół gości na okładkach najbardziej prestiżowych magazynów muzycznych. Behemoth zagrał już dwie duże trasy promujące krążek w Europie oraz Ameryce, a już 10 maja formacja zawita do Rosji i zagra tam 13 koncertów. Polscy fani nie mogą się już doczekać „Polish Satanist Tour”, która rozpocznie się w październiku. Tym razem skład trasy będzie wyjątkowo różnorodny, bo obok Behemoth zagrają Tribulation, Merkabah oraz Mord’A’Stigmata.
Nergal komentuje: „Zwykle zaczynaliśmy światową trasę każdego albumu w Polsce, koncertami na których dopiero docieraliśmy się z nowym materiałem. Tym razem odwróciliśmy kolejność… W przypadku "The Satanist World Tour" jesteśmy już na bardzo wysokich obrotach i nie jest żadną kokieterią z mojej strony jeśli powiem, ze Behemoth NIGDY nie był w lepszej formie! Przygotowaliśmy mocno odświeżoną setlistę i całkowicie nową produkcję oraz zaskakujący show. Odwiedzimy największe polskie miasta w towarzystwie wyjątkowym i bardzo zróżnicowanym. Grać z nami będzie black metalowa potęga Mord’A’Stigmata, awantgardowy Merkabah i specjalni goście ze Szwecji: Tribulation! W wielu rankingach na najlepszy album 2013 młodzi Szwedzi nie mieli konkurencji ze swoim ostatnim krążkiem "Formulas of Death". Nie możemy doczekać się tej trasy po Polsce… Widzimy się już za kilka miesięcy! Hail Satan!"


Bilety w cenie:

Do 18.09: 55 pln miejsca stojące oraz 75 pln balkon
Od 19.09: 65 pln miejsca stojące oraz 85 pln balkon

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

Data

10 października 2014, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

BEHEMOTH

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31