Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Blind Guardian

Blind Guardian

18 października 2010, poniedziałek, , Duża Scena

Data

18 października 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Blind Guardian
Enforcer
Steelwing

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Blind Guardian jest zespołem założonym w Krefeld w Niemczech w 1984. Wraz z zespołem Helloween uważany za protoplastę power metalu. Teksty utworów grupy inspirowane są baśniowym światem fantasy, czego przykładem jest album pt. "Nightfall in Middle-Earth", będący w całości muzyczną interpretacją "Silmarillionu" J.R.R. Tolkiena. Przełomem w historii zespołu był album "A Night at the Opera", gdzie znalazł odbicie unikalny styl muzyków, charakteryzujący się polifonią i wielogłosowymi partiami wokalnymi. Tematem utworów były tutaj m.in. mity arturiańskie, krucjaty i wojna trojańska. Ostatnia płyta kapeli, "A Twist in the Myth", stanowi pod pewnymi względami powrót do korzeni, oferując muzykę nieco prostszą i bardziej surową.

Enforcer jest heavy-metalowym zespołem, który powstał w 2004 w Arvika w Szwecji. Muzyka oraz występy Enforcer bardzo przypominają styl kultowych speed metalowych zespołów takich jak Agent Steel, Exciter and Anvil. W listopadzie 2008 grupa wydała swój pierwszy album zatytułowany "Into the Night".

Steelwing jest heavy-metalowym zespołem, który powstał w 2009 w Szwecji. W tym samym roku zespół, pokonując 1200 innych grup, został nagrodzony Rock the Nation Award. W kwietniu Steel Wing wydaje swój debiutancki album.

 

Data

18 października 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Blind Guardian
Enforcer
Steelwing

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Galerie

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388