Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Boris Grebenshchikov & Akwarium
ZMIANA TERMINU

Boris Grebenshchikov & Akwarium

19 października 2020, poniedziałek, Klub Stodoła, Duża Scena
Bilety od 119.00 PLN Kup bilet

Data

19 października 2020
Otwarcie drzwi: 18:30
Rozpoczęcie wydarzenia: 19:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Bilety

119.00 PLN PŁYTA
Kup bilet

Gdzie kupić

Kasa Klubu Stodoła
Ticketclub.pl
Stodola.pl
Pankoncert.pl

Organizatorzy

PanKoncert

Artyści na koncercie

Boris Grebenshchikov & Akwarium

Gatunek

Rock
Karta podarunkowa
Otwarcie drzwi: 18:30
Rozpoczęcie wydarzenia: 19:00

W związku z sytuacją w kraju, decyzją organizatora, koncert Boris Grebenshchikov & Akwarium, zaplanowane na 30 maja 2020, odbędzie się w nowym terminie - 19 października 2020. Wszystkie dotychczas zakupione bilety zachowują swoją ważność dla nowej daty! Przepraszamy za zaistniałe niedogodności.

19 października 2020 r. w Warszawie po raz pierwszy w historii wystąpi guru rosyjskiego rock and rolla, Boris Grebenshchikov (BG) i legendarna grupa „Akwarium”! 

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na pierwszy i Jedyny koncert w Polsce, który odbędzie się w przedostatni dzień maja o godzinie 19.00 na scenie Klubu Stodoła!

Wśród publiczności rosyjskiej trudno znaleźć miłośnika muzyki, który nie słyszałby o zespole „Akwarium” lub nie znał jego słynnego lidera Borisa Grebenshchikova, lub nie mógł zaśpiewać przynajmniej jednej jego piosenki. Wśród zachodniej publiczności postać Borisa Grebenshchikova jest uwielbiana od lat dzięki rozbudowanej trasie koncertowej. A teraz mamy możliwość zapoznać również polską publiczność z tym utalentowanym Artystą i zespołem „Akwarium”, którzy potrafią oczarować swoją publiczność pięknością muzyki i śpiewu o wiecznym, o codziennym i znowu o wiecznym.

Obecnie „Akwarium” to zespół, który daje dziesiątki koncertów rocznie, wykonuje i nagrywa swoją magiczną muzykę z najlepszymi, światowej klasy, muzykami. Stale zmieniając się, ale równocześnie pozostając sobą, Boris Grebenshchikov stworzył wyjątkowe zjawisko kulturowe, które istnieje poza czasem i przestrzenią. Muzyka „Akwarium” to niekończące się poszukiwanie odpowiedzi, na co całego życia może nie wystarczyć.

Boris Grebenshchikov zarówno sam, jak i w składzie zespołu „Akwarium” gra muzykę od ponad 48 lat. Nagrał dziesiątki albumów w warunkach wydawnictwa podziemnego (samizdatu) i kolejne, kiedy słowo „rock” przestało być zakazane. Boris Grebenshchikov nadal gra rock, ale nie tylko rock. To właśnie BG był pierwszym Rosjaninem, który dostosował całą estetykę współczesnej zachodniej kultury muzycznej do specyfiki jego ojczystego języka. On nadal to robi, aby pokazać, jak można być Rosjaninem i śpiewać nie tylko petersburskie romanse, ale także jamajskie reggae i afrykańskie sukuss, amerykański folk i irlandzkie ballady. Przez prawie 48 lat mądry i niewzruszony Boris Grebenshchikov pojawia się na scenie i wita swoich słuchaczy, wśród których wielu z nich przyjeżdża na koncerty z dziećmi.

Boris Grebenshchikov jest fenomenem znacznie większym niż „po prostu” idol dla swoich fanów. Jest on uważany za duchowego mentora i przywódcę. Kultowa postać rosyjskiej kultury, ojciec-założyciel radzieckiego rocka, ideolog młodzieży lat 70 i 90, jednak sam Grebenshchikov nie podchodzi do tych zasłużonych tytułów z entuzjazmem, woli nazywać siebie „człowiekiem, który tworzy muzykę”.

Filozof, kompozytor i poeta Boris Grebenshchikov, którego twórczość zawsze była i będzie aktualna, trzyma się własnego, odmiennego stylu muzycznego. W sumie Grebenshchikov ma ponad 58 albumów i około 1000 piosenek. Boris Grebenshchikov jest znany nie tylko w Rosji i krajach obszaru postradzieckiego, ale także daleko za granicą, tj. w Wielkiej Brytanii, Francji, USA, Kanadzie, Niemczech, Irlandii, Indiach, na Cyprze, w Izraelu, Finlandii, Norwegii i w innych krajach.

Boris Grebenshchikov nazywa Polskę jednym ze swoich ulubionych krajów, a Warszawę − miastem bliskim jego sercu!

Możliwość występu z koncertem w Polsce dla Borysa Grebenshchikova jest bardzo wzruszająca! I nie tylko dlatego, że zespół nigdy nie występował w tym cudownym kraju, ale także dlatego, że to właśnie z Polską, z polskimi muzykami, tj. z rock-przyjaciółmi, były związane ważne kamienie milowe w rozwoju Leningradzkiego Klubu Rockowego, którego przedstawicielem był zespół „Akwarium”!

To muzycy z sąsiedniej Polski przedarli się przez żelazną kurtynę otaczającą ówczesny Związek Radziecki i byli wzorem lepszej, bardziej zachodniej muzyki !! Rosyjscy muzycy zawdzięczają polskim muzykom, odwiedzającym wtedy kraj, możliwość kupienia mniej lub bardziej przyzwoitych instrumentów i sprzętu muzycznego, i nie jest to tajemnicą.

Petersburscy muzycy ciepło wspominają polskie grupy: „Skaldowie”, „Budkę Suflera”, „Lady Pank”, „Czerwone gitary”, „Bieliznę”, Marylę Rodowicz i, świętej pamięci, Czesława Niemena!

Jak zawsze nadchodzący koncert jest otoczony aureolą tajemnicy! Można tylko zaanonsować, że na scenie pojawi się nie tylko wielu znanych i lubianych muzyków (tj. zarówno rosyjskich, jak i zachodnich), ale również muzycy, których nikt nie spodziewa się razem z Artystą!

30 maja legendarny Borys Grebenshchikov i grupa „Akwarium” zagrają w Warszawie duży program koncertowy „Rasta Basta”, w którym usłyszymy wiele utworów od najnowszych po te, z których to wszystko się zaczęło.

Szanowni Państwo, z przyjemnością zapraszamy na ten wyjątkowy i urzekający koncert pięknej muzyki!!! Proszę zawitać do klubu Stodoła 30 maja, aby posłuchać pięknych piosenek Borisa Grebenshchikova i zanurzyć się w świecie rosyjskiego rocka o wysokiej jakości na żywo!!!

 

Szanowni Państwo!!! Przyjaciele!!! Miłośnicy pięknej muzyki!!! Poszukiwacze przygód i nowych ciekawych wrażeń!!! Miłośnicy rocka!!! Estetyki!!! I również zakochani w rosyjskiej twórczości!!!

Czekamy na WSZYSTKICH w klubie Stodoła na koncercie BORISA GREBENSCHIKOVA i zespołu „AKWARIUM”!!!

Wszelkie informacje na temat koncertu, propozycje współpracy, zamówienia grupowe  prosimy kierować na info@pankoncert.pl.

 

ZAPRASZAMY

 

Bilety:

Od 119 PLN 

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl, www.pankoncert.pl 

Data

19 października 2020, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Bilety

119.00 PLN PŁYTA
Kup bilet

Gdzie kupić

Kasa Klubu Stodoła
Ticketclub.pl
Stodola.pl
Pankoncert.pl

Organizatorzy

PanKoncert

Artyści na koncercie

Boris Grebenshchikov & Akwarium

Gatunek

Rock
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31