Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
CAŁA GÓRA BARWINKÓW (K. Mechanik)

CAŁA GÓRA BARWINKÓW (K. Mechanik)

1 grudnia 2012, sobota, , Duża Scena

Data

1 grudnia 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

klub Mechanik

Artyści na koncercie

CAŁA GÓRA BARWINKÓW
Karta podarunkowa

1 grudnia w Mechaniku wystąpią zespoły Cała Góra Barwinków oraz METKA!

Bilety: 20/25 złotych.
Już od poniedziałku, 26.11, bilety dostępne w Klubie Mechanik ul. Narbutta 87, kasie Klubu Stodoła ul. Batorego 10 i bileterii TicketClub ul. Bracka 25!

Wejście: 19:00
Start 20:00.

CAŁA GÓRA BARWINKÓW (CGB)
działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie.
Grupa ma na koncie dwie płyty długogrające – „Cała Góra Barwinków” z 2004 roku oraz „24 godziny” z roku 2007. Utwory zespołu znaleźć teŜ moŜna na składankach „Far away from Jamaica”, „Punky Reggae Rockers vol. 1 i vol. 2” i „Reggaebeat vol. 1 i vol. 3”, ‘Kuba Wojewódzki - Dwa Gołębie’ i składance Radia Bis. W 2008 roku ukazał się winylowy singiel z piosenką ‘To ostatnia niedziela’. CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae’owych w naszym kraju, a takŜe na duŜej scenie Przystanku Woodstock 2003 oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Grupa wzięła teŜ udział w obejmującej ponad dwadzieścia koncertów trasie Punky Reggae Live 2006. Obecnie ma na koncie około 400 występów min. podczas trasy ’24 godziny tour’ i ‘Kumple on tour’.
W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się równieŜ w programach "Kuba Wojewódzki", „Poplista”, „Kawa czy Herbata”, „Regiony kultury” czy też w programie „Taper”, w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina „Charlie ucieka”. Debiutancka płyta CGB zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie - muzycznej („Teraz Rock”, „FreeColours”, „Reggaebeat”) i pozamuzycznej („Gazeta Wyborcza”), a takŜe w portalach internetowych. Jeszcze lepiej wiodło się kolejnej produkcji zespołu pt. „24 godziny”. Płyta, która ukazała się nakładem wydawnictwa Rockers Publishing, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Znalazła się na czwartym miejscu plebiscytu branŜowego pisma ‘Free Colours’ na najlepszą płytę roku, a tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii ‘Piosenka roku’. Doszła teŜ do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis. Z kolei drugi singiel z tej płyty - ‘Tracę czas’ - gościł bardzo często na antenie radiowej Trójki. Na początku 2010 roku ukaŜe się najnowsza, trzecia juŜ płyta Całej Góry Barwinków, którą zespół promował będzie podczas drugiej edycji trasy ‘Kumple on tour’.
Skład:
Kuba Kaczmarek bas/śpiew
Tomek Kaczmarek gitara rytmiczna/śpiew
Artur Wilk gitara
Maciek Kulej instrumenty klawiszowe
Paweł Tyrała saksofon
Daniel Michoń trąbka
Karol Ryś puzon
Kuba Syguda perkusja


KLUB MECHANIK
ul. Narbutta 87,
02-525 Warszawa
(obok Gmachu Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej)

http://www.facebook.com/klubmechanik

Data

1 grudnia 2012, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

klub Mechanik

Artyści na koncercie

CAŁA GÓRA BARWINKÓW
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31