Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
CALEXICO (KLUB PALLADIUM)

CALEXICO (KLUB PALLADIUM)

11 listopada 2015, środa, Warszawa, Klub Palladium, Główna

Data

11 listopada 2015

Miejsce

Klub Palladium, Warszawa

Scena

Główna

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

CALEXICO
Karta podarunkowa

SUPPORT
GABY MORENO

W kwietniu tego roku pojawił się w sprzedaży najnowszy studyjny album formacji Calexico - Edge of the Sun, który od razu zyskał mnóstwo pochlebnych opinii wśród krytyków i dziennikarzy muzycznych. Amerykański zespół z Tuscon w Arizonie, w ramach promocji nowego krążka, wystąpi 11 listopada w warszawskim klubie Palladium.

Muzykę Calexico, amerykańskiej formacji założonej w latach dziewięćdziesiątych przez Joey’a Burnsa i Johna Convertino, najczęściej klasyfikuje się jako alternatywne country, americana, roots rock lub indie folk. Twórczość grupy, której nazwa pochodzi od kalifornijskiego miasta, jest mocno zabawiona wpływami latynoamerykańskimi. To nieskomplikowana, ale niebanalna muzyka, pełna delikatnych dźwięków, które są mistrzowsko poskładane i zaaranżowane. Dodatkowo mnogość wykorzystywanych instrumentów oraz charakterystyczny wokal Joeya Burnsa powodują, że każda ich płyta jest prawdziwym rarytasem.
Pierwszym dużym sukcesem Calexico był krążek Feast of Fire. W sumie grupa ma na koncie siedem albumów studyjnych oraz dwa wydawnictwa DVD.
Nagrany w Mexico City najnowszy longplay Calexico pt. Edge of the Sun jest przesiąknięty meksykańskim klimatem. Ta płyta to idealna wakacyjna ścieżka dźwiękowa. (Jacek Skolimowski, Newsweek), Płyta przesycona jest folkowym klimatem (…), ale podany on został w indierockowym stylu, który powinien spodobać się nawet umiarkowanym fanom mariachi. (Wojciech Przylipiak, Dziennik Gazeta Prawna)
Z resztą członkowie bandu nigdy nie ukrywali swoich upodobań do latynoamerykańskiej twórczości, czy kultury. W jednym z wywiadów Joey Burns stwierdził, że Meksyk jest niesamowity zarówno muzycznie, jak i kulturowo. Ludzie tam są tak bardzo oddaleni od rzeczywistości. Na płycie Edge of the Sun gościnnie wystąpili m.in muzycy Band Of Horses czy Iron & WineEdge Of The Sun wychodzi z mroku i podąża w stronę światła lub balansuje gdzieś pomiędzy – mówi Burns.

O klasie Calexico świadczą nie tylko doskonałe kompozycje i mistrzostwo ich wykonania, ale i występy na żywo. Ich koncerty przypominają małe festiwale, podczas których usłyszeć możemy wiele odmiennych stylów i które zabierają publiczność w szaloną podróż po pustynnych bezdrożach, gdzieś na pograniczu USA i Meksyku.

Calexico wystąpią 11 listopada w klubie Palladium w Warszawie.

BILETY:
Przedsprzedaż – 110 pln
W dniu koncertu – 120 pln
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl
 

Data

11 listopada 2015, 00:00

Miejsce

Klub Palladium, Warszawa

Scena

Główna

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

CALEXICO
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31