Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Carnival Youth

Carnival Youth

22 kwietnia 2016, piątek, Warszawa, DZiK, Główna

Data

22 kwietnia 2016

Miejsce

DZiK, Warszawa

Scena

Główna

Organizatorzy

Agencja
Karta podarunkowa

Łotewski kwartet Carnival Youth jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów młodej generacji, nie tylko w ich rodzimym kraju, ale również w innych krajach nadbałtyckich, co przypieczętowała nagroda The European Border Breakers, przyznana podczas festiwalu Eurosonic 2016.
Muzyka zespołu jest mieszanką indie i energetycznego rocka, a ich melodyjne, hitowe piosenki są ucieleśnieniem ogromnej energii zespołu i ich miłości do muzyki. Ich talent można dostrzec w trakcie dynamicznych występów na żywo, jak i w najnowszym singlu „Propeller”, który budzi skojarzenia z najlepszymi momentami w twórczości Arctic Monkeys, Temples czy Wolf Parade.
Od powstania zespołu w 2012 roku, Roberts Vanags, Aleksis Lurins Edgars Kaupers i Emils Kaupers wydali dwie płyty - EP-kę „Never Have Enough” oraz debiutancki LP "No Clouds Allowed", który na Łotwie został okrzyknięty najlepszym albumem 2014 roku. Oba wydania zapewniły im rosnącą rzeszę fanów w całej Europie i uznanie krytyki.
Ich drugi długogrający album "Propeller" ukaże się w kwietniu 2016 roku i a następnie zostanie zaprezentowany szerszej publiczności podczas europejskiej trasy.
Carnival Youth wystapił podczas “NME Club Night” w klubie Koko w Londynie, a także na wielu festiwalach i showcase’ach, takich jak Great Escape (Wielka Brytania), Sziget (Węgry), Positivus (Łotwa), Open'er Festival (Polska), Reeperbahn (Niemcy ) czy Eurosonic (Holandia).
Zespół koncertował kilkakrotnie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i na Łotwie. Uznani radiowcy, tj. Steve Lamacq (BBC 6 Music), John Kennedy (XFM) i Chris Hawkins (BBC 6 Music) grali ich utwory z albumu "No Clouds Allowed" podczas ich autorskich audycji. Kilka piosenek Carnival Youth znalazlo się na listach przebojów w Niemczech, Austrii i na Łotwie.

official fan page:
https://www.facebook.com/CarnivalYouth

***
A po koncercie DZiK zaprasza na after party z DJ-em Heights Beats! Ariel Heights to kanadyjski producent i DJ zakochany w Warszawie, który skradł nasze serca, gdy pod koniec września 2015 zagrał aż dwa razy podczas showcase’u CANADA Vs. POLAND – drugi raz na specjalne życzenie publiczności. Od tej pory pojawia się przy Belweferskiej regularnie.
Jeśli lubicie dobry hip-hop i elektronikę, a Drake, Skrillex & Diplo, Kaytranada i Dr. Dre w jednym miksie wyglądają dla Was zachęcająco, to nie powinno Was tego wieczoru zabraknąć w DZiKu!

Pula 100 biletów w cenie 20 pln dostępna jest w kasie klubu Stodoła oraz na www.stodola.pl
Bilety będą rownież dostępne w klubie DZiK przed imprezą.

 

 

Data

22 kwietnia 2016, 00:00

Miejsce

DZiK, Warszawa

Scena

Główna

Organizatorzy

Agencja
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31