Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
CARO EMERALD

CARO EMERALD

21 lutego 2018, środa, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

21 lutego 2018

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Live Nation
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Caro Emerald

Gatunek

Jazz
Newsletter
Live Nation i Klub Stodoła z dumą prezentują:
 
CARO EMERALD
w ramach trasy EMERALD ISLAND TOUR
 
21 lutego 2018 – Warszawa, Klub Stodoła
 
Bilety wyprzedane
 
Holenderska wokalistka jazzowa Caro Emerald wystąpi w Polsce! Artystka, znana m.in. z takich utworów jak "A Night Like This", "Back It Up" czy "Tangled Up" 21 lutego oczaruje publiczność zgromadzoną w Klubie Stodoła. Wokalistka wystąpi w naszym kraju w ramach trasy koncertowej promującej najnowszą EP-kę „Emerald Island”. 
 
Caro Emerald zdobyła dotychczas wiele krajowych i międzynarodowych nagród w tym: MTV EMA (Best Dutch/Belgian), EBBA, Goldene Kamera and Echo Award. Utwory artystki grane są przez największe stacje radiowe i muzyczne stacje telewizyjne w Europie. Piękny oszlifowany głos, muzyka pozbawiona jakichkolwiek nieczystości i jakość występu na najwyższym poziomie – prawdziwy SZMARAGD z Holandii.
 
Styl muzyczny Caro Emerald jest inspirowany takimi gatunkami jak jazz, funk i soul, a także twórczością mistrzów czarnej muzyki zza oceanu – Ella Fitzgerald, Stevie Wonder czy Otis Redding. Artystka inspiruje się także brzmieniem starych jazzowych zespołów oraz muzyką i filmem lat 40. i 50, ale mimo tego jej muzyka brzmi bardzo nowocześnie i świeżo. 
 
Jej debiutancki album “Deleted Scenes from the Cutting Room Floor”, wydany w 2010 roku, pokrył się multiplatyną w wielu europejskich krajach, w tym potrójną platyną w Polsce. Przez wiele tygodni czołowe miejsca na listach przebojów zajmował utwór z tego albumu zatytułowany "A Night like This”. Składanka 12 oryginalnych utworów jest mieszanką stylów takich jak: tango, swing, jazz czy rytmy mambo. Dzięki chwytliwym utworom i ciekawej produkcji, Caro Emerald była jedną z najciekawszych wokalistek w 2010 r., a jej album po zaledwie 4 tygodniach sprzedaży w Polsce otrzymał status Złotej Płyty.
 
Pomysł na drugi krążek Caro Emerald powstał podczas licznych koncertów po Europie. Artystka natchniona tętniącą życiem europejską sceną muzyczną, artystami, rozrywką i modą z lat 20. aż po lata 60. minionego wieku, postanowiła nagrać w 2013 r. drugą płytę zatytułowaną „The Shocking Miss Emerald”. Motywem przewodnim płyty jest styl, który zawsze odgrywał ważną rolę w życiu Caro. Jest to niezwykle elegancki album – jak sama artystka (ikona stylu), jej sposób śpiewania i pseudonim artystyczny. Momentami słychać bardzo mroczne utwory, przeplatane barwnymi dźwiękami, ale nie brakuje romantycznych i wyrazistych piosenek. Singiel promujący „Tangled Up" to wpadające w ucho hip-hop tango opowiadające przewrotną historię uwikłania w dwa związki równocześnie. 
Cztery lata po premierze drugiego albumu przyszedł czas na kolejne dzieło znakomitej artystki „Emerald Island”. Tym razem Caro zachwycona egzotycznymi klimatami, instrumentami i dźwiękami oraz gatunkiem muzycznym z lat 50. i 60., postanawia przygotować materiał muzyczny z myślą o największej do tej pory trasie koncertowej, która rozpoczęła się 28 marca w Wielkiej Brytanii. Minialbum zawiera 6 nowych utworów, które przeniosą każdego na tropikalną wyspę i pozwolą poczuć przyjemny, ciepły, letni wiatr na policzkach. Nie zabraknie także popowegospojrzenia na swingujące rytmy, elementów hip-hopu czy instrumentalnych kompozycji. 
 
Podczas trasy koncertowej, oprócz utworów z najnowszego krążka, na pewno nie zabraknie kompozycji z poprzednich albumów. Zdolna, utalentowana, z ogromną pasją do muzyki, genialnie łącząca pop z innymi gatunkami i stylistyką retro – to właśnie Caro Emerald, która 21 lutego wprawi w znakomity nastrój i melancholię gości w Klubie Stodoła.
 
CARO EMERALD
21.02.2018 
Klub Stodoła, Warszawa
Bilety wyprzedane
 

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Uwaga! Na teren koncertu obowiązuje zakaz wnoszenia toreb, plecaków, walizek i innych przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych – prosimy zatem o ich niezabieranie. Pełna informacja dostępna w „Regulaminie uczestnictwa w koncercie” na www.livenation.pl.
1) osoby powyżej 16 roku życia wchodzą samodzielnie
2) osoby poniżej 16 roku życia mogą wejść za pisemną zgodą rodzica lub też pod opieką dorosłego opiekuna posiadającego własny bilet

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

 

 

Data

21 lutego 2018

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Live Nation
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Caro Emerald

Gatunek

Jazz
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388