Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
CLANNAD (KRAKÓW)

CLANNAD (KRAKÓW)

28 kwietnia 2020, wtorek, Kraków, Klub Studio, Główna
Bilety od 149.00 PLN Kup bilet

Data

28 kwietnia 2020
Drzwi otwarte: 18:00

Miejsce

Klub Studio, Kraków

Scena

Główna

Bilety

179.00 PLN KAT. I
149.00 PLN KAT. II
Kup bilet

Organizatorzy

Live Nation
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Clannad

Gatunek

Jazz
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Drzwi otwarte: 18:00

Clannad rusza w pożegnalną trasę!

27 kwietnia - Klub Stodoła, Warszawa

28 kwietnia - Klub Studio, Kraków

Ogólna sprzedaż biletów na koncert w Polsce rozpocznie się w czwartek 5 grudnia o godz. 10:00 na LiveNation.plTicketmaster.plStodola.plTicketclub.pl oraz w kasie Klubu Stodoła.

Przedsprzedaż Citi Handlowy: wtorek, 3 grudnia 12:00 – czwartek, 5 grudnia 9:00

Przedsprzedaż Ticketmaster: środa, 4 grudnia 10:00 – czwartek, 5 grudnia 10:00 na Ticketmaster.pl

 
Clannad (wywodzący się ze słowa „klan”, w języku greckim „rodzina”) został utworzony w 1970 roku przez rodzeństwo Moya, Ciarána i Pól Brennana oraz ich wujków Noela i Pádraiga Duggana (który niestety zmarł w 2016 roku). Niedługo później zespół liczył już 6 członków po tym jak dołączyła do niego Enyia Brennan, która w tamtym czasie odnosiła również sukcesy w karierze solowej. Wielokrotnie nagradzany zespół bez wątpienia zrobił więcej niż jakakolwiek inna grupa, aby przekazać irlandzką muzykę i język irlandzki światowej publiczności. Łącząc elementy tradycyjnej muzyki irlandzkiej i bardziej współczesnego folku, new age i rocka stworzyli wyjątkowo unikalne i eteryczne brzmienie. Połączenie nostalgicznych melodii i hipnotyzującego wokalu jest ponadczasowe i jednocześnie przemawia do światowej publiczności w każdym wieku.
 
Po minionej dekadzie, podczas której wydali pięć niezwykle wpływowych i przełomowych albumów, w 1982 roku Clannad zyskał większą rozpoznawalność po nagraniu ścieżki dźwiękowej do serialu telewizyjnego „Harry’s Game”, który poruszał problemy Irlandii Północnej. Utwór stał się komercyjnym sukcesem po wydaniu go w formie singla, osiągając 2. miejsce na liście najczęściej odtwarzanych utworów radiowych w Irlandii i 5. w Wielkiej Brytanii, otrzymał również nagrodę Ivor Novello oraz został wykorzystany w filmie Patriot Games. Jest to jedyny hit zaśpiewany w całości w języku irlandzkim.
Oprócz niesamowitych osiągnięć tej ponadczasowej piosenki, w 1984 roku Clannad zdobył nagrodę BAFTA w kategorii „Best Original Television Music” za ścieżkę dźwiękową z albumu „Legend” (stając się pierwszym irlandzkim zespołem, który zwyciężył w tej kategorii), na którym znalazła się muzyka wykorzystana później w serialu Robin Of Sherwood. W ciągu dwóch dziesięcioleci, zespół zdobył nagrodę Grammy („Najlepszy album New Age” za album „Landmarks” z 1999 roku), Billboard Music Award oraz nagrodę BBC 2 Folk Award (za całokształt twórczości).
 
Clannad współpracował z wieloma różnymi artystami, w tym Brucem Hornsby, Steve Perry, JD Souther, Paul Young i Duke Special, ale jak dotąd do najbardziej udanych kooperacji zaliczają współpracę z ich entuzjastycznym zwolennikiem i fanem, Bono z U2. Artysta ogłosił, że piosenkarka Moya jest „jednym z największych głosów jakie ludzkie ucho może doświadczyć”, Bono połączył swoje siły z zespołem w utworze, który nadaje tytuł nadchodzącemu wydawnictwu - In A Lifetime.
Premiera zaplanowana została na 13 marca 2020 i ukaże się nakładem BMG.
 
Album IN A LIFETIME zawiera niesamowite i ponadczasowe utwory Clannad, które ukazały się na 16 albumach studyjnych i stały się swego rodzaju dziedzictwem, które wpłynęło na pokolenie muzyków i artystów z Irlandii.
 
IN A LIFETIME to wieloformatowa, obejmująca cały dorobek artystyczny antologia, zawierająca utwory z 50-letniej kariery zespołu Clannad.
 
 
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
 
Uwaga! Na teren koncertu obowiązuje zakaz wnoszenia toreb, plecaków, walizek i innych przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych – prosimy zatem o ich niezabieranie. Pełna informacja dostępna w „Regulaminie uczestnictwa w koncercie” na www.livenation.pl.
 
Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły TUTAJ.
 
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

 

 

Data

28 kwietnia 2020, 00:00

Miejsce

Klub Studio, Kraków

Scena

Główna

Bilety

179.00 PLN KAT. I
149.00 PLN KAT. II
Kup bilet

Organizatorzy

Live Nation
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Clannad

Gatunek

Jazz
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31