Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
CLANNAD - ZABRZE

CLANNAD - ZABRZE

28 stycznia 2014, wtorek, , Duża Scena

Data

28 stycznia 2014

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Live Nation
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Clannad

Gatunek

Jazz
Rock & Pop
Newsletter

Po ogromnym sukcesie i dwóch wyprzedanych koncertach w 2013 Clannad powraca do Polski!
Live Nation i Klub Stodoła prezentują:
Clannad na 4 koncertach w Polsce:
28 stycznia 2014, Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
29 stycznia 2014, Poznań, MTP – Sala Ziemi
30 stycznia 2014, Warszawa, Klub Stodoła
31 stycznia 2014, Warszawa, Klub Stodoła

CLANNAD to irlandzki zespół, który ma w dorobku takie utwory jak: ‘Theme From Harry’s Game’, ‘In A Lifetime’, ‘I Will Find You’ oraz scieżka dźwiękowa do serialu telewizyjnego ‘Robin Of Sherwood’.  W 2013 roku przypada 40 rocznica założenia grupy.
W ciągu czterech dekad swojej kariery, zespół Clannad tworzył muzykę splatającą tradycję z nowoczesnością, przeszłość z przyszłością. Dzięki hipnotyzującym wokalom i muzyce, która na długo pozostaje w sercu i w myślach, zespół sprzedał ponad 15 milionów płyt na całym świecie, zdobywając wiele prestiżowych nagród, wydając przeszło 15 albumów studyjnych.
Leo Brennan, który był właścicielem lokalnego pubu, miał dziewięcioro dzieci. Spośród nich trójka (Maire, Pol i Ciaran) w młodym wieku zaczęła śpiewać i grać w ojcowskim lokalu. W krótkim czasie przyłączyli się do nich wujowie Padraig i Noel Dugannowie, dokładając do brzmienia zespołu głównie tradycyjno-irlandzki akompaniament.
Pierwszy sukces zespołu przyszedł pod koniec 1982 roku w Wielkiej Brytanii, po premierze dramatu "Gra Harry'ego". Mimo iż cały tekst zaśpiewany został po irlandzku, utwór trafił na szczyty brytyjskich list przebojów. To nie był natychmiastowy sukces, choć zespół miał już kilka lat koncertowania i sześć albumów na swoim koncie.
„Theme From Harry’s Game” był  utworem przełomowym, podbijającym listy przebojów w całej Europie. Został tez wykorzystany w kampanii reklamowej marki Volkswagen. Ich muzyka była wykorzystana w niezwykle popularnej serii telewizyjnej „Robin z Sherwood” oraz jako ścieżka dźwiękowa do wielu filmów, między innymi „Ostatni Mohikanin”, czy „Czas Patriotów”.
W roku 1985 Clannad wydał dwój najbardziej mistyczny i mesmeryczny album – Macalla. Brzmienie tego albumu można określić jako połączenie mocniejszego i elektronicznego brzmienia, z głosem Maire, który zdaje się błądzić pomiędzy melancholią a skrajną radością.
Przyjaźń pomiędzy Clannadem a innym irlandzkim zespołem – U2 – zaowocowała utworem „In a Lifetime” śpiewanym w duecie z Bono.


Bilety na koncerty Clannad w cenach:

• Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu: 149 PLN, 129 PLN, 109 PLN
• MTP, Sala Ziemi w Poznaniu: 149 PLN, 129 PLN
• Klub Stodoła w Warszawie: 149 PLN, 129 PLN

JUŻ DOSTĘPNE na www.LiveNation.pl i w kasie Klubu Stodoła.

Strona artysty: www.clannad.ie
 

Data

28 stycznia 2014

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Live Nation
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Clannad

Gatunek

Jazz
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388