Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
COHEED AND CAMBRIA po raz pierwszy w Polsce!

COHEED AND CAMBRIA po raz pierwszy w Polsce!

4 lipca 2010, niedziela, , Duża Scena

Data

4 lipca 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Coheed and Cambria

Gatunek

Rock & Pop
Newsletter

Formacja na scenie muzycznej działa już od 1995 roku, w początkowymetapie swojej działalności posługiwała się nazwą Shabütie. Przez prawierok eksperymentowała z różnymi muzycznymi stylami. W 1999 roku formacjawydaje swoje pierwsze demo i płytę EP, a już w kolejnym roku- kolejnąpłytkę EP" "Delirium Trigger". Już na tej płycie kilka z utworów byłoczęścią opowieści s-f zatytułowanej "The Bag", która późniejprzemianowana została na "The Amory Wars".
Każda z kolejnych płyt zespołu była koncept albumem, a wszystkiete płyty zostały ze sobą powiązane tematycznie, tworząc pięciopłytowąsagę s- f "The Amory Wars". Saga to opowieść o żyjącej w układzieplanetarnym Heaven's Fence rodzinie Kilgannonów, w skład której wchodząCoheed i Cambria oraz ich syn Claudio. Właśnie pod wpływem tejopowieści zespół jeszcze przed wydaniem EPki zdecydował się na zmianęnazwy na Coheed and Cambria.

W 2002 r. ukazuje się pełnowymiarowy debiutancki krążek grupy- "TheSecond Stage Turbine Blade", który muzycznie zainspirowany został przeztwórczość m.in. At The Drive In, a gościnnie na płycie pojawił się DrKnow z Bad Brains. W 2003 r. ukazuje się drugi album zespołu- "InKeepeing Secrets of Silent Earth: 3". W tym okresie grupa koncertowaław Stanach, Japonii i w Europie, grając u boku m.in. Linkin Park,Slipknot i AFI.

W 2005 ukazuje się koncertowe DVD formacji" "Live at the Starland Ballroom".
Po wielkim sukcesie płyty "Keeping Secrets..." z zespołem kontraktpodpisuje Columbia Records, co powoduje ukazanie się kolejnego krążeka""Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume One: From Fear Through theEyes of Madness". Płyta okazała się największym komercyjnym sukcesemzespołu i osiągnęła 7 pozycję na Billboardzie. Na tym albumie grupaodchodzi od post hardcore'a w kierunku progresywnego rocka.

W 2007 swoją premierę ma czwarty album zespołu" "Good Apollo, I'mBurning Star IV, Volume Two: No World for Tomorrow", który debiutuje na6 miejscu Billboardu.

Już 12 kwietnia ukaże się najnowszy album formacji" "Year of theBlack Rainbow", który chronologicznie jest pierwszą częścią całej sagi"The Amory Wars". Prace nad "Year Of The Black Rainbow" zespółrozpoczął latem zeszłego roku. Za produkcję krążka odpowiedzialny jestAtticus Ross (Nine Inch Nails, Jane's Addiction) i Joe Barresi (Tool,Queens Of The Stone Age). Na tej płycie także debiutuje nowy perkusistazespołu - Chris Pennie. Album dostępny będzie także w ekskluzywnejedycji, z dodatkową płytą DVD, na której zawarto film dokumentującypowstawanie płyty "Year Of The Black Rainbow".
Już w marcu grupa zaprezentuje materiał z nowej płyty nakoncertach w USA, natomiast 12 czerwca, występem na Dynamo OutdoorFest, formacja rozpocznie europejską część trasy koncertowej, w ramachktórej po raz pierwszy zaprezentuje się również i polskiejpubliczności. Zespół wystąpi w składzie: Claudio Sanchez, (voc, g,key), Travis Stever (g), Michael Todd (b), Chris Pennie (dr).

Data

4 lipca 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Coheed and Cambria

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388