Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
COMA

COMA

17 lutego 2010, środa, , Duża Scena

Data

17 lutego 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

COMA
ORBITA WIRU
Proghma-C

Gatunek

Hard & Heavy
Rock & Pop
Newsletter

Grupa powstała w 1998 roku w Łodzi z inicjatywy gitarzysty Dominika Witczaka i perkusisty Tomasza Stasiaka, obaj występujący wcześniej w grupie Ozoz. Wkrótce do zespołu dołączył basista Rafał Matuszak, a następnie gitarzysta Wojciech Grenda i wokalista Piotr Rogucki. W 2001 roku w wyniku nieporozumień z zespołu odszedł Wojciech Grenda, którego zastąpił Marcin Kobza. Pierwszym wydawnictwem grupy był singel „Skaczemy/Pasażer”.Pod koniec 2003 roku udało się grupie podpisać kontrakt z BMG Poland, co umożliwiło rozpoczęcie nagrań do debiutanckiej płyty- „Pierwsze Wyjście z Mroku”. Przed wydaniem pierwszego studyjnego albumu zespół zyskał popularność koncertując u boku Kazika, Sweet Noise, Acid Drinkers i T.Love.Zespół w 2001 roku dotarł do ostatniego etapu przesłuchań konkursu debiutów w Opolu, zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Rockowym w Węgorzewie w 2004, a 15 marca 2005 roku zdobył statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku- Rock- za płytę „Pierwsze wyjście z mroku”. W 2007 roku, zespół otrzymał dwa Fryderyki w kategoriach: „Album roku- rock/metal” za Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków oraz „Zespół roku”. W tym samym roku, zespół otrzymał również nagrodę publiczności Przystanku Woodstock „Złotego Bączka”. W 2009 roku zespół otrzymał kolejne 2 Fryderyki w kategoriach: „Zespół roku” oraz „Album roku- rock” za swój ostatni krążek „Hipertrofia”, a wokalista grupy- Piotr Rogucki został wyróżniony statuetką Fryderyka w kategorii "Wokalista roku". W tym roku otrzymali również nagrodę w kategorii „Rockowy hit rok- Polska” w konkursie „Eska Music Awords 2009” za piosenkę „Zero osiem wojna”.

Jako jedyny łódzki zespół rockowy przez 20 tygodni nie opuszczał pierwszego miejsca na liście przebojów Radia Łódź. Trzykrotnie- 13 czerwca 2004, 4 czerwca 2006 i 25 stycznia 2009 koncertował na antenie Programu III PR. W lipcu 2006 roku wystąpił na XII Przystanku Woodstock w Kostrzynie n/Odrą oraz na Tyskim festiwalu muzycznym im. Ryśka Riedla „Ku przestrodze”. 13 czerwca 2007 zespół Coma zagrał przed Linkin Park i Pearl Jam podczas ich koncertu na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a 12 sierpnia 2007 wystąpił przed Toolem, Dir en grey i Fair to Midland na Metal Hammer Festival.W czerwcu 2008 do zespołu dołączył były perkusista zespołu Normalsi- Adam Marszałkowski, który zastąpił Tomasza Stasiaka. 10 listopada tego samego roku ukazał się trzeci album grupy zatytułowany „Hipertrofia”, obecnie ma ona status platynowej płyty.

*******

Proghma-C to trójmiejska formacja płynnie poruszająca się między progresywnym metalem, post rockiem i ambientem. Album „Bar-do Travel” wydany w październiku roku 2009 przez Mystic Production cieszy się uznaniem krytyków oraz fanów gatunku. Druga, tym razem światowa, premiera albumu będzie miała miejsce 15 lutego 2010. Koncerty Proghma-C to przede wszyskim niesamowity, transowy klimat, który dopełniają wizualizacje. Grupa ma na swoim koncie występy u boku takich zespołów jak Cynic, Meshuggah, Testament, Apocalyptica, Dillinger Escape Plan, Anathema, Blindead, Tides from Nebula czy Riverside.

ORBITA WIRU to głośny rockowy band, który napiera naprzód i chce być zauważony. Potwierdzają to statuetka Super Hitu telewizyjnego show Hit Generator (TVP2) za utwór Moja Mała Furia oraz pierwsze miejsca listy Turbo Top w Antyradio. Zespół posiada mocny, wyrazisty przekaz w postaci autorskiego repertuaru pochodzącego z dwóch oficjalnych płyt i wielka chęć grania dla ludzi. Muzyka to mocny, melodyczny, rockowy cios w wydaniu charakterystycznym dla stylu zespołu, ubarwiony bezpretensjonalnymi tekstami. W przeszłości ORBITA WIRU miała okazję współpracować z Universal Music Polska przy okazji składankowych wydawnictw (Nowa Energia, NuN, Antyidol); koncertowo zespół zaznaczył swą obecność na większości dużych, krajowych festiwali rockowych (Węgorzewo, Slot Art, Rockowe Ogródki, Hunterfest) oraz szeregiem występów u boku czołówki polskich zespołów rockowych. Zespół był także gościem muzycznych programów telewizyjnych (Kuba Wojewódzki, Rower Błażeja, Wroński Beat, Hołdys Guru Limited).Założycielem i mózgiem zespołu jest wokalista i gitarzysta Tomek Serwatko, niegdyś związany z rockową grupą Kairos (Polygram Polska 1997, Kairos). Nowy album zespołu wydany w styczniu 2009 nosi tytuł „Relikwiat” i jest to już drugie, po płycie „Wiru Sfera” (2006), pełnowymiarowe wydawnictwo zespołu. Oprócz uznanej już „Mojej Małej Furii”, płyta zawiera także hołd złożony wielkiej postaci sportu (Choose like Zinedine Zidane) i cover– interpretację utworu „Noc komety” granego przez Budkę Suflera. Ciekawym punktem płyty jest „Demons awal”, utwór inspirowany tematem muzycznym popularnej gry komputerowej „Wiedźmin”. Do utworu singlowego „Moja Mała Furia” powstał nowatorski teledysk w reżyserii Kamelki Zduńczyk(MTV). Wydawcą płyty, podobnie jak w przypadku debiutu jest SAF- inicjatywa fonograficzno-artystyczna zespołu. Wiosna 2009 przyniosła zespołowi udział w telewizyjnym show Hit Generator (TVP2), w którym zespół głosami telewidzów został uhonorowany statuetką Super Hitu prezentując utwór Moja Mała Furia.

Data

17 lutego 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

COMA
ORBITA WIRU
Proghma-C

Gatunek

Hard & Heavy
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388