Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Dajemy Radość Dzieciom - Zabierz dzieci na koncert dla dzieci

Dajemy Radość Dzieciom - Zabierz dzieci na koncert dla dzieci

17 października 2015, sobota, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

17 października 2015

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Art Production
Karta podarunkowa

Uwaga! Ważna informacja.
Dzieciaczki do 1 roku życia zapraszamy na koncert bez biletów. Prosimy jednak zwrócić uwage na fakt, że w Stodole jest sporo schodów dlatego nie polecamy zabierać wózków. Na terenie klubu zostanie zorganizowana przechowalnia wózków. Miejsc jednak nie będzie za dużo.
Do zobaczenia.

Jak połączyć ciekawość, wrażliwość na muzykę i najlepszych wykonawców z dziecięcych list przebojów? Mamy na to sposób! Art Production we współpracy z klubem Stodoła zaprasza na nowy cykl wydarzeń Dajemy Radość Dzieciom. Na dwóch scenach połączymy dobrą muzykę i ciekawe teksty piosenek, mnóstwo uśmiechu i humoru, a ulubione gwiazdy zaśpiewają dla Was swoje największe hity. Zapraszamy serdecznie rodziny z dziećmi w wieku 3-13 lat. Dajcie się namówić na wspólną zabawę! Czekamy na was z niecierpliwością w kolorowym świecie, gdzie Dajemy Radość Dzieciom.

NA KONCERCIE WYSTĄPIĄ :

CENTRUM UŚMIECHU
Wcale nie tak dawno temu, w 2002 roku, nie za górami, ani lasami lecz tu, w Polsce powstał zespół, którego hity takie jak: „Na straganie”, „Leń”, „Bambo”, „Gruszka” czy „Olimpiada w Jarzynowie” śpiewają dzieci w całym kraju. Stworzyła je grupa przyjaciół, których największą pasją jest muzyka. Rozglądając się wokół zauważyli, że... dzieci nie śpiewają piosenek dla dzieci. Szukali przyczyny i pewnego dnia zrozumieli, że dzieci śpiewają piosenki dla dorosłych, bo chcą być traktowane „na serio”. Chcą słuchać dobrej i ciekawej muzyki, z tekstem adekwatnym do ich wieku. Dlatego pierwsze utwory Centrum Uśmiechu powstały do słów wierszy „gigantów pióra” – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Towarzyszyła im muzyka o bogatym brzmieniu z elementami folku, popu, rocka i muzyki klasycznej. Ośmieleni sukcesem jakim okazały się pierwsze płyty zaczęli pisać własne teksty.
W ten sposób powstały niekwestionowane hity takie jak: „Gruszka” i „Olimpiada w Jarzynowie.” Kreacje sceniczne Centrum Uśmiechu to inspiracja wzięta od samego Jana Brzechwy i jego wiersza „Na straganie”. Dzieci i dorośli przyjęli barwne postaci z ogromnym entuzjazmem – wspaniałą Marchewkę, zwariowanego Buraka i dobrodusznego Szczypiorka, Pana Hilarego, Jagodę, nieśmiałą Truskawkę, Ananasa i Pana Ogrodnika. Centrum Uśmiechu ma na koncie 5 płyt („Na straganie Pana Brzechwy”, „Lokomotywa Pana Tuwima”, „Rozśpiewane Bajki Brzechwy i Tuwima”, „Centrum Uśmiechu dla dzieci” i „Fruktaki”), 5 teledysków i miejsce na wielu składankach płytowych dla dzieci. Można ich słuchać na Spotify, w Radiu Bajka, Programie Pierwszym Polskiego Radia i oglądać w telewizji MiniMini i ABC.
Koncertują na najpopularniejszych wydarzeniach: Lato z Radiem, Mamy Maj z Radiem Zet, Złote Przeboje na Wakacje, Piknik Olimpijski dla Sportowców, Koncerty Dar Serca w Sali Kongresowej. Dali 600 koncertów w kraju i poza jego granicami. Współpracują z Agencją Rynku Rolnego w projekcie „Owoce w Szkole” i „Mleko w Szkole”. Na potrzeby akcji zespół stworzył hymn: „Zdrowia smaki”. W swoim dorobku mają m.in. programy artystyczne: „Brzechwa i Tuwim największe przeboje”, „Fruktaki na sportowo”, „Fruktaki Zdrowia smaki”.
W 2015 roku powstał kolejny projekt – „Bezpiecznie na drodze” i nowa postać - Pan Światełko. Projekt w wesoły sposób promuje odpowiednie zachowania na drodze.

AIDA
Aida tworzy dla najmłodszych, pisze teksty, komponuje muzykę. Wydała serię albumów „Mini mini kołysanki”, które zdobyły statusy płyt złotych i platynowych, a także płytę autorską z zabawnymi, tanecznymi ale także edukacyjnymi piosenkami i wierszobajkami pt. „Aida dzieciom”. Utwory w jej wykonaniu cieszą się ogromną popularnością – w serwisie YouTube notują po kilka milionów odsłon, np. dziecięcy przebój "Mucha w mucholocie" do dziś obejrzało ponad 12 milionów widzów. Dzieci są najbardziej wymagającą widownią, dlatego koncerty Aidy przygotowywane są z najwyższą starannością, dbając o najdrobniejsze detale.
Koncert to jednocześnie przedstawienie z elementami pantomimy. Aida, mimowie i muzycy przebrani są w śmieszne stroje. No i oczywiście całości towarzyszy muzyka na żywo. Piosenki są wesołe, taneczne i jednocześnie mają walory edukacyjne. Rozbudzają w dzieciach wyobraźnię, ciekawość świata, uczą poprzez zabawę obcowania ze sztuką. Podczas koncertów Aida bawi się z maluchami – zadaje im pytania sprawdzające, np. dotyczące znajomości kolorów, zabaw, dbania o czystość czy zwyczajów zwierząt. Koncerty Aidy robią wielkie wrażenie na najmłodszych słuchaczach oraz ich rodzicach. Dzieci i rodzice wracają do domów szczęśliwi, dzięki wspólnej zabawie, której towarzyszy śpiew i sporo śmiechu. Aidzie towarzyszą: kontrabas/gitara basowa, instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne, mimowie.

RASS TOMI & DZIECIUFF SQUAD
„Coś gruchnęło, coś huknęło, narobiło tu hałasu, Wszyscy zbiegli się by ujrzeć sprawcę tegoż ambarasu... "
Pewnie nieczęsto macie okazję słuchać takich tekstów w Stodole, ale nic straconego... Jakiś czas temu Tomek „Rass Tomi” Jankowski jako młody nauczyciel muzyki zaczynał przygodę w szkole i nie znalazł ciekawych piosenek do śpiewania dla dzieci. Bazując na sprawdzonych hitach ze swojego dzieciństwa (Fasolki, Majka Jeżowska, Dyskoteka Pana Jacka, Małe Voo Voo) zdecydował o stworzeniu autorskich piosenek, które wypełniłyby tą lukę. Życzliwa reakcja uczniów, którym przedstawiał kompozycje, przekonała go by pisać dalej... Tak najkrócej można przedstawić genezę powstania płyty „Pokręciło się” Rass Tomi & Dzieciuff Squad. Warto wspomnieć, że płyta powstała nie tylko z myślą o młodych ludziach, ale przede wszystkim przy ich udziale. Śpiewające na płycie: Ania Kręc, Ada Kowalczyk, Kinga i Olena Pluta, Monika Przestacka, Marcelina Suszczyńska, Karolina Wałęsiak i Kornelia Włodarczyk to uczennice Tomka. Niektóre z nich mają na koncie sporo sukcesów osiągniętych na różnego rodzaju festiwalach. Album „Pokręciło się” (wydany 12 października 2007, nakładem Luna Music) to 10 radosnych, melodyjnych, łatwo wpadających w ucho piosenek przeznaczonych głównie dla najmłodszych słuchaczy. Zabawne, niebanalne teksty podane w znakomitej mieszance popu, rocka, folku i reggae - to znak rozpoznawczy tego wydawnictwa. Od 4 lat, na antenie ogólnopolskiej stacji Mini Mini można zobaczyć teledysk do utworu "Piosenka skakana", a grupa wznowiła działalność koncertową, występując w m.in. Brukseli. Tomasz Jankowski jest również autorem piosenek do wydawnictw edukacyjnych, liderem reggae’owej formacji Za Zu Zi oraz międzypokoleniowego zespołu Dzieci Jarocina.

DJ MIKI
Kolejna nietypowa jak na Stodołę propozycja muzyczna, bo rzadko goszczą u nas tacy młodzi muzycy. DJ MIKI ma dopiero 5 lat. Bardzo kocha muzykę i wszystkie dzieci. Jest wysportowany a szpagaty i salta to jego - rónież muzyczna - specjalność. Ma wielu przyjaciół, którzy śpiewają i tańczą razem z nim. Śpiewa proste, rytmiczne i łatwe do powtórzenia przez najmłodszych piosenki – „Bum, Bum, Bum Serce Mam - Bum , Bum, Bum Tobie Dam…” Łatwizna prawda? D.J Miki ma milutkie brązowe futerko, do którego przytulają się wszystkie maluchy. Mamy pewność, że zabawna małpka rozśmieszy każdego smutasa!!! Ponadto Miki jako poważny wykonawca wydał już kilka płyt m.in: „Bajki Małgosi”, „Kołysanki Księżycowe”,” Z miłością do dziecka”, „Wyliczanki – skakanki” czy „DJ Miki i Przyjaciele”. Postać D.J Miki'ego stworzyła Małgosia Kosik - znana prezenterka telewizyjna, aktorka, osoba z ogromnym doświadczeniem scenicznym. Mikiego zadedykowała swojej córce Natalii, która wprowadziła ją w świat dziecięcej wyobraźni. Na początku D.J Miki miał być konikiem, ale ostatecznie został małpką. Dlaczego? Bo małpki figlują, robią wokół siebie dużo szumu, są sympatyczne i dzieciom kojarzą się z zabawą.

***

ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE:
Interaktywne stanowiska partnerów;
Warsztaty dla dzieci i dorosłych;
Konkursy i zabawy muzyczne;
Dyskoteka;
Kawiarnia dla rodziców;
Specjalne menu dla dzieci;
Spotkania z autorami książek i edukacyjnych projektów dla dzieci i rodziców.

HARMONOGRAM IMPREZY:

Duża Scena:
RASS TOMI & DZIECIUFF SQUAD – godz. 13.00
CENTRUM UŚMIECHU – godz. 14.00
AIDA z zespołem - godz. 15.15

Mała Scena:
DJ MIKI – od godz. 12:30 do godz. 16:30)

ZAPRASZAMY

17 października (sobota)
Start – godz. 12.00
Koniec – godz. 17.00

BILETY:
Przedsprzedaż: 35 pln;
w dniu koncertu 40 pln;
dzieci do lat 3 - 15 pln

Bilety dostępne w kasie Klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl

www.dajemyradoscdzieciom.pl

 

Data

17 października 2015, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Art Production
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31