Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
DEVA PREMAL & MITEN

DEVA PREMAL & MITEN

13 października 2010, środa, , Duża Scena

Data

13 października 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Deva Premal
Miten

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Uprzejmie informujemy, że Deva Premal & Miten zaśpiewają w Stodole zgodnie z planowaną datą - 14 października 2010.

Koncert odbędzie się, ponieważ nie ma charakteru rozrywkowego; to koncert medytacyjny i wyciszający. Podczas koncertu obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu, jak również sprzedaży alkoholu.

Jak wszyscy Polacy pogrążamy się w żałobie, dlatego koncert dedykujemy ofiarom wypadku.

Po raz pierwszy zagrali w Polsce w czerwcu 2009 roku. Klub wypełniony był po brzegi. Czas na kolejny koncert. I znowu dzięki starożytnym pieśniom i mantrom zapanuje w Warszawie wielka radość.

Koncertują razem od 17 lat przyciągając coraz więcej ludzi zainteresowanych rozwojem osobistym i duchowym, jogą i medytacją. To dzięki nim sprzedali już ponad 900 000 płyt. Ich muzyka przekracza wszelkie uznawane granice, dotyka tego co najbardziej ulotne i nieodgadnione - duszy. Devy i Mitena słuchają Cher, Tony Robbins, Eckhart Tolle, a nawet jego świątobliwość Dalai Lama.

Deva Premal

Mantry Gayatri słuchała zanim się jeszcze urodziła. Matka śpiewała ją Devie każdego dnia, aż do momentu narodzin. Od tego czasu ta święta pieśń towarzyszy jej praktycznie przez całe życie. Zawsze śpiewa ją podczas swoich koncertów.

Gayatri Mantra to jedna z najstarszych mantr o wielkiej mocy. "Niech wszystkie istnienia na ziemi osiągną oświecenie"- oto jej słowa. Ale rozumienie Sanskrytu nie jest tutaj tak ważne. To, co najbardziej istotne, to sam efekt, jaki osiąga się podczas jej śpiewania lub słuchania - wibracje w centrach energetycznych całego ciała" mówi Deva Premal.

Niemiecka Artystka dorastała w wyjątkowej rodzinie. Jej matka grała na wiolonczeli, a ojciec praktykował zen i jogę. Może właśnie dlatego, jeszcze jako nastolatka, zaczęła ćwiczyć głos oraz grać na skrzypcach i pianinie. Również wtedy spotkała się po raz pierwszy z naukami Osho - charyzmatycznego i kontrowersyjnego guru z Indii. Kilka lat później nauki Osho zaprowadziły ją do jego aszramu. Pojechała tam, żeby medytować i uczyć się technik masażu. Tam w 1990 roku poznała Mitena.

Miten

Urodził się w Londynie, dorastał w latach 60. W tym czasie stolica Wielkiej Brytanii rozbrzmiewała rock`n`'rollem i muzyką Beatlesów. "To był czas niewinności, czas, w którym mogłeś doświadczyć braku jakichkolwiek granic" mówi Miten.
W latach 70. rozpoczął karierę muzyczną. Grał z Fleetwood Mac, Lou Reedem, Randy Newman`em i Ry`em Cooder`em. Wydał dwa albumy. "Miałem wszystko, ale szukałem czegoś więcej niż tylko "sex and drugs and rock`n`roll". Właśnie dlatego pojechał do Indii.

Deva & Miten

Poznali się w aszramie Osho, Miten był jednym z muzyków guru. Pewnego dnia grał dla tysiąca ludzi podczas wieczornej medytacji, poprosił Devę, żeby się przyłączyła. I tak zaczęła się duchowa i muzyczna podróż Devy i Mitena, która trwa do dziś...

Również w tym roku dołączy do Devy i Mitena nepalski muzyk Manose. Pewien krytyk muzyczny tak o nim pisze: "grając na prostym, bambusowym flecie, Manose tworzy niepowtarzalny klimat, to co słyszymy jest nadnaturalne, hipnotyczne, święte i uwodzicielskie..." Więcej na: www.devapremalmiten.com, www.pranaworld.pl.

Co znani ludzie mówią o Devie Premal & Mitenie:

"Kocham ich muzykę, bo jest najprawdziwszym portalem do Teraźniejszości. W miarę jej słuchania, święta przestrzeń, która leży poza umysłem, wynurza się naturalnie i bez wysiłku".
Eckhart Tolle, autor "Potęgi Teraźniejszości"

"Miten i Premal to artyści wyjątkowej klasy. Ich koncerty są zaproszeniem do świata ekstazy, błogości, radości i śmiechu. Oboje otwierają szeroko serca słuchaczy, przywracając im spokój i wewnętrzną równowagę".
Brandon Bays, autorka "Podróży"

"Deva Premal to Enya mantr"
Music Design

"Moja ulubiona płyta, przy której ćwiczę jogę to The Essense Devy Premal. Słucham tylko tej jednej i prawda jest taka, że doprowadzam tym do szału mojego nauczyciela"
Cher

Data

13 października 2010, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Deva Premal
Miten

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31