Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Diana Arbenina and Night Snipers

Diana Arbenina and Night Snipers

24 maja 2014, sobota, , Duża Scena

Data

24 maja 2014

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Agencja
Karta podarunkowa
19:00 otwarcie klubu
20:00 Diana Arbenina & Night Snipers
 
Diana Arbenina razem ze swoim zespołem Nochnyie Snaipery (Night Snipers) po raz pierwszy w Polsce! Już 24 maja gwiazda rosyjskiego rocka wystąpi w warszawskim klubie Stodoła.
 
Rosyjski zespół rockowy Nochnyie Snaipery został założony w 1993 roku przez Dianę Arbeninę i Svetlanę Surganovą. Obie artystki, z których jedna grała na gitarze, a druga na skrzypcach, dzieliły się zgodnie pisaniem utworów i ich wykonywaniem na scenie. Żeński duet akustyczny, wspomagany przez innych muzyków, szybko zyskał sobie uznanie wśród publiczności. Zespół od momentu powstania brał udział w wielu rosyjskich festiwalach – i tych undergroundowych, jak Babye Leto i Moguchaya Kuchka, i tych najważniejszych, jak  Nashestvie, Maxidrom, czy Krylya. Grupa odbyła również wiele krajowych i zagranicznych tras koncertowych. Do najpopularniejszych singli Nochnyie Snaipery można zaliczyć Tridtsatpervaya Vesna ("31st Spring"), Rubezh ("Frontier"), Stolitsa ("Capital"), Asfalt ("Asphalt"), czy Aktrisa ("Actress"). Większość repertuaru zespołu została napisana przez Arbeninę i Surganovę, w niektórych piosenkach wykorzystane zostały fragmenty poezji takich autorów jak Joseph Brodsky, Anna Akhmatova i Federico Garcia Lorca.
 
W 2002 Svetlana Surganova odeszła z zespołu, aby rozpocząć solową karierę. Diana postanowiła jednak kontynuować działalność Nochnyie Snaipery. I po dziś dzień radzi sobie doskonale. Będziemy się mogli o tym przekonać już 24 maja, kiedy to Diana Arbenina wystąpi na żywo w warszawskiej Stodole.
 
Timing:
19:00 - wejście
20:00 - start koncertu
 
Bilety w cenie: 110 pln / 150 pln, do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10).
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

 

Data

24 maja 2014, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Agencja
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31