Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
DUBSKA (Klub Mechanik)

DUBSKA (Klub Mechanik)

23 stycznia 2014, czwartek, Kraków, CK Rotunda, Główna

Data

23 stycznia 2014

Miejsce

CK Rotunda, Kraków

Scena

Główna

Organizatorzy

klub Mechanik
Karta podarunkowa
Koncert zespołu Dubska z przyczyn technicznych zostaje odwołany.
Zwrotu biletów można dokonać w kasie klubu Stodoła.
 
 
DUBSKA
Zespół powstał w 1999 roku w Bydgoszczy. Już rok później, w Madżonga Studio, zarejestrowali swój pierwszy materiał "Demo 2000", a w 2004 "Koncert w Mózgu". Do 2005 roku nieustannie pracowali nad własnym nieszablonowym stylem oraz brzmieniem. I wtedy nadszedł czas wydania pierwszej oficjalnej płyty pt. "Dubska", która ukazała się nakładem Mami Records. Płyta zawierała 13 piosenek, z których największą popularność zdobyły utwory tj.: "Raj", "Subway", "Wiatr", czy "Reggae music". Od tej pory zaczęli regularnie koncertować oraz występować na największych festiwalach w Polsce.
 
Rok 2006 to płyta "Avokado", na której znajdowało się 11 utworów utrzymanych w stylistyce reggae, podanych na ich specyficzny dubskowy sposób. Płyta została bardzo dobrze odebrana i była grana przez wiele stacji radiowych. Szczególnie radiowcom do gustu przypadło tytułowe „Avokado”, które nie schodziło z prestiżowej listy przebojów Trójki. W międzyczasie grali w Grecji, Rosji, Czechach, Austrii. Latem 2007 roku nawiązali współpracę z Gerbertem Moralesem, zwanym ojcem rosyjskiego reggae, założycielem i liderem kultowej rosyjskiej grupy Jah Division. Wspólny projekt nosił nazwę „Dubska Division”.
 
Również w 2008 ukazała się ich pierwsza siódemka. Na jednej stronie Dubska z utworem „Kumple”, a na drugiej CGB i „To ostatnia niedziela”. 
 
Po czterech latach od wydania „Avokado” powstała kolejna płyta zespołu pt. „Loko – Loko”. Część utworów od jakiegoś czasu można usłyszeć podczas koncertów: „Strzelaj”, „Idę do Ciebie”, czy tytułowe „Loko – Loko”. Na płycie, obok reggae i ska, słychać także echa soulu, muzyki latynoskiej, akustyczne ballady, czy nawet old school'owe disco.
 
KLUB MECHANIK
ul. Narbutta 87,
02-525 Warszawa
(obok Gmachu Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej)
 

Data

23 stycznia 2014, 00:00

Miejsce

CK Rotunda, Kraków

Scena

Główna

Organizatorzy

klub Mechanik
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31