Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
EASTWEST ROCKERS I GOŚCIE

EASTWEST ROCKERS I GOŚCIE

31 marca 2011, czwartek, , Duża Scena

Data

31 marca 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Gatunek

Hip - Hop & RnB
Reggae & Ska
Karta podarunkowa

EastWest Rockers to ekipa, która w przeciągu ostatnich 5 lat podbiła serca miłośników jamajskich brzmień w Polsce. Od legendarnych imprez w Opolu w 2004, po występy na największych polskich i zagranicznych festiwalach [Heineken Open'er 2007, Coke Live 2007, Bielawa Reggae Dub Festiwal 2007/2008,Ostróda Reggae 2007/2008, Hip-Hop Kemp 2007/2008, Ethnic Session 2008] EastWest Rockers wciąż zbiera najwyższe noty za żywiołowe koncerty łączące jamajski styl i polski klimat. Pomiędzy koncertami, EastWest Rockers okupuje Opole, Wrocław i Kraków.

Pod koniec roku 2006 nakładem Karrot Kommando ukazał się debiutancki album EastWest Rockers "Ciężkie Czasy" prezentujący Cheebe, Grizzliego i Ras Lute na podkładach czołowych producentów z Polski i zagranicy. Lista ludzi zaangażowanych w produkcje tej płyty to właściwie who-is-who europejskiego reggae i dancehall - Pionear/Germaican Records i Ill Inspecta, YT i Sativa UK, JuniorBwoy, Big Family, House of Riddim, DJ Feel - X, Miód, Junior Stress. Płyta odniosła sukces zarówno wśród fanów reggae, jak i ludzi nie związanych dotychczas z tą muzyką i kulturą.

W grudniu 2008 nakładem wydawnictwa Prosto ukazała się druga płyta EastWest Rockers, album "Jedyna Broń". Nagrania i mix miały miejsce w warszawskim studiu Contrabanda pod okiem ulubionego producenta wokalistów EastWest Rockers - Piotra Zabrodzkiego. Płyte zaszczycili swoją obecnością m.in. Grubson, Tomson, Junior Stress, Lilu, oraz jedna z najjaśniejszych postaci europejskiego hip-hopu Promoe ze szwedzkiej grupy Looptroop.

Każdy z EWR aktywnie udziela się w innych projektach i wydawnictwach - Grizzlee po wydaniu płyty "Urban Discoteque" i zakończeniu koncertowania z Jamalem, wraz ze swoim składem muzyków pracuję nad płytą. Ras Luta w listopadzie 2009 wydał świetnie przyjętą solową płytę "Jeśli Słyszysz". MC Cheeba i Jah Laptop (VJ), oprócz swojej ekipy, należą do Respecta Crew ? największych promotorów muzyki ragga jungle w Polsce. Kuba1200 reprezentuje interesy i odpowiada za bookingi EastWest, dba o brzmienie i selekcje płyt, pracuje też jako dźwiękowiec dla wielu koncertujących składów. Nawijacze EWR są też częstym gościem na płytach zaprzyjaźnionych wykonawców takich jak Junior Stress, Grubson, Maleo, Hemp Gru, Molesta i wielu, wielu innych.

Od świeżego dancehall i klasycznego reggae po hip hop i r'n'b w ulicznym, jamajsko-polskim stylu... straight slavic flavour inna reggae music for 2011!

Data

31 marca 2011, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Gatunek

Hip - Hop & RnB
Reggae & Ska
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31