Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
ELIN REHN (SE) | SUPPORTED BY LIVEUROPE

ELIN REHN (SE) | SUPPORTED BY LIVEUROPE

18 listopada 2022, piątek, Poznań, Dom Tramwajarza

Data

18 listopada 2022

Miejsce

Dom Tramwajarza, Poznań

Organizatorzy

Klub Stodoła
Liveurope

Artyści na koncercie

Elin Rehn
Newsletter

ELIN REHN (SE) | supported by Liveurope

 

Już 18 listopada, w poznańskim Domu Tramwajarza wystąpi Elin Rehn ze Szwecji. Koncert odbędzie się w ramach współpracy Klubu Stodoła z platformą Liveurope.

Wstęp wolny.

Elin Rehn odkryła muzykę bardzo wcześnie w swoim życiu dzięki fortepianowi swojej matki. Zaczęła pisać piosenki zamiast ćwiczyć grę na instrumencie i szybko odkryła powołanie do songwritingu.

 Elin dorastała w Bjursås. Jest to mała wieś w Dalarnie (region w Szwecji), gdzie ‘na zewnątrz’ znajduje się tuż za rogiem. Jednak życie muzyka było bardzo odległe. Ale to właśnie muzyka była najbardziej ekscytująca dla Rehn. Droga poza utartym szlakiem zawsze jest ciekawsza. Po studiach na uniwersytecie ludowym Folkhögskola, uzyskaniu licencjatu na Akademii Muzycznej w Sztokholmie i współpracy z renomowanym studiem Rymden, poczuła się zagubiona w nowo utworzonym studiu Sickla. W tamtym momencie postanowiła dokończyć rozpoczęty już dawno album.

Płyta jako całość (jak każdy dobry album) to odbicie trudnych momentów w życiu Rehn, podczas którego mierzyła się z emocjami związanymi ze stratą bliskiego, poczuciu śmiertelności, smutku i zagubienia. Motywem przewodnim jest również podążanie za marzeniami. Wszystkie te elementy są ważne przy odbiorze całości albumu.


„Kiedy pisałam pierwszą piosenkę, byłam zainspirowana obrazem dwóch chmur. Jedna chmura nad drugą, a pomiędzy nimi deszcz. Ta na górze jest jasna, a ta na dole ciemna. To może być też klepsydra. Kiedy ją przekręcasz to nie ma ani góry, ani dołu. Ten obraz to coś co przewija się przez cały album.”.

Muzyka Elin to mieszanka gatunków, którą najłatwiej opisać jako „orkiestrowy pop”. Kompozycje są delikatne, ale też efektowne i mocne, z wieloma detalami. Elin miksuje pianino akustyczne i gitarę. Chórki i syntezatory. Głos i struny – to wszystko składa się w całość jak puzzle. Dźwięki są jednocześnie inspirujące i pocieszające.

Wiosną 2022 roku wypuściła debiutancki album „Perennial”, który został bardzo ciepło przyjęty przez szwedzkie media.

-----

Bądź na bieżąco:

Youtube Channel:

https://www.youtube.com/channel/UClPOqd7_FGHTu6FX08XLZ7A

Livesession:

https://youtu.be/dAKQujvDKpk

Spotify:

https://open.spotify.com/artist/2889x1Ew8NMybENNE6BQWJ?si=dpXaKVPqTCOh44tokf_LCA

 

------

Koncert organizowany we współpracy z platformą Liveurope, inicjatywą, której celem jest wspieranie miejsc koncertowych w promowaniu twórczości początkujących europejskich artystów.

Platforma stanowi znak jakości, przyznawany klubom muzycznym zaangażowanym w promocję europejskiej różnorodności muzycznej. Celem Liveurope jest usprawnienie organizacji występów młodych europejskich artystów na całym kontynencie oraz pomoc im w dotarciu do nowych, zagranicznych odbiorców. Założona w 2014 roku platforma Liveurope jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą w Europie.

Liveurope to projekt współfinansowany przez program "Kreatywna Europa" oraz projekty takie, jak Above 55° (wspierany przez Fundusz Kultury Nordyckiej) oraz Soundcat (Instytut Ramona Llulla), w celu zwiększenia możliwości koncertowania wśród początkujących europejskich artystów.

 

Data

18 listopada 2022

Miejsce

Dom Tramwajarza, Poznań

Organizatorzy

Klub Stodoła
Liveurope

Artyści na koncercie

Elin Rehn
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388