Fabrizio Cammarata (IT) | supported by Liveurope
Już 20 kwietnia, tuż przed koncertem Patrycji Markowskiej, w roli supportu wystąpi Fabrizio Cammarata z Włoch. Koncert jest realizowany przy współpracy z platformą Liveurope, a także Italia Music Export.
Fabrizio Cammarata zaistniał artystycznie jako support przed koncertami artystów takich jak: Ben Harper, Patti Smith, Hindi Zahra, Iron & Wine, Villagers, Paper Kites, a na przestrzeni lat występował razem z Damienem Rice’em, Danielem Johnstonem i Tamikrest.
Urodzony w Palermo na Sycilii, z sześcioma albumami na koncie, ze swoją muzyką podróżuje po Europie i Ameryce Północnej od 2005 roku. Tworzy piosenki o miłości, tęsknocie, wzlotach i upadkach, zainspirowany głosami Chavela Vargasa, Leonarda Cohena, Fabrizio De André, wraz z poezją Federico Garcii Lorci i filmów drogi Wima Wendersa. Artysta posługuje się wieloma językami, pozostając wiernym jego śródziemnomorskiemu pochodzeniu i ewoluując jego muzyczną ciekawość niestrudzonego podróżnika.
Po „chrzcie bojowym na scenie” na koncercie z Devendrą Banhartem w trakcie koncertu w jego rodzinnym Palermo, zadebiutował w 2007 roku z zespołem The Second Grace i z albumem o tej samej nazwie. W 2011 roku opublikował solowy album „Rooms” wyprodukowany przez J.D. Foster (Calexico, Marc Ribot). W 2014, razem z brytyjskim śpiewakiem i gitarzystą Paolo Fuschim, nagrał album „Skint And Golden”. Album nagrany pomiędzy Palermo a Manchesterem utrzymany był w gatunku soul.
Od 2013 pracował nad filmem drogi „Send You a Song” z reżyserem Lucą Lucchesi – długa wędrówka po czterech kontynentach skupiała się wokół tradycyjnej meksykańskiej melodii „La Llorona”, której wersja Cammaraty pojawiła się na jego EP „In Your Hands” (2016) i znajduje się w jego setlistach podczas występów.
W 2017 roku, razem z muzykiem Dimartino, wypuścił krążek „Un Mondo Raro”, zadedykowany Chaveli Vargasowi i schyłku jego twórczości. Za ten album artyści otrzymali nominację do nagrody Targhe Tenco Awards we Włoszech. W tym samym roku, dwóch przyjaciół napisało nowelę zainspirowaną życiem „of the lady in the red poncho” („o pani w czerwonym ponczo”). Taki sam tytuł nosiły album (opublikowany przez La Nave di Teseo) i specjalne, teatralne show, zawierające storytelling, muzykę i sycylijskie oraz meksykańskie pacynki.
Dla Fabrizio był to bardzo płodny twórczy rok, bowiem wypuścił również „Of Shadows” za sprawą producenta – Daniego Castelara (Paolo Nutini, Editors, R.E.M.). Album umocnił Fabrizio na pozycji jednego z najbardziej docenianych włoskich artystów na alternatywnej scenie europejskiej. Singiel „Long Shadows” jest do dziś jego najbardziej znanym hitem z ponad 3 milionami odsłuchań na Spotify.
Marzec 2019 to LP „Lights” (800A Records/Kartel Music Group, Haldern Pop Recordings), także wyprodukowany przez Daniego Castelara. Ostatnie dwa wydania, opowiadające o świetle i jego braku skutkowały rozległymi trasami artysty po Europie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Środkowy Wschód.
Fabrizio zagrał na wielu festiwalach na całym świecie, w tym: SXSW – Austin (5 edycji!), Folk Alliance – Montreal, The Great Escape – Brighton, MaMA Festival – Paryż, Reeperbahn Festival – Hamburg, Haldern Pop Festival – Haldern.
Najnowszy singiel “Stripped To The Bone” będzie miał premiere w marcu 2023 roku. Nowy album o teraźniejszym świecie zatytułowany “To The Power Of Minus One” zapowiedziany jest na listopad 2023.
Fabrizio jest w trakcie trasy, podczas której odwiedzi największe europejskie miasta m.in.: Madryt, Barceonę, Rotterdam, Mediolan, Rzym, Sofie, Paryż czy Turyn.
Poznaj Fabrizio Cammarata:
FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE | SPOTIFY
-----
Koncert organizowany we współpracy z platformą Liveurope, inicjatywą, której celem jest wspieranie miejsc koncertowych w promowaniu twórczości początkujących europejskich artystów.
Platforma stanowi znak jakości, przyznawany klubom muzycznym zaangażowanym w promocję europejskiej różnorodności muzycznej. Celem Liveurope jest usprawnienie organizacji występów młodych europejskich artystów na całym kontynencie oraz pomoc im w dotarciu do nowych, zagranicznych odbiorców. Założona w 2014 roku platforma Liveurope jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą w Europie.
Liveurope to projekt współfinansowany przez program "Kreatywna Europa" oraz projekty takie, jak Above 55° (wspierany przez Fundusz Kultury Nordyckiej) oraz Soundcat (Instytut Ramona Llulla), w celu zwiększenia możliwości koncertowania wśród początkujących europejskich .
Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”
ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa
telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388