Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
FISMOLL

FISMOLL

24 października 2015, sobota, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

24 października 2015

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Fismoll

Gatunek

BLUES
Karta podarunkowa

FISMOLL
24 października
Warszawa, klub Stodoła

19:00 - otwarcie drzwi
20:00 - Fismoll

Fismoll to jeden z najbardziej zaskakujących debiutów roku 2013. Młody artysta to wyjątkowy wokalista, autor tekstów i znakomity gitarzysta.
Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany był przez fanów i dziennikarzy jednym tchem obok tak znakomitych artystów, jak Bon Iver, Sigur Rós, Ben Howard czy Damien Rice, w utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Ólafura Arnaldsa. Jego debiutancka płyta At Glade (premiera miała miejsce w czerwcu 2013 roku) znalazła się w 10–tce najlepszych albumów roku wg rankingu Gazety Wyborczej oraz była nominowana do Fryderyka jako Debiut Roku. Singiel Let’s Play Birds był przedpremierowo wyróżniony zostając Piosenką Dnia w radiowej Trójce, z osobistej inicjatywy Marka Niedźwieckiego, a teledysk do tego utworu ma już ponad 2 miliony wyświetleń na YouTube. Wyjątkowość talentu kompozytorskiego i aranżacyjnego Fismolla podkreślają również znakomici muzycy i dziennikarze, tacy jak Kasia Nosowska, czy Artur Orzech. Mastering płyty i singla to dzieło słynnej Mandy Parnell z Londynu, zachwyconej Fismollem, której znakomite brzmienie znane jest z płyt artystów takich, jak Björk, Sigur Rós, Depeche Mode, Roisin Murphy, Feist, PJ Harvey, Nick Cave, Little Dragon, Múm, Jose Gonzales, Matthew Herbert, Royksopp, Emiliana Torrini, The White Stripes, etc.
Pseudonim FISMOLL wziął się z dzieciństwa artysty, który już jako 7-latek często śpiewał sobie coś pod nosem. Jego ojciec, skrzypek ze znakomitym słuchem, zauważył wtedy, że jego syn zawsze śpiewał w tonacji fis-moll. Gdy młody muzyk dorósł, przyjął pseudonim, który dla niego był symbolem najczystszej i najbardziej naturalnej muzyki, która się z niego wydobywała.
Artysta ma za sobą występy m.in. na: Open’er Festiwal, Slot Art Festival, Targach Muzycznych Co Jest Grane, Sziget Festival (HU), Eurosonic Noorderslag (NL), a w maju wystąpi podczas festiwalu The Great Escape (UK).

Fismoll w klubie Stodoła wystąpi 24 października.
ZAPRASZAMY!


BILETY:
Przedsprzedaż – 35 pln (płyta) i 55 pln (balkon);
Od 3.10 – 45 pln (płyta) i 65 pln (balkon).

Bilety do nabycia w kasie klubu Stodoła oraz na www.stodola.pl
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl

Data

24 października 2015, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Fismoll

Gatunek

BLUES
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31