Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
FOALS (WYPRZEDANY)

FOALS (WYPRZEDANY)

19 października 2013, sobota, , Duża Scena

Data

19 października 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Alterart

Artyści na koncercie

FOALS

Gatunek

Rock & Pop
Newsletter

19:00 – otwarcie drzwi
20:00 – NO CEREMONY//
21:30 – FOALS

ZE WZGLĘDU NA DUŻE ZAINTERESOWANIE KONCERTEM, ZALECAMY WCZEŚNIEJ POJAWIĆ SIĘ W KLUBIE STODOŁA.

 

Koncert Foals wyprzedany!

Do wypełnionych do ostatniego miejsca klubów w Londynie, Manchesterze i Glasgow dołącza warszawska Stodoła…

Koncerty Foals w Wielkiej Brytanii i Australii wyprzedały się w rekordowym tempie. Do wypełnionych do ostatniego miejsca klubów w Londynie, Manchesterze i Glasgow dołącza warszawska Stodoła. Do zobaczenia już 19 października.

O wyjątkowości brytyjskiej formacji Foals nie trzeba nikogo przekonywać, a zwłaszcza polskiej publiczności. Własny, rozpoznawalny styl sprawia, że ich popularność stale rośnie. Sprzyja temu najnowszy album, świetnie przyjęty „Holy Fire”. Na mapie jesiennej europejskiej trasy zespołu, promującej ten właśnie album, znajdzie się także Polska. Foals wystąpią w warszawskiej Stodole 19 października 2013.

Na brytyjskiej scenie muzycznej zespół zaistniał w 2007 roku. Wtedy to poznali Davida Sitka, założyciela TV On The Radio, a wynikiem tej współpracy był wydany rok później debiutancki album „Antidotes”. Płyta została entuzjastycznie przyjęta między innymi dzięki takim utworom jak „Red Sox Pugie”, „Two Steps, Twice” czy „Cassius”. Wraz z wydaniem „Antidotes” Foals wyróżnili się z szeregu innych brytyjskich zespołów, stawiających na muzykę oscylująca pomiędzy rockiem, elektroniką i popem. Funkowa gra basu, minimalistyczne, przeplatające się partie gitar i głos Yannisa Phillippakisa nadały im charakterystyczny szlif.

Oczywistym rozwojem wydarzeń byłoby wydanie kolejnej płyty w takim samym klimacie. Stało się jednak inaczej – wydając w 2010 roku album „Total Life Forever” zespół ruszył w innym kierunku - młodzieńcza buńczuczność została zastąpiona bardziej klimatyczną, emocjonalną i melodyjną muzyką, która podkreślona została tekstami dotykającymi tematu nieśmiertelności. Ten właśnie album przywieźli polskiej publiczności na pierwszy koncert w naszym kraju, na Open’er Festival 2011. Na głównej scenie grali do pierwszej krwi, która na szczęście pojawiła się dopiero podczas ostatniej piosenki. Jeden z muzyków grał tak intensywnie, że pokaleczył sobie palce - ale było warto, bo publiczność przyjęła ich entuzjastycznie, przez co Foals uznali ten koncert za jeden z najważniejszych w karierze.

Zespół nadal się rozwijał i poszukiwał swojej formuły. W październiku 2012 roku, Yannis Philippakis Jack Bevan, Jimmy Smith, Walter Gervers i Edwin Congreave ogłosili tytuł kolejnego wydawnictwa, „Holy Fire”. Miesiąc później ujawnili pierwszy singiel z tej płyty, „Inhaler", a wkrótce potem kolejny, „My Number”. „Holy Fire” ukazało się 11 lutego tego roku i zostało znakomicie przyjęte przez publiczność i krytyków. Wpływowy magazyn NME podsumował album: „zespół zrzuca math-rockowe kajdany i przechodzi do pierwszej ligi”, a portal The Line of Best Fit nazwał go po prostu „arcydziełem”. Tak czy inaczej, „Holy Fire” jest zakończeniem pewnego etapu ewolucji zespołu. To doskonała okazja, by ponownie powitać Foals przed polską publicznością jesienią tego roku, w ramach europejskiej trasy.

Data: 19 października 2013
Miejsce: Warszawa, Klub Stodoła
Bilety: WYPRZEDANE!
Specjalna cena dla członków ALTERKLUBU: 125 zł! Liczba biletów w specjalnej cenie ograniczona.
Bilety do nabycia w ALTERSKLEPIE i w punktach sprzedaży sieci Ticketpro od 26 marca, godz. 10:00.

Na teren koncertu będzie można wnieść aparaty fotograficzne bez wymiennej optyki. Wszelkiego rodzaju sprzętu rejestrującego audio-video oraz aparatów mogących mieć profesjonalne zastosowanie, w tym aparatów z wymienną optyką, oraz aparatów z zoomem optycznym powyżej 6x nie będzie można wnosić. Klub zapewnia możliwość złożenia wymienionego sprzętu w depozycie za opłatą w wysokości 20 zł.

 

Data

19 października 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Alterart

Artyści na koncercie

FOALS

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388