Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
FRANZ FERDINAND

FRANZ FERDINAND

8 marca 2018, czwartek, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

8 marca 2018

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Agencja

Artyści na koncercie

Franz Ferdinand

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa
TIMETABLE:
19:00 - otwarcie drzwi 
20:00 - support Snowman 
21:00 - Franz Ferdinand
 
CHARM MUSIC 
prezentuje 
 
FRANZ FERDINAND
8 marca 2018
Klub Stodoła, Warszawa
 
Kiedy w roku 2004 pierwszy album Franz Ferdinand trafił do sklepów, natychmiast wywołał coś w rodzaju lekkiego trzęsienia ziemi. Po pierwszym tygodniu sprzedaży zadebiutował na trzeciej pozycji zestawienia bestsellerów, potem robił furorę przez kolejnych kilka miesięcy, żeby zakończyć rok z prestiżową nagrodą Mercury Prize i nominacją do Grammy w kategorii Najlepszy Album Alternatywny. Biorąc pod uwagę, że zespół powstał zaledwie dwa lata wcześniej, trzeba przyznać, że to było bardzo mocne wejście na rynek muzyczny. Formację założyli czterej Szkoci z Glasgow, wokalista i gitarzysta Alex Kapranos, grający na gitarze i klawiszach Nick McCarthy, basista Bob Hardy oraz perkusista Paul Thomson. Przed wydaniem pełnometrażowego debitu, zespół dał się poznać szkockim i brytyjskim fanom ep'ką "Darts of Pleasure". Zyskał dzięki niej pewną popularność, która dosłownie eksplodowała wraz z singlem "Take Me Out". Piosenka stała się przebojem w Anglii, Australii, Brazylii, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Nowej Zelandii, Polsce, Szwecji i USA, gdzie udało się jej uzyskać status Złotej Płyty. Korzystając z impetu jaki pojawił się wraz z sukcesem, zespół nagrał i wypuścił w 2005 kolejną płytę "You Could Have It So Much Better ". Sugestia zawarta w tytule nie była wcale przesadzona, zgodnie z opinią wielu krytyków album był chociaż trudno w to uwierzyć - lepszy od hitowego debiutu. Na kolejna premierowe nagrania Franz Ferdinand fani musieli poczekać aż cztery lata. Płyta "Tonight: Franz Ferdinand" pojawiła się na sklepowych półkach w roku 2009 i jak łatwo się domyślić powtórzyła sukces dwóch poprzednich. Zespół umocnił swoją pozycję zarówno wśród słuchaczy jak i dziennikarzy muzycznych, którzy pisali o szkockim zespole z niesłabnącym entuzjazmem. Ostatnim jak narazie albumem Franz Ferdinand jest wydany w roku 2013 "Right Thoughts, Right Words, Right Action". Pewną nowością na tym wydawnictwie było zdecydowanie bardziej taneczne brzmienie wielu kompozycji. Sami muzycy stwierdzili, że zależało im na tym, żeby "dziewczyny chciały tańczyć" przy ich piosenkach. Wyniki sprzedaży i frekwencja na koncertach potwierdziły, że udało im się osiągnąć zamierzony cel. Dziewczyny, chłopaki, dorośli i dzieci - wszyscy chcą tańczyć przy piosenkach Franz Ferdinand. 
Do Polski zespół przyjedzie z nową płytą - Always Ascending.
 
Bilety 145 pln ( stojące), 181 pln ( balkon, miejsca siedzące numerowane)
Stodola.pl i Eventim.pl oraz stacjonarnie w kasie Klubu Stodoła, salonach Empik, Media Markt i Saturn.
Dostępne w sprzedaży od 3.11.2017.

INFORMACJE DLA OSÓB NIELETNICH:
Uczestnikami koncertu mogą być osoby pełnoletnie, małoletnie od 16 roku życia, a pozostałe małoletnie posiadające pisemną zgodę rodzica w koncercie lub w towarzystwie upoważnionej osoby dorosłej posiadające przy sobie ważny dokument tożsamości oraz bilet.
 
Oświadczenie rodziców / opiekunów prawnych: https://ticketclub.pl/media/pisemna_zgoda.pdf

 

Data

8 marca 2018

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Agencja

Artyści na koncercie

Franz Ferdinand

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388