Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
FUNKORPORATION (RO) & MARVA VON THEO (GR) | SUPPORTED BY LIVEUROPE

FUNKORPORATION (RO) & MARVA VON THEO (GR) | SUPPORTED BY LIVEUROPE

11 grudnia 2022, niedziela, Warszawa, Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka, Główna

Data

11 grudnia 2022

Miejsce

Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka, Warszawa

Scena

Główna

Organizatorzy

Klub Stodoła
Liveurope

Artyści na koncercie

FUNKorporation
Marva Von Theo
Newsletter

FUNKorporation (RO) & Marva von Theo (GR) | supported by Liveurope

Mamy przyjemność poinformować, że już w najbliższą niedziele, 11 grudnia, w warszawskim Klubie Potok wystąpią dla Was FUNKorporation z Rumunii i Marva von Theo z Grecji. Koncert realizowany dzięki współpracy Klubu Stodoła i platformy Liveurope!

Wstęp wolny.

-----

FUNKorporation (Rumunia):

 

FUNKorporation to zespół z Kluż-Napoki w Rumunii, w którego obecnym składzie znajdują się: Székely Erika – wokal I klawisze, Sárkány Szilárd - gitara, Sándor László – gitara basowa, Balla Szabolcs - saksofon, Tommy Túrós - puzon, Szakács Zalán - trąbka, Puja Barna - trąbka, Bajusz Gábor- perkusja.

Funkowe rytmy, ciężkie basy, nadzwyczajne wokale, energiczne instrumenty dęte, połączenie jazzu, soulu, bluesa i bałkańskiego, pozytywnego nastawienia!

Band zagrał ponad 200 koncertów na terenie Rumunii i Węgier. W 2012 wygrali Transilvania International Art and Music Festival’s Award, a w 2013 otrzymali nominację do nagrody Transilvania Music Awards za najlepszy występ na żywo. Funkorporation zagrało wiele razy jako support przed znanymi i uznanymi europejskimi artystami takimi jak.:  Heaven Street Seven, Moonlight Breakfast czy Compact.

 

W 2018 zagrali na MMB Bucharest ShowCase, wydali dwa teledyski do piosenek „Purple Love” i „Hold On Through”, a także ruszyli w trasę z łotewskim zespołem Very Cool People. Rok później zagrali na największych rumuńskich festiwalach takich jak: Electric Castle, Untold, Afterhills Festival. Ukończyli również dwie trasy po Węgrach, Austrii i krajach bałtyckich.

Album „Kronikl” to swego rodzaju migawka różnych momentów z życia zespołu, refleksja nad doświadczeniami, wzloty i upadki, które sprawiły, że ósemka różnych ludzi stała się wielką rodziną. Niektóre z piosenek na płycie zostały stworzone “od ręki”, inne w krwi, pocie i łzach. Oktet gra fuzję funku, popu I disco, z odrobiną soulu i bluesa.

W 2021 roku zostali nominowani do HEMI MUSIC AWARDS 2021 i koncertowali na wielu festiwalach, m.in.: Electric Castle, Open Air Blues Festival Brezoi, Vadoo Chill Fest Festivals i A38 Ship – Budapest.


Poznaj FUNKorporation:

FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE | SPOTIFY

-----

Marva Von Theo (Grecja):

 

W czasach ponurych i tanecznych, ale też rozmarzonych, porywających i apatycznych, Marva Von Theo znaleźli swoją drogę poprzez mroczną, syntetyczną muzykę aż do electro popu, reprezentując wielowarstwowe dzieło innowacyjnego i fascynującego pisania piosenek połączonego z ekspresyjnym wokalem i wyrafinowaną orkiestracją. Ich melodie, rytmy i estetyka mieszczą się w szerokim, ale sprzecznym ze sobą spektrum, nasyconym ich własnym, charakterystycznym słownictwem. Odchodząc od old-schoolu i zamierzchłych dogmatów, zespół eksperymentuje, podejmując ryzyko jako artyści, w próbie zdefiniowania siebie w rozległym świecie tego, co ogólnie można nazwać muzyką pop.

Marva Von Theo brzmi futurystycznie, dziko, namiętnie, niespokojnie, głośno, ryzykownie, wyrafinowanie, krucho, melancholijnie, mrocznie, romantycznie i wrażliwie.

Zespół założony w 2017 roku przez Marvę Voulgari i Theo Foinidisa, dwoje wyuczonych muzyków klasycznych, napędzanych eksperymentalnym podejściem do natury i pasji oddawania się różnym gatunkom muzycznym. Marva jest klasyczną pianistką I ma doświadczenie w śpiewaniu jazzowym, podczas gdy Theo, oprócz tego, że jest pianistą klasycznym i jazzowym, jest też kompozytorem współczesnym i elektroakustycznym. Theo ukończył Wiedeński Uniwersytet Muzyki Sztuki Teatralnej I napisał kilka utworów dla orkiestry i muzycznych zespołów.

 

 

Chociaż Theo Foindis mieszkał wtedy w Wiedniu, a Marva Voulgari w Atenach, to szybko znaleźli ścieżkę do środka kreatywnej burzy, która doprowadziła do wydania ich debiutanckiego albumu „Dream within a Dream”. Późniejsza przeprowadzka Theo do Aten znacznie ułatwiła zespołowi dalszy rozwój.   

Album “Dream within a Dream” został wydany własnym nakładem w 2018 roku, poprzedzając reedycję na winylu w 2019 roku, przy współpracy z wytwórniami Shades of Sound i Wave Records. Bardzo chwalone single zespołu: “Embrace this Madness”, “Forever”, “Ruins” I “Love” poprowadziły ich do drugiego albumu „Afterglow” wydanego w 2021 roku.

Duet został wybrany przez NIMPE (Networ for the Internationalization of Music Producers in Europe) do zaprezentowania swojej muzyki na Linecheck Festiwal w Mediolanie, a w 2021 roku został nominowany do HEMI MUSIC AWARDS. Theo i Marva wystąpili na wielu greckich festiwalach (Athens Music Week, TedEx, Athens Digital Arts Festival) a także jako support przed rozpoznawalnymi i uznanymi markami z Rosji (Motorama) Szwecji (Molly Nillson) i Belgii (Hooverphonic).


Poznaj Marva Von Theo:

FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE | SOUNDCLOUD

-----------

Koncert organizowany we współpracy z platformą Liveurope, inicjatywą, której celem jest wspieranie miejsc koncertowych w promowaniu twórczości początkujących europejskich artystów.

Platforma stanowi znak jakości, przyznawany klubom muzycznym zaangażowanym w promocję europejskiej różnorodności muzycznej. Celem Liveurope jest usprawnienie organizacji występów młodych europejskich artystów na całym kontynencie oraz pomoc im w dotarciu do nowych, zagranicznych odbiorców. Założona w 2014 roku platforma Liveurope jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą w Europie.

Liveurope to projekt współfinansowany przez program "Kreatywna Europa" oraz projekty takie, jak Above 55° (wspierany przez Fundusz Kultury Nordyckiej) oraz Soundcat (Instytut Ramona Llulla), w celu zwiększenia możliwości koncertowania wśród początkujących europejskich artystów.

 

 

 

Data

11 grudnia 2022

Miejsce

Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka, Warszawa

Scena

Główna

Organizatorzy

Klub Stodoła
Liveurope

Artyści na koncercie

FUNKorporation
Marva Von Theo
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388