Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Ghetto

Ghetto

31 marca 2012, sobota, , Duża Scena

Data

31 marca 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

klub Mechanik
Karta podarunkowa

Grupa Ghetto prezentuje muzykę rockową z zachowaniem patentu na własne niepowtarzalne brzmienie, charakteryzujące się ciekawą melodyką, bogatą w niebanalne rozwiązania dżwiękowo – harmoniczne. Zespół rozpoczął działalność pod koniec 2006 roku a pierwsze efekty tej pracy to 2 płyty demo nagrane w 2007 i 2008 roku. Dwa utwory z tych sesji znalazły się także na składance ,,Regionalna Rockowa Scena Muzyczna" w 2008 roku. W 2007 roku Ghetto otrzymało nagrodę, za najlepszą  osobowość sceniczną na imprezie muzycznej ”Koło Bluesa Festiwal” na którą to zespół  został zaproszony  w następnych dwóch latach. Na  początku 2010 roku zespół zarejestrował materiał na debiutancki album pod tytułem ,,Świat, w którym przyszło Ci żyć” Nagrań dokonano w ,,Studio 78", realizacją zajął się Jarosław Toifl. Kompozycje tam zawarte są wyznacznikiemoryginalnego stylu grupy. W 2011 roku utwór “Twój Grzech” (wcześniej Anioł) ukazał się na kolejnej edycji “Regionalna Rockowa Scena Muzyczna”. Największym sukcesem zespołu było zwycięstwo w części konkursowej XIII Festiwalu im. Ryśka Riedla  w Chorzowie w 2011 r. Zespół otrzymał wszystkie wyróżnienia przewidziane dla zwycięzcy, a tym samym wystąpi za rok wśród gwiazd powyższego festiwalu. Ponadto jako laureat był jedną z atrakcji Festiwalu Solo Życia 2011 w Lublinie.
Pod koniec 2011 roku Ghetto wyprodukowało swój pierwszy album. Płyta zawiera 12 utworów, w tym cover „Oni zaraz przyjdą tu” zespołu Breakout, a jej premiera planowana jest na 02.03.2012.
Ghetto podczas swojej działalności miało przyjemność, do tej pory, grać na jednych deskach z takimi zespołami, jak Ira, Kasa Chorych, Ścigani, Patrycja Markowska, Magda Ptaszyńska, Anna Gadt, Krzak, Banda I Wanda, Pidżama Porno, Farben Lehre, Alastor
a koncerty grupy to niepowtarzalne misterium przywołujące czasy występów klasyków grania w trio.

Skład zespołu Ghetto:
Ireneusz Grzebielucha - gitara, śpiew. 
Marcin Grzebieniowski - bębny, śpiew.
Zbigniew Stankiewicz - bas, śpiew.
www.ghetto.com.pl
www.myspace.com/ghettogrunge
http://www.facebook.com/ghetto.zespol

Data

31 marca 2012, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

klub Mechanik
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31