Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
GOJIRA

GOJIRA

5 sierpnia 2013, poniedziałek, , Duża Scena

Data

5 sierpnia 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Live Nation
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Gojira

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Live Nation i Klub Stodoła z radością informują, że znana jest nowa data koncertu GOJIRA.
GOJIRA zagra w warszawskim Klubie Stodoła 5 sierpnia.
Uwaga!! Bilety zakupione na 4 maja zachowują ważność!
Bilety na koncert w cenie 77 zł w sprzedaży na:
www.LiveNation.pl
w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
w TicketClubie (Warszawa, ul. Bracka 25 - Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club)

www.ebilet.pl
www.eventim.pl

18:30 - Otwarcie Drzwi
19:30-20:00 - LOSTBONE
20:30-... - GOJIRA

Live Nation i Klub Stodoła z radością informują, że LOSTBONE zagra jako support przed zespołem GOJIRA.

Lostbone to koncertowy żywioł czerpiący z najbardziej energetycznych odmian metalu jak: thrash, death i hardcore! Grupa powstała w 2005 roku i ma już na koncie trzy albumy, kilka mniejszych wydawnictw i niezliczone koncerty zarówno jako headliner, jak i u boku znanych zespołów takich jak Cavalera Conspiracy czy Six Feet Under. Obecnie zespół promuje album „Ominous” wydany w Polsce w 2012 oraz na całym świecie w 2013 roku, poprzez wytwórnię Fonografika. „Ominous” został bardzo pozytywnie przyjęty zarówno wśród fanów jak i krytyków.

Artysta powinien stawiać pytania.

Ważne jest, aby pytać o miejsce i funkcję ludzkości we wszechświecie. Czy odpowiedź zostanie znaleziona czy nie - oceni to publiczność. Istotą jest podróż, nie miejsce docelowe.

Na swoim piątym albumie (pierwszym w Roadrunner Records) zatytułowanym L'Enfant Sauvage francuska heavy metalowa Gojira oczywiście zadaje pytania. Tytuł płyty, który dosłownie oznacza "Dzikie dziecko", nawiązuje do pytań stawianych przez wokalistę, twórcę piosenek i gitarzystę Joe Duplantier'a.

"Kiedy zostajesz muzykiem, nie masz szefa, który mówi ci, co masz robić. Musisz więc być bardzo odpowiedzialny" twierdzi. "Z wolnością przychodzi bowiem odpowiedzialność, zatem pytam siebie: czym jest dla mnie wolność? I to właśnie widać na L'Enfant Sauvage. Nie ma jednak odpowiedzi. Jest tylko życie i pytania."

Joe zaczął zadawać te pytania w 2010 roku, kiedy rozpoczął tworzenie albumu.

Gojira cieszyła się dobrą passą. Po czterech docenionych przez fanów i krytyków niezależnych albumach zespół w składzie: Joe, jego brat Mario Duplantier [perkusja], Christian Andreu [gitara], Jean-Michel Labadie [bas]—zostali docenieni na całym świecie.

Metallica starannie wybrała ich, aby grali przed nimi na koncertach w Ameryce Północnej i Europie. 
Lamb of God także zabrali ich w trasę a frontman D. Randall Blythe wystąpił gościnnie na albumie Gojiry "Adoration for None." W międzyczasie Joe został zaproszony przez legendarnego Max'a Cavalerę do udziału w debiutanckiej płycie grupy Cavalera Conspiracy Inflikted.

Joe o nowej płycie mówi: "Ta płyta jest bardzo intensywna. Mamy mnóstwo ognia w naszych umysłach i ciałach i musimy go oddać poprzez muzykę. Jednak nie chcemy nim spalić ludzi. Chcemy, aby wstrząsnął ich głowami. Chodzi o zamianę surowej energii w coś pozytywnego".

L'Enfant Sauvage mówi o zachowaniu integralności i uczciwości. Gojira nie odeszła od swoich korzeni. Zamiast tego wykorzystuje swoje fundamenty i stworzyła kompletnie nowego potwora z tego dzikiego dziecka.

Data

5 sierpnia 2013, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Live Nation
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Gojira

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31