Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Greg Dulli

Greg Dulli

18 lutego 2016, czwartek, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

18 lutego 2016

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Alterart
Karta podarunkowa

TIMETABLE:
19.00 - otwarcie klubu
20.00 - Manuel Agnelli
21.00 - Greg Dulli

Greg Dulli w Polsce! Pierwszy solowy koncert legendarnego wokalisty!

"An Eveving With Greg Dulli" to wyjątkowy występ, w czasie którego Greg Dulli wspólnie ze swoim zespołem zaprezentuje publiczności szeroki wybór utworów obejmujących całą karierę oraz kilka premierowych kompozycji.

Greg Dulli to jedna z najważniejszych postaci amerykańskiego niezależnego rocka. Od blisko trzech dekad – choć z kilkuletnimi przerwami – przewodzi formacji The Afghan Whigs, która była nie tylko jednym z czołowych zespołów wielkiego sukcesu niezależnego rocka końca lat 80-tych i początku lat 90-tych, ale wywarła wpływ na dziesiątki zespołów. Wystarczy wymienić te najważniejsze: Nirvana, Pearl Jam czy Foo Fighters. The Afghan Whigs od początku wyróżniali się wśród współczesnych sobie grup dziką, porywającą mieszanką hard rocka, klasycznego soulu i dręczących Dulli’ego obsesji. Nagrywali do 2001 roku, wydając w dwóch legendarnych wytwórniach – Sub Pop i Elektra. Każdy ich album z tamtych czasów można z powodzeniem nazwać klasycznym. W 2014 roku formacja powróciła premierowym materiałem „Do The Beast”, wystąpiła na Open’erze i zagrała dwa klubowe koncerty w Warszawie i Krakowie.
 
Pod koniec lat 90-tych, równolegle ze zmierzchem The Afghan Whigs, Dulli powołał do życia The Twilight Singers. Gęste, intensywne i mroczne rockowe brzmienie to kwintesencja tego, za co publiczność pokochała nowe wcielenie Grega Dulli'ego. Nieważne, czy The Twilight Singers sięgali po autorskie kompozycje, czy tak jak na „She Loves You” interpretowali utwory Björk albo Johna Coltarne’a - zawsze zachowywali charakterystyczny styl.
 
I jest wreszcie trzeci, już nieistniejący projekt, w który Dulli również zaangażował się na 100% - The Gutter Twins. Duet tworzony wspólnie z Markiem Laneganem był chyba „najciemniejszym” obliczem Dulli’ego. Jak na ironię panowie rozpoczęli współpracę w Boże Narodzenie… Kiedy duet zapowiedział wydanie debiutanckiego albumu, serwis Pitchfork napisał, że oto doszło do spotkania „dwóch najlepszych frontmenów czasów alt-rocka”. The Gutter Twins nagrali tylko jeden album, „Saturnalia”, ale to wystarczyło, by przejść do historii niezależnej sceny.
 
18 lutego 2016 roku w warszawskiej Stodole usłyszymy przekrojowy materiał każdego z zespołów oraz kilka premierowych kompozycji, w tym zupełnie nowy singiel „A Crime”. Gościem specjalnym  wydarzenia będzie Manuel Agnelli, wokalista legendarnej włoskiej grupy Afterhours.
 

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

Data

18 lutego 2016, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Alterart
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31