Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
HammerFall

HammerFall

15 listopada 2011, wtorek, , Duża Scena

Data

15 listopada 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Amaranthe
HammerFall
Riot

Gatunek

Hard & Heavy
Newsletter

HammerFall - szwedzka formacja power metalowa, założona w 1993 roku w Goeteborgu. Twórcami grupy byli: Oscar Dronjak (ex-Ceremonial Oath) i Jesper Strömblad (In Flames), a pierwszy skład uzupełnili: Niklas Sundin (Dark Tranquillity), Johann Larsson (ex-In Flames) i Mikael Stann (Dark Tranquillity).
Debiutancki album grupy zatytułowany Glory To The Brave nagrany dla holenderskiej wytwórni Vic Records ukazała się w roku 1997. Wydawnictwo utrzymywało się m.in. na niemieckiej liście Top 100 przez ponad dwa miesiące, a magazyn "Rock Hard" obwołał go albumem roku.  Już wtedy niemiecka firma płytowa Nuclear Blast podjęła kroki i ostatecznie przejęła licencję na ten album od Holendrów, oferując HammerFall kontrakt na 4 kolejne płyty.
W rok później ukazał się kolejny album zatytułowany Legacy of Kings (rok 1998) spotkał się on z równie pozytywnymi reakcjami jak poprzednia płyta.
Na następnym wydawnictwie muzycy zaprezentowali muzykę heavymetalową w klasycznej formie, lecz i Renegade (rok 2000) cieszyło się wysokim uznaniem. Kolejna trasa koncertowa objęła również Polskę, a grupa potwierdziła swoją mocną pozycję na metalowej scenie.
Singel Hearts on Fire poprzedzający uznaną przez wielu za najlepszą płytę zespołu Crimson Thunder (rok 2002) otworzył nowy kierunek w rozwoju grupy, którym chętnie podążyli nagrywając Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken (rok 2005), znacznie gorzej przyjęty jednak przez krytyków.
W kolejnym roku ukazała się płyta „Threshold”. Osiągnęła ona z kolei czołową pozycję na szwedzkich listach przebojów i znacznie lepsze recenzje fanów i dziennikarzy. Kolejna, siódma studyjna płyta zespołu zatytułowana "No Sacrifice, No Victory" pojawiła się w sklepach z końcem lutego 2009 roku.
Dwa lata później, w maju 2011 roku, do sprzedaży tafił, ósmy w dyskografii zespołu, album "Infected". Tym razem nastąpiła zmiana producenta, po dziesięciu latach Hammerfall zrezygnował bowiem z usług Charliego Bauerfeinda. Podstawowe ścieżki nagrano we własnym studiu, by następnie zespół mógł przenieść się do Nashville w stanie Tennessee, gdzie resztą zajął się uznany producent James Michael

W ciągu 15 lat istnienia, podczas licznych tras koncertowych i festiwali, grupa wystąpiła u boku czołowych zespołów heavymetalowych świata, m.in. Iron Maiden, Slayer, Twisted Sister, U.D.O., Stratovarius, Gamma Ray, Alice Cooper, Rammstein, Deep Purple, Dream Theater, Saxon i Dio.


Amaranthe - szwedzko-duński projekt utworzony w 2008 roku, wykonujący mieszankę power metalu z melodic death metalem, przez niektórych dość ogólnie określany jako modern metal. Zespół założony został przez Jake'a  Lundberga i Olof'a Morcka.W maju 2009 roku, zespół został zmuszony do zmiany nazwy z Avalanche na  Amaranthe ze względu na kwestie prawne. W tym samym roku ukazało się ich pierwsze demo, Leave Everything Behind. Ich cechą charakterystyczną jest aż trzech wokalistów. Dotychczas grupa wydała jeden album, Amaranthe, wydany w 2011 roku. Płytę promuje singiel Hunger.Skład zespołu:
- Elize Ryd (wokal)
- Jake E. Lundberg (wokal)
- Andy Solveström (growl)
- Olof Mörck (gitara, klawisze)
- Johan Andreassen (gitara basowa)
- Morten Lowe Sorensen (perkusja)

Dyskografia:
- Demo (2009)
- Amaranthe (2011)


Riot to amerykańska grupa muzyczna wykonująca speed metal z wpływami thrash metalu. Powstała 1975 roku w Nowym Jorku z inicjatywy Marka Reale’a. Zespó jeździł w trasy między innymi z AC/DC, Molly Hatchet, Sammy Hagar, Kiss,Vandenberg i Black Sabbath. Szczyt popularności osiągnęli w latach 80, a ich najlepiej sprzedającym się albumem był Fire Down Under.

Obecny skład zespołu:
Mike Tirelli - śpiew
Mark Reale - gitara elektryczna
Mike Flyntz - gitara elektryczna
Pete Perez - gitara basowa
Frank Gilchrist - instrumenty perkusyjne

Wydane albumy:
* Rock City (1977)
* Narita (1979)
* Fire Down Under (1981)
* Restless Breed (1982)
* Born In America (1983)
* Thundersteel (1988)
* The Privilege of Power (1990)
* Nightbreaker (1993)
* Brethren of the Long House (1996)
* Inishmore (1998)
* Sons of Society (1999)
* Through the Storm (2002)

Data

15 listopada 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Amaranthe
HammerFall
Riot

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388